All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Sretno Stivi. Fina je to vozalica. Dugo te služila.
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Cestitke Stevo, mnogo lijep auto!
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Valjaju li cemu Sava Eskimo HP2 gume, valjda neki novi model? Hoce stari na svoje auto a ja nemam pojma kakve su, do sada je imao Savu Eskimo S3 i Matador, mada kaze da su Matador losije.
     
  4. nivla

    nivla Komšija

    nisu premium ali nisu ni lose, mozda malo bucnije, vozio proslu sezonu na dvije, dobro su drzale i isle po snijegu, trebalo bi posluziti, kod mene je bila 195/50/15 dimenzija i na snijegu se nova dosta bolje pokazala od prethodnih novih michelin A4, naravno na ovim savinim nisam imao priliku provjeriti kako se ponasaju u drugoj sezoni, A4 su 4 zime gurale bez problema sa ujednacenim ponasanjem
    u 205/55/16 na autobildu pokazale su se dost solidno u odnosu na neke druge jeftinije marke koje mozes kod nas kupiti
    na testovima u ovim 195/205 dimenzijama od jeftinijih dobro kotira i semperit, pa mozda da i to pogledas
    http://www.autobild.de/bilder/winterrei ... 16205.html
    https://www.adac.de/infotestrat/tests/r ... geId=31821
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ova Astra je super auto. Moj stari je prije dvije godine kupio Astra J 2010 godina, 1.6 benzin (dizel nije bio opcija :) ) i nema bas full opremu (nema navigaciju, parking senzore, zadnje el. podizace prozora, naslon za ruke nazad i kozna sjedista) ali ima senzore za kisu/svijetla, grijanje sjedista, dig. auto. dvozonska klima, el. rucna, hill assist, mp3 player, 17'' alu felge... onako lijepa, crna.. samo mana je sto je na ovim felgama tvrda i osjeti se da se motor napreze.. da je turbo bila bi druga prica :D

    U glavnom, beton auto. Benzin nema nikakvih problema, on je kupio sa 55k km, sad je presla oko 75k km i slusa super. Kupljena u Tuzli, druga ruka kod starog.
     
  6. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Škoda Fabia, nova, 17.5k KM :D
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kod mene skroz obrnuto, facelift, dizel, ima navigacija, imaju parking senzori, start-stop sistem, ali nema senzore za kisu/svjetla, ni grijanje sjedista, ni automatsku klimu, pa ni el. rucnu ni alu felge...
     
  8. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Za 17.500 mozes avion kupiti. Fabia je igračka sa škripavom plastikom.


    Sent from my iPhone using Tapatalk pro
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Bila bas ovakva Astra kakvu Qler spominje na prodaju za 14.500 u Grandautu Tuzla. I to je odlican deal, mada je 1.6 benzin troskali a ima i tacno 85kW pa to udari i po registraciji.

    Ali Fabia sa 1.0 benzincem i osnovnom opremom je preskupo i za 17.5k.
     
  10. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Ne znam koji je motor, naletio beze, ali reklamiraju to s klimom, i jos nekakvih hepecima, ne izgleda mi bas kao osnovna oprema, a sto se tice vanjskog izgleda mnogo jako izgleda :D
     
  11. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ne bi škodu đaba uzeo.
     
  12. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Ne bi ti je niko ni dao
     
  13. selvin

    selvin Moderator

    Izgleda ok ona fabia od 25-30k kakvu su stavili na reklamu one od 17k :D A u toj 17k dobijes klimu, upravu si, ali ostalo nista. Ne bi me cudilo da nema ni elektricne podizace stakala, kamoli sta drugo.
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    Bila je afera sa ovim Skodama, clan sa ovog foruma uze Octaviu, 2016 godiste, nova, 0.0 kilometara na satu, 1.8 benzin (170 konja koliko se sjecam), DSG mjenjac, opreme tona. 26.000 KM sa PDVom. Jer kako je bio skandal oko ovih izduva, taj motor ne zadovoljava EU neki standard pa ne mogu na njihovo trziste, tako da je Skodi bilo jeftinije ta auta cusnut na nase i slicna trzista neg da modifikuje sve do jednog. 26K za to auto sa DSGom, novo, garancija, to je bas vrhunska ponuda. MPC za isti taj auto sa tom opremom u Njemackoj je 30 i kusur hiljada Eura.
     
  15. zhady100

    zhady100 Aktivista

    Gledam po PiK-u ove BMW F10-ke i usput pregledam i nove BMW 6-ice (ima ih nekoliko). Za oko mi zapadose jedan F10 Facelift i taj jedan BMW 6. Opreme more, bolji od svih ostalih po opremi. Novi trokraki volani kod obadva (sto je rijetkost u F10), sjedista neka novija, profilisana i haman alkantara a kod ove 6-ice su neka sportska brutalna..itd. Ali kod obadva je onaj manji, uski displej. Ne mogu jebeno da vjerujem. Znaci haman jedini F10 sa tim novim volanom i uski ekran??? Al hajd F10 inekako, jer vidjao sam jos nekoliko modela. Ali u novoj 6-ici? Pregledao sam ih hejbet na mobile.de i sve ove na PiKu sto su kruzili, svi su imali ovaj siroki displej a ovaj s najboljom opremom uski ekran??? Jos na novim BMWovima displej nije "usadjen"u kokpit vec je ovo kao izbacen iznad. I kako je ruzno pogledat izbaceno to cudo, displej uski a sa strana po 5cm suplje plastike na okviru.


    Konkretno ova dva auta:

    BMW 525 X-drive EURO6 (72.000 KM)
    http://www.olx.ba/r/20744616/54898

    i

    BMW 640 D X DRIVE GRAN COUPE (130.000 KM)
    http://www.olx.ba/r/22927400/54898
     
  16. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Vjeruj mi da ja prvi put vidim sesticu s tim sto ti kazes uskim ekranom.



    Sent from my E6653 using Tapatalk
     
  17. Qler

    Qler Veteran foruma

    Znam kad je kupljena ova šestica kod Tomica. Kupio je vlasnik Tranzita i ovo je kod njega na Dobrinji slikano.

    Sent from my Lenovo P1a42 using Tapatalk
     
  18. Almir

    Almir Komšija

    volan se nalazi za 1000 do 1500 a veliki displeji sa propratnom elektronikom od 5 do 15 hiljada prema tome gledati da to ima a volan kasnije ubaciti. prosto ko pasulj
    a da dajem 130 hilja pored s klase nebi nista gledao na piku :) mozda od suva x5
     
  19. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: RE: Re: All about (my) Car/Cars !!!

    Hoces kupit f10 520d, ima veliki display? :)

    https://www.dropbox.com/s/38dxj0sworryu ... t.png?dl=0

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ovak volan je preljep, definitivno imaju najljepši volan u biznisu. Jest katastrofa ovaj malo dusplay, pokvari sve.