All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ugradnja, ovisno od modela auta, moze biti i preko hiljadu, pa je fakat pitanje koliko se isplati za auto od 5-6 hiljada.
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    Haha, ne veze se, nego se samo zagradi gepek od zadnjeg sjedista, da ne budes kao u kombiju :D
     
  3. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    Caka je cim predes na scepan polju (ja sam tim putem isao) gotov sve je nizbrdica, u petu i samo pustis da se kotrlja, bez gasa, ali kad se vracas sve uzbrdica, popi onda.
     
  4. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Ma ako bolje pogledate ima i naprijed to, I kod prednjih ikod zadnjih sjedista. Ali mrezica zvuci logicno.
     
  5. h2o

    h2o Aktivista

    [​IMG]

    i

    [​IMG]

    za

    [​IMG]
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Evo kolega postavi slike,al na obiteljskom pasatu kojeg ja vozim u zadnjem sjedistu postoji roletna koja se izvuce i zakaci u te rupe,roletna je bas supljikava kao mrezica,sluzi vjerovatno kad prepunis prtljaznik da ti u slucaju kocenja sta ne uleti u puntnicki prostor.
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    To sam i mislio. Koliko se isplati investirati i par hiljada u neko auto koje vrijedi par hiljada vise...
     
  8. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ja ne znam kuda krenuti s ovoliko km na raspolaganju s jednim tankom goriva. Nije mi Tale ni do koljena, a samo 5 litara stane vise nego u mecku.

    [​IMG]
     
  9. selvin

    selvin Moderator

    Je li to picasso trosi 3.8 u prosjeku? :D
     
  10. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Pa to je ta idealna voznja, relacija Banja Luka - Prijedor, pravo, ravno i pici. A comp uzima prosjek zadnjih 10ak minuta za prognozu.
     
  11. donjapa

    donjapa Overclocker

    Taj put bi bio idealan da nema onog brda pred Banja Luku, dosta sam ga puta odvezao i hem je protocan hem je ravnica, nema zastoja i slicno, nema krivina nekakvih divljih. Ako gdje mozes nabiti malu potrosnju onda iz BL prema PD-u kad se spustis od Ramica dole :D
     
  12. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    :mrgreen:
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jednom sam ja u Fiata nasuo skoro do vrha a prehodno vozio po pravcu lagano (tad trosi oko 4l), board comp izbacio 1100km. :D
     
  14. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Zna kod mene na pasatu bluemotion izbaciti i po 1800km kad je pun,ono kad ga u petoj na tempomatu namjestim na jedno 70km/h na super ravnoj cesti tad mu je trenutna potrosnja 3,5l
     
  15. anel007

    anel007 Komšija

    ja niz brdo izbacenog iz brzine mogu obic kuglu zemaljsku u kompletu, je li to poenta price ovih nekoliko zadnjih postova :?:
     
  16. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    E vidis nisi to dobro skontao,niz brdo ubacen u brzinu a pustenog gasa mozes obic kuglu zemaljsku jer je potrosnja tada 0 a izbacen je oko litre na sat jer motor se nece okretat sam od sebe treba mu gorivo da ga vrti.

    A poenta zadnjih par postova je autonomija sa punim rezervarom,pasat seste generacije u bluemotion izvedbi sa 77kw dizel je auto koje drzi rekord sa najvise predjenih kilometara sa jednom tankom,prebacio je preko 2000km,nisam siguran sad tanko koliko mozda 2300 il 2400 uglavnom prosjecna potrosnja mu je bila oko 3,2l.Vozio se tako oko 60ak km/h i sve po ravnom putu.A da je to tacno i sam sam se uvjerio kad sam prosle godine u aprilu isao za Dubrovnik i krenuo nekad oko 4 u jutro pa sam na cesti bez saobracaja i do Mostara napravio sam prosjek od 3,8l al to je bila znaci voznja bez ijednog preticanja i malo do nimalo kocenja i sve na tempomat i bez klime.
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa nece ga ni palit :D, a kako ce bit potrosnja 0 ako je upaljen i ubacen u brzinu? :D
     
  18. h2o

    h2o Aktivista

    Kada pustis gas i ostavis u brzini tada je motor ustvari jedna velika zracna pumpa. Kroz brizgaljke ne prolazi gorivo.

    PS Osim u slucaju starih automobila sa karburatorom.
     
  19. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pa ne procitaj do kraja,i pustenog gasa,tu je kvaka,cim ECU skuzi da auto ide a gas pusten automatski prekida dotok goriva u motor i malo otvori dotok zraka da motor ne bi kocio i tako se kotrlja dok se ne pritisne kvacilo i tad ECU ponovo pali dizne i motor nastavlja da se okrece na gorivo.

    EDIT
    Eto h2o to objasni u dvi rijeci.
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    To onda nesto novo :) Najnoviji auto koji sam vozio je octavia 2001-2002 1.6i koja je i te kako trosila kad kocis motorom, bar po board kompjuteru :D