All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. bhd

    bhd Veteran foruma

    imam ja extra majstora, ako te interesuje :D
     
  2. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    gde, lokacija? ali daleko sam ti ja
     
  3. bhd

    bhd Veteran foruma

    Kad Edina blizu stupa
     
  4. zhady100

    zhady100 Aktivista

    Kakav je taj Edin sa Peugeotima?
     
  5. Reznor

    Reznor Overclocker

    Danas uzeo 185/55/R15 protektirane gume Sintex-Phenix 52KM/kom, i na to 24 KM ugradnja i balansiranje. Mislim da bi trebale biti dobre ovu jednu sezonu, a i ne planiram nigdje daleko tokom zimskog perioda, dakle po gradu i okolo.
     
  6. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Zar se moze uzet guma za 50km :)
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ne znam za tu dimenziju,al recimo najpopularnija 195/65-15 se moze naci Debica Frigo2 za 70km ili Tigar Wintera za 65km sto uopste nisu loše gume za zimu i to su cijene sa montazom tako da je to definitivno losa kupovina. Sa protekt gumom ustedis na kupovini a onda potrosis na gorivu i podvozju. Teža guma potrosi više goriva dok se zarotira na željenu brzinu a isto tako puno više opterećuje ležajeve i djelove trapa. Te su gume samo za penzionere koji ne voze a imaju auta.
     
  8. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Zaboravio si dodati da izbacuje i kamenac iz bubrega.
    BTw danas sam metn'o zimnjače, ipak je zahladnilo, ujutro bude -5 al u toku dana ode gotovo na +20
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja nedavno platio gume po 65KM sa besplatnom ugradnjom, nove u dimenziji 165/70 R14. Matador Sibir Snow, nisu nesto ali bolje opet nego protekt.
     
  10. anel007

    anel007 Komšija

    na matadorkama sam ja vec 3 godine, i zimski i ljetni set i nisam primjetio nikakve probleme sa istim, doduse voznja mi je uvijek prilagodjena uslovima na cesti i ne hajvanisem pa su u takvoj voznji svake zadovoljavajuce :smt003
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    http://www.topgear.com/car-news/insider ... -diesel-us

    Opa, fauve je izgleda varao i sa ostalim dizelima (sto je i logicno - ako su varali sa malim inline-4 1.6 i 2.0 TDI, varali su i sa 3.0 V6 ili 4.2 V8 dizelima), ali i sa benzinskim motorima oko CO2. Ukratko, varali sa svim motorima. :lol:
     
  12. Reznor

    Reznor Overclocker

    Ne znam vala, al naslusao sam se svega, ne valja Tigar, ne valja protekt, ne valja Sava S3 itd.
    Druga stvar, rijesio sam da ne uzimam felge, pa ove dok traju traju, a posto na njih ne mogu svakakve gume, moraju ove ici, eventualno 185/60 bi mogle.
    Treca stvar je da on zimi nece daleko ici, a vjerovatno ce se uskoro i prodati ako izleti neka solidna Alfa 147, sto vec neko vrijeme pratim.
    U ovakvog Punta kakav je u mene ne treba previse ni ulagati, jedno popravis a drugo nesto ode, i kad ti stavis sve to na papir nabere se. Da mi nije otpala sajba proslog mjeseca i da nisam morao da mu opet limariju radim, vjerovatno bih se protegao i uzeo gume ko insan. Mada sam imao i 14ke na njemu prije i imam Pirellijeve ljetne, dzaba kad osjetis s njim svaku rupu dobro.
    Evo i cijena za ovu dimenziju: http://cijenaguma.ba/auto-gume?a=185&b=55&c=15
    185/60/15 i 175/60/15 su isto tu negdje.
     
  13. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Iskreno bez obzira na skandal sa WV, mislim da svi lažu oko emisije gasova.
    Nego, iznenađen sam sa svojim dizel cr motorom, uopšte nema dima kao na određenim dizelima, čak i na hladnim temeperaturama, obzirom da je auto staro 13 godina i prešlo 230.000 km.
    Eh sad, ne znam je li to do cr sistema ili je to do PSA, jer se stvarno kvalitet izrade diesel motora digao na nivo.
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nedavno sam naletio na clanak, VW Jetta 2.0TDI, jos jedan VW auto (ne sjecam se koji model, ali i on je imao 2.0TDI) i BMW X5 2.0 ili 3.0 dizel. BMW zadovoljio sve testove, VW visestruko puta premasio.
     
  15. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Vidi se da sam pio juče :D
    A stevie, pogledaj članak ipak je guardian u pitanju.
    http://www.theguardian.com/environment/ ... ssions-row

    BTW do prije 15 godina je bila ogromna razlika i tad se nisu pravili problemi oko emisije, evo recimo EURO 6 u odnosu na EURO 2
    [​IMG]

    Meni je problem što je VW radio Klingonski sa cloaking device-om.
     
  16. black

    black Komšija

    Makina [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  17. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Cuj urban?!
     
  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Obzirom kakvi divljaci po Rusiji voze ovo im je taman za urbane sredine. Dashcam i bejzbol palica u dodatnom paketu :D
     
  19. zoi

    zoi Veteran foruma

    Unutra ko da je '82. godište. I je li ovo ima neka tri mjenjača ili da neko pojasni čemu služe one tri palice :D
     
  20. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Klasicni mjenjac,brze-spore,blokada diferencijala.