All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Moze, samo na to drugo vozilo nemas nikakvog popusta sto se tice polise osiguranja nego ide full cijena.
     
    Reznor likes this.
  2. Reznor

    Reznor Overclocker

    Hvala, bitno je da to moze, jos cu vidjeti isplati li se i koliko sve to izadje.
    Bio bi to nesto tipa Twingo, Smart, Spark i sl. Taman ima jedan cosak do kuce gdje bi stalno bio parkiran :D
    Kod mene je uska ulica u mahali, tesko se s karavanom provlaciti, a i po gradu je cesta guzva, a i potrosi se goriva.
     
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja dogodine planiram Twinga, za po gradu, i na zenu cu ga registrovati, ide 100% polisa, i onda 10% opada godisnje.
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Razmisli i o el. romobilu ako je samo za grada:)
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma nije samo za mene, trebamo zena i ja na posao, treba djecu na treninge, nije mi romobil ili nesto tako nikako opcija. Plus treba mi nesto za cijelu godinu.
     
  6. Reznor

    Reznor Overclocker

    Te el.skutere nesto i ne volim, mada ako zatreba, zna se neki binbin zadesiti u onom podvoznjaku na hrasnom koji mi je blizu, dok do next bike moram hodati prilicno, pa dok dodjem mogu i na tramvaj ili trolu sjesti, a e-go nije na ruku nikako :D
    Ovo vise bi bilo zgodno za otici u kupovinu, ne mogu bas sve u ruksak potrpati pa sa skuterom, mozda onaj pravi skuter/motor, ali i sestra je tu dosla kod mene za poslom, pa mozda bi i ona nekad vozila, i mislim da bi to mogla biti zgodna opcija. Posebno onaj Smart s robotizovanim automatikom, znam da nije neka sreca, ali njoj bi mozda olaksalo, ne znam nisam pametan :D
    Sad vidjeh u gradu Smart 2gen s njemackim tablama prodje uz kolonu onih vojnih vozila.
     
  7. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Meni ništa gore nema od ove raje na el. skuteru. To ništa ne gleda, slušalice u ušima, voze kao da imaju devet života.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Drugo je ta balavurdija, oni su i u autu kriticni. Na el. romobilu vidjam i starije ljude, gospodje ujutro torbicu na rame i idu na poso, lagana voznja i ne divljaju.
    Ja bih sebi nabavio da nemam pola puta brda. Jer koje god auto uzmes za grada, i te male autice sa benzincima po gradu nece ispod 7-8 litara trositi.
     
  9. Reznor

    Reznor Overclocker

  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ti skuteri/romobili su zlo. Gori su od biciklista sto se bahatosti tice, a vazda vidim ili neke debele na tome, ili balavurdiju.
     
  11. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Ja volim hodati. Poslije posla s vojnickog otpjesacim do otoke na kafu i nazad. Taman noge protegnem od sjedenja citav dan.

    Meni el. skuteri ne smetaju i drago mi je da raja koristi tu vrstu prijevoza, bilo mi je i drago kad sam vidio boom biciklista u toku korone. Jedino sta mrzim je kad ne paze gdje ostavljaju skutere pa to bude i na sred puta ili kad milimetar od mene prolete.
     
    Reznor likes this.
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Skuteri nisu loše prevozno sredstvo, ali koliko su ljudi postali lijeni je priča za sebe. Na kraju dana nemaju se ni kuda voziti osim po trotoarima. Sad od aprila do oktobra je sve bolje osim auta, ko zivi u sarajevu.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  13. Reznor

    Reznor Overclocker

    Takodjer volim bicikl vozati i setati, ali ne bih se usudio svugdje ga ostavljati iako imam lock, a auto zatreba za ove odvezi-dovezi situacije kad treba nesto kupiti ili nekog voziti negdje.
    Za bicikl i javni prevoz sam definitivno koliko god se moze, narod vise ni do prodavnice nece bez auta. Na posao dok sam radio u gradu sam sve isao trolom, znao sam se i pjeske vratiti ili biciklom doci na posao kad je lijepo vrijeme, u ofisu ga ostavim. Najdraza mi je tura biciklistickom stazom do Ilidze, velike Aleje pa na Stojcevac, ali eto da su bar mogli kako spojiti stazu da se ne ide kroz onaj dzumbus i poligon :D
    Pomalo se ne slazem s ovom promjenom zakona da biciklisti idu cestom gdje nema staze obiljezene, jer ni vozaci nisu uvijek obzirni. Mada vidim da to slabo ko postuje, posebno oni Korpa/Glovo dostavljaci :D
     
  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ja biciklo ne vozim samo kada je snijeg 20cm i led a toga vise nema,tako da je u funkciji cijelu godinu. Ove zime sam ga vozio svki put kada trebam do carsije,jer tako preskocim sve one prosjake i obavim sve za 10 minuta. Auto znam po 15 dana ne upaliti zimi. Ako ne moram nista dovlaciti ,sve sa biciklom obavljam.
    Razmisljao sam i o motoricu ali nije mi prakticnije od bicikla po gradu. U ravnici sam,inace bi bilo opasno uzbrdo pedalati a tu je onda bolji skuter ili romobil.
     
  15. dams82

    dams82 Komšija

    Ma za ravnicu je bicikl extra, jeftino, brzo, zdravo, parkirati gdje hoćeš... Ja bio juče u Osijeku, ispred lidla 20 bicikala, došli ljudi u kupovinu, mahom imaju korpe za teret. Ja ga ne vozim baš zbog brda, što kući što na posao.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Sta fali pedalanju uz brdo. Romobi do 1000km ne može uz brdo, za to treba jači.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  17. dams82

    dams82 Komšija

    Ne fali tebi jer stalno pedalaš, ali mi koji nismo u kondiciji bi krepali. Neka hvala

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    Reventon and Haker like this.
  18. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Ja sam se dugo dvoumio da li da kupim bicikl, ali vazda prevagne da ga ne kupim, jer valja mi opet razmisljati gdje ga parkirati :D

    Ovako pjehe, slusalice u usi i lagano, neki podcast, muzika, za sta budem raspolozen.
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Evo jedna dizelska 5,5l
    Druga slika je cjelokupan put B Lula-Konjic i nazad.
    Za Banjaluku sam vozio životom, pristizanja, auto put 140kmh
    Povratak drug kupio kamion pa sam za njim, znaci strogo ograničenje auto put 90kmh, razlika 7-8 litara [​IMG][​IMG]

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    Qler and Reznor like this.
  20. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Puno ti ovo troši, a ne vidim da si brze vozio kad ti je prosjek 60 km/h.
    Meni prosjek bude na takvu voznju 3,4 l/100 km.