All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    sa rezervoarom mozda, ali ne sa 50KM loze.
    A i tesko za nase ceste mozes reci da su otvorene, kad je svaki 300-500 metara neko ukljucenje gdje ti obavezno neko izleti i onda nastavi se voziti 40km/h, ogranicenja sa 80 na 40 i slicno, nikako ne mozes konstatno voziti nekom optimalnom brzinom.
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Meni komp pokazuje 6.5 prosjek, sto je za ljeto otprilike tacno. U ovom zimskom periodu trosim jedno 7.5, mada tu razliku najvise ubije webasto. 2.0 HDI je u pitanju.
     
  3. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Rekao sam da u rezarvoaru bude ~10l Euro 5 koji miksam sa ložom. Naveo sam "non urban vožnja", znači ne podrazumijevam loko-gradsku vožnju. I opet stojim sa svojom konstatacijom jer kažem, resetujem sat svaki put kad napunim rezervoar, pa valjda znam koliko pređem jer ložu kombinujem svaki mjesec kada idem u ZE već par godina.Što se tiče tvoje konstatacije Dino ja nemam takve urbane loko vožnje, meni se urbana vožnja svela na vožnju Irac-Šićki Brod i onda magistrala do kuće i loko po naselju gdje je odlična prazna cesta. Vozim 4 godine, dnevno 50km pređem, znam vrlo dobro auto i potrošnju. Da troši iole 8+ kombinovano (ovaj moj način), ja ga ne bi vozao jer bi mi bilo preskupo. Rezervoar je 45l ak se ne varam. Eto nije 50KM već 67KM D2. ako ćemo zadirati u detalje na prazan rezervoar. Preći će sa tim rezervoarom na otvorenom, (magistrale) 900-1000km za tih 67KM lože, naravno ne računam ekstremne vremenske uslove -10°C i slično. Moram napomenuti da mi motor manje troši D2 nego Euro 5 iz nekog razloga, valjda što je u vrijeme kada je ovaj motor bio aktuelan i dizel bio kao danjašnja loža D2, što se tiče odnosa Euro4 i D2 imam osjećaj da je isti..
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Znaci Tale vozis 50km dnevno po ravnom od kuce do TZ i nazad,to je za nase uslove skoro pa otvoren put,i moj bivsi punto je na tom putu od GR do TZ i nazad trosio ekstra malo,kao i ovaj sada Polo kojeg vozim,al kad predjem 300km a da ne izadjem iz Gracanice to je uvijek oko 10l,sve ture koje se prave po gradu su sa hladnim motorom i nerijetko ispod jednog kilometra.

    Mada i dalje umanjujes istinu jer ako sa 45l predjes 1000km ispade ti potrosnja 4,5l a to je moguce samo ako se popnes nekom na prikolicu,najniza deklarisana potrosnja novog automobila je 5,3l na 100km i rezervoar je 55l a ne 45l kako si tvrdio.
     
  5. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Prije ce to biti da je 900km na 55L goriva, sto je onda potrosnja od 6 i kusur, sto je za 190ku i otvoreno sasvim normalno.
     
  6. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Konkretno ne znam, jer dosipam, vjerovatno rezerva ispod koje nikad ne idem. Ali to što bude u rezervoaru i 50 KM D2 i ono što sam rekao. Uvijek bude tu oko 900-1000km, možda i 800 u uslovima kad je baš mjesec hladan. Vjeruj da svakom računicom dođe potrošnja između 5-6 na otvorenom.
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja uopste ne sumnjam u to da 190ka pije izmedju 5 i 6 te takve voznje koju ti spominjes. Al vjeruj isto tako da pije 10 i vise ove o kojoj ti ja pricam.
     
  8. Reznor

    Reznor Overclocker

    Ode diskusija u skroz drugom smjeru :D

    Nego da javim da sam napravio servo zasad da radi.
    Mislim da je riješilo problem ovo što je Selvin rekao. Kada upalim auto i tek u pokretu krenem okretati volan, servo se neće ugasiti.
    Dvaput sam danas išao do grada i nijednom se nije isključio. I ugasio sam City. Zasad nek ide ovako pa ću vidjeti šta dalje.
     
  9. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Pa ako imas iskustva za loko vožnju, pretpostavljam da je istina, ja sam primijetio da je potrosnja veća (ne znam kolika) na kratku relaciju, tačnije hladan motor, zbog automatskog sauga. Zato ga volim ujutro prvo ugrijati fino.
     
  10. Ninja

    Ninja Komšija

    Kako i gdje bi se moglo ugradit webasto ili nešto slično? I koliko bi otprilike koštalo?
     
  11. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ne isplati se
     
  12. Mujka

    Mujka Komšija

    Ja kad sam isao u Ulcinj sa golf 3 td potrošnja bila 5.4l još da sam pazio bila bi ispod 5
     
  13. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    Isplati se, isplati pogotov na vecem minusu.
    Ljepota kad nakon 20-30 sekundi pocne vruc zrak puhat + motor se dosta brze zagrije.


    a kad si se vracao???
    Ja sam imao 6l potrosnju kad sam isao u Ulcinj, navece bez klime, benzinac, ali zato kad sam se vracao oko 8 je bila (klima)
     
  14. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    [​IMG]

    Moze li mi ko objasniti sta je ovo ?
    Vrata se povuku nazad, neka rupica, nikako da skontam za sta sluzi :)
    Da objesim ofinger? :)
     
  15. anel007

    anel007 Komšija

    to ti je dodatna oprema maksuz za dijasporu, da privezu stvari kad krenu put bosne :mrgreen: :mrgreen:
     
  16. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    koliko ja vidim i koliko znam, tu i sa suprotne strane se kaci ona kao mrezica, zastor sta vec..
     
  17. selvin

    selvin Moderator

    Izvuce se iz sjedista i zakaci tu. Ima to kod oca na golf 4 karavanu. Za zivotinje da ne iskacu iz gepeka :mrgreen:
     
  18. donjapa

    donjapa Overclocker

    Koga on ima obicaj vezati? :) :) :)
     
  19. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    To okačiš na štrik one silne grafulje :mrgreen:
     
  20. Mujka

    Mujka Komšija

    ukupno sve sto bi reko tale jedan rezervoar :D
    a moglo je sigurno ispod 5 :D nego golf slab pa valja nabit obrtaje :D