All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. kio

    kio Komšija

    Vala koliko god Lada bila neprikosnovena, vrijeme je polahko gazi. Nek se Lada udruzi sa Dacia/ Renault, vec sa njima su napravili Vestu novi model. Malo nek posude dijelova i napravi neku moderniju Nivu :)
     
  2. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Moram vam reći da se NIve izbacuju iz korištenja kod nas.
    Na površinskim rudnicima recimo se sad preferira Hilux i dr. koji je mnogo bolji i napredniji, čak i pouzdaniji od Lade.
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Na Energopetrolu danas i sutra 15 feninga jeftinija corba. :) Ne znam je li na svim pumpama, ali na bar dvije u Tuzli jest.
     
  4. bhd

    bhd Veteran foruma

    Re: RE: Re: All about (my) Car/Cars !!!

    Na kojim????
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Slatina i izmedju Sjenjaka i Slavinovica.
     
  6. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

  7. zoi

    zoi Veteran foruma

    Je li samo u Tuzli?
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    Nije na svim, 1.91 u Zivinicama.
     
  9. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    Ja sam jos u nedjelju, 01.11. sipao gorivo po toj nizoj cijeni na EP-u. Ali evo, neki dan su opet digli cijenu na 1,91 KM po litru.
     
  10. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Sipao veceras, stoji stara cijena ali naspu vise tako da to dodje po akcijskoj cijeni. Do ponoci traje akcija :p
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja nasuo samo 28l, vise nije moglo stat. :D
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    Danas sipao na Petrolu na Vracama, 1.81 KM diesel.
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    Razumije li se ko u ove jote i sl?

    19x8 ET18 -Prednje
    19x9 ET20 -Zadnje

    Felge su ocito 19", e sad sta mu ga je 8 a sta 9, jesu li i to inchi? I sta mu je ET18 & ET20?
     
  14. Almir

    Almir Komšija

    što je manji br et to je felga izbačenija vani, što je veći br, to je više unutra, ovaj broj j nisam siguran je širina felge.
    uglavnom treba provjeriti te brojeve da li odg na autu, naročito ako se spušta i sl, da nebi kasnije zapinjalo i sl
     
  15. nivla

    nivla Komšija

    19 precnik felge u inchima
    8 i 9 incha sirina felge

    ET je offset felge i cini mi se da je on u milimetrima izrazen, manji offset znaci da je felga vise izbacena vani, veci znaci da je felga vise uvucena, kao centralna osa felge je za ET18 udaljena 18 mm od centra felge

    evo ovdje je to bolje objasnjeno http://www.rimstyle.com/pages/alloy_whe ... ained.html

    a ovdje imas kalkulator http://www.rimsntires.com/specspro.jsp pa provjeri moze li i kako ce fitovati na tvoje auto
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    Po tome, znaci da ove prednje felge vise "strse" van nego zadnje?

    A ici ce na F10 520d/525d/528i (zavisi kojeg uspijem zbaviti aBd). Raspored sharafa pashe, e sad se pitam pashe li i po ostalim oznakama, da se ne bi sta iskrivilo na autu ako su neodgovarajuce.

    o ovom modelu se radi: http://www.olx.ba/artikal/19015093/felge-bbs-ch-r/ Isti dizajn sam imao na E92, al su bile 18", meni realno jedne od najljepsih felgi, pa zato kontam ovo sa pika uzeti i prije neg stigne auto.
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    [​IMG]
    Meni su ove felge najljepse na BMW-u. Sta ja znam, ovo mi je i najljepsi BMW ikad, pa moraju i felge bit. :)
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    Jest, al se vidi da su bas old-school, ne bi dobro izgledale na novijim autima :)
     
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    [/quote]
    Brate nije to za nase ceste, bit ce neudobno i nesigurno jer na to ide niskoprofilna guma. Siguran sam da ovaj i prodaje iz istog razloga. Ono izgleda furacki al ja bih isao na 18 max. 17" je fabricki za to auto s razlogom.
     
  20. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    To vezano za offset na felgama. Inace nemam pojma o tome al defintivno nije isti offset na 9j i 8j felgi. Tako da je lako moguce da je 18 na 8 i 20 na 9 zapravo isto i da nece strsiti napolje uopste.