All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne razlikuju se bas puno u odnosu na one sa pika sto si ti postavio. :) Jesu old-school, ali isto tako cinjenica je da nisu ni blizu ekstremne kao sto su felge na F10 M5-ici - sigurno zato ne bi isle na ove nove aute. Kod ovog guma ima poprilicno mesa ( mislim da su ove felge 18"), dok F10 M5 ima 20" felge sa jako niskim gumama.
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Kako mislis bice nesigurno? Moze biti samo sigurnije i upravljivije. Mozda ce zbog sirine gume malo vise trositi, ali mislim da to nekog ko vozi f10 mnogo ne zanima. Inace M5 F10 dolazi fabricki na 19kama.
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  4. Vedo

    Vedo Moderator

    imao sam nisko-profilne 18" na e92, jest malo tvrdji al nista strasno. A te M5 felge mi se ne svidjaju, dzaba. 17 i 18 na F10 su premale, bar vizuleno tako izgledaju. Cak i 19" se ne cini uopste velika i 'tunerska' na F10, evo primjera: http://www.olx.ba/artikal/19429059/bmw-f10/

    A ne rece mi niko, jel pashu ili ne pashu ove gore BBS felge na F10, da sta ne iskrivim ili sl? xD
     
  5. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Gledajuci tako za nase ceste nije nista osim golfa.
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Evo ovdje pogledaj, koliko sam vidio ni za jednog nije dozvoljen tako agresivan offset. Prakticno trebas gledati sa minimalnim ET25 i vise. Idealne dimenzije za 520d, 525d i 528i i 19" felgu bi bile
    Prednja 8.5Jx19 ET33
    Zadnja 9Jx19 ET44
    http://www.wheel-size.com/size/bmw/5-series/2013/

    @ dog
    ja govorim o udobnosti, jesil se vozio kad sa 19" felgama preko iskrpane ceste? Svaki udar ide u kicmu kao ekser, nema tu amortizacije.
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    evo gledam ovdje, ukucao F10, i najmanji ET za velicinu ovih felgi koji nudi je 25

    http://rimstyle.com/alloywheels/selecti ... &fitment=S

    Mene interesuje dal' cu sta s*ebat na autu ako nabacim ipak ove, dal' cu iskriviti, hoce li biti nesigurniji itd? a to sto ce voznja biti 5% neudobnija i 5% veca potrosnja to mi nije ni bitno.
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Mislim da ce strugati negdje, mozda guma od blatobran ili felga od celjust kocnice.
     
  9. Qler

    Qler Veteran foruma


    Ja sa jaranom neki dan zavrsio na banderi sa 528i E39... imao lose gume, sve sad ce zima kupit ce nove, ovo ono, pade kisa i na 40km/h nas izbaci u krivin u Pejtonu, Ilidza, i smotamo se oko bandere. Nama naprijed nista, a burazer moj sjedio nazad i iscupao onu drsku iz vrata i njom se opalio u glavu i dobro rasjekao do lobanje, 4-5 konaca sili ga.. U glavnom, BMW otisao u BL za 1300€ lik sjeo u njega i odvezao ga.. kaze samo je po sredini udaren, podvozje ostalo citavo :)


    I taj jaran neki dan kupi istog, samo 525d :) i malo mladjeg... ali sad ima sve 4 nove gume :)
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Po ko zna koji put meni je ovo najljepsi BMW ikad. :D Poslije njega generacija katastrofa ruzan, F10 je ok ali nije ni blizu E39.
     
  11. zhady100

    zhady100 Aktivista

    Aj ne prd'te :)
    E39 ljepsi od F10? BMW je pokidao sa F10 modelom....ne znam sto se vecina vas veze samo za te starije modele :/
    ISstina da je i BMW posro bruku ruznih novijih modela ali F10 je vrh....
     
  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    E39 ima onaj X faktor :)
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    F10 je imho previse misicav, ali eto to je filozofija svih novih BMW-a. Mnogo su opet ljepsi nego 2000-ih godina.
     
  14. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    m3 e92
    mi je i dan danas najljepsi model

    da je taj e92 sa apdejtovanim interijerom od trenutne generacije m4 bio bi pervezija
     
  15. Almir

    Almir Komšija

    taj et je ok za f10, a što se tiče veličine treba čovjek probati ako može pa neka vidi jel mu to kamen ili nije...
     
  16. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Šta ste zapeli za bmw. Ima i ova mašinerija C63 AMG
    [​IMG]
     
  17. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    auuu

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nije ni taj auto sto je nekad bio. Sad je to tek 4.0 biturbo V8. :)
     
  19. Vedo

    Vedo Moderator

    A i dalje mu oznaka 6.3 na blatobranu? :S

    Gledam ove F10 gore po Njemackoj. Ev jedan da mi je bas "potaman" :D, 306 konja, 3.0 turbo benzinjara, pogon sva 4, 130K presao. A kosta koliko kod nas kosta 520D sa zadnjom vucom xD

    http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/detai ... geNumber=1

    Na njega jos kakve 19" BBS CH-R i nema dalje
     
  20. BodySnatcher

    BodySnatcher Aktivista

    pozdrav.
    da li neko zna kakvog dobrog (ne preskupog) majstora za auto klimu oko tuzle.
    vozim fabiu 1.9 sdi. dopunjavao sam klimu prije polaska na ljetovanje,pocetkom septembra,
    poslije 7 dana prazna totalno. uv tecnost se nije pokazala, pa su majstori u servisu zakljucili da je
    procurio je radijator u kabini.