All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Pa kod njega je benzinac ako se ne varam...a to "dizelska potosnja" jer je jako rijetko na benzinjari imati 5.5 l prosjek :D
     
    dams82 and Reventon like this.
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Bio je dosta veci prosjek kada sam išao prema b Luci, ovo 590km je i sa povratkom pa je smanjio prosjek.
    Prema b. Luci prosjek je bio 7.3 povratak 5,5. Stavio sam slike jer je zanimljivo kolika je razlika kada voziš brzo i po ograničenju.
    Razlika u vremenu je nikakava, samo voziti 90kmh na auto putu je da se ubiješ, obojica smo stajali tri puta da se razbudimo. Meni je ovo opasnije nego voziti 140, mozak ti na toj brzini radi, skoncentrisan si, na 90 sam svuda osim u autu :D

    I svaka čast kamiondžijama, za taj posao treba imati živce ogromne.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  3. dams82

    dams82 Komšija

    Šoferska je tuga pregolema...
    U pravu si što se tiče potrošnje, definitivno brza vožnja pojede gorivo, a pitanje je koliko zapravo žurimo. Ja gledam da uvijek vozim po ograničenjima i da kradem onih 10km/h tolerancije. Tako da ne smetam nekome ko žuri, ali opet ima budala pa me pretiču i još nešto mašu iz auta kao sporo vozim... Na autoputu je ok kad imaju dvije trake pa se sve brzine mogu kombinovati osim kad si kamiondžija pa kolega u desnoj gnjavi, a nema prilike za obići ga... Evo gledam zadnje skoro 3 hiljade imam prosjek 4,7,tu je sve, od gradske, magistrale, autoputa, mislim da je sasvim ok prosjek. Ovaj stalni što je sad oko 8 hiljada pređenih stoji na 5,0.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! and Haker like this.
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma nisam ni ja neki divljak, ali zna nekad biti 20 preko ograničenja na magistrali, jebiga kad stave 60 a brate malo. Ugl ga vrtim od 70 do 90 ponekad 100 na pravcima. Auto put 120 jer se auto krivi na 140 ali kad zurim idem 140.


    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  5. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ta ce dizel, danas Travnik-Minhen (Prijedor-gp Dubica jer na gradiskoj raspad sistema)

    [​IMG]
     
    Haker likes this.
  6. dams82

    dams82 Komšija

    Ma to je odlično, šteta jedino što su kratkog vijeka... Ali tebe to ne treba brinuti, ti ćeš ga se riješiti prije nego počne da radi probleme...

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  7. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Stari 1.4 tsi je otisao sa 230tkm novom vlasniku radio ko singerica... Lanac preventive bio zamijenjen majstor kad ga je skinuo rekao u dobrom stanju bio.
     
    dams82 likes this.
  8. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ne kontam na oba ti je prosječna brzina 70 km/h, kako si onda brže vozio :D. Druže meni BC za loko vožnju prosjek 35 km/h kaže da nakon 3500 pređenih kilometara prosjek 4,9 l/100 km. Za te vožnje magistralama bude posjek 60-70 km/h i potrošnja od oko 3,4 l/100 km.
     
  9. zoi

    zoi Veteran foruma

    Meni loko vožnju pokazuje 20-25 km na sat, to kod tebe je pravo dobra brzina.
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Na magistrali na uzorku od recimo 1000km da ti je prosječna brzina 70kmh? Nemoguće.

    Pazi, ako je put 590km i u jednom pravcu vozim brzo u drugom ekstra sporo, normalno da ce mi srozati prosjek povratak.
    Ali bez auto puta da prosjek bude 70, moraš voziti kao na rally stazi.
    Ja vjerujem da tvoj auto troši 2l, moj nije, kod mene sve ispod 7 je top :)

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  11. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Prosjecna brzina govori vrlo malo ili cesto cak nista.
     
  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    [​IMG]

    Prosli vikend... Sarajevo - Gradac - Mostar - Sarajevo
     
    Reznor and dams82 like this.
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    To je bas top za otvorenu kad pogledas kubikazu i kw. Koliko je gradska?
     
  14. Reznor

    Reznor Overclocker

    Da li je neko sebi radio nadvoznjak u garazi da moze sam sebi popraviti sta na autu :D
    Kontam isplatili se to praviti i kopati rupu u garazi koja trenutno nije asfaltirana, vec je kamenje, a trebalo bi je i izravnati, jer na ulazu prag se digao i redovno zakacim autom, jer je nizak prilicno. Sirina garaze je knap taman ima koji cm lijevo i desno da se mogu vrata otvoriti.
     
  15. Qler

    Qler Veteran foruma

    gradska je oko 12-13 litara... ubijaju spice. Sad bio na godisnjem oko bajrama, po gradu BC pokazuje oko 10l :) milina. Ali kad se ide na posao, pa ti pise 45min 7km presao :D 13l je dobar prosjek
     
    Reventon likes this.
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Fali ti jos 30min pa da možeš pješke preći tu udaljenost

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja kontam već dugo da uradim nikako da dodje na red. Najgore sto je bio ali neko ga je zabetonirao. Sad treba to otkopati nekako

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    Reznor likes this.
  18. Reznor

    Reznor Overclocker

    Mislim da je to korisna stvar ako nista za provjeriti ispod je li sve ok :)
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma ja sam sebi ulje mjenjam, bilo bi mi mnogo lakše...

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  20. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Realno, ne isplati se to praviti osim ako nećeš baš šarafati na svom autu.