All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. zoi

    zoi Veteran foruma

    Meni je gori onaj Mercedesov što izgleda kao zalijepljen tablet, baš lijeno urađeno.
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Tek od s klade i nove e klase valja, ovo ostalo ke katastrofa.
     
  3. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ma jebo fabiu, leđa bole nakon 100 km vožnje.
    Ne znam kako su uspjeli ubaciti onako lošq sjedišta.
    Hvale im ovjes, međutim jako je loša u krivinama.
    Kako god, jako precijenjeno auto kod nas.
    Octavia je druga prica, onaj 2009+ facelift je odličan. Stvarno prava limuzina.
    Jako pouzdana i jeftina za održavati.
    http://www.olx.ba/artikal/22916434/skod ... a-1-9-tdi/
     
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja juče odvalio 600km sa mondeom službenim, 2014. godina 2.0 tdci... Plovi, nisam osjetio puta

    Sent from my Lenovo P1a42 using Tapatalk
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nema ni Octavia neka sjedista. Fizicki manja sjedista nego u mom starom Fiatu, i dosta tvrda.
     
  6. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ne bih se baš složio, možda stara Octavia I, ali Octavia A5 Fl je odlično vozilo i ima odlična sjedišta.
    I auto koje je prejefitno za održavati.
    Eto ti vozaš Opela, kolega je prije par godina vozao Instigniu 2009 godiste CDTI, top vozilo sa aspekta udobnosti i opreme.
    Jedne godine mu je na servis otislo tačno 2300 KM, a godinu prije je iskeširao 1200 KM na neplanirane kvarove, riješio se odmah i prešao na Passata 7 već dvije i pol godine, kaže da ga je svo to vrijeme na kvarove i servise otislo 500 KM.
    Za Insigniu je dao gotovo 5k za tri godine, možda ga je zapao loš primjerak ili ne znam šta.
     
  7. Reznor

    Reznor Overclocker

    Posto sam bas prodavao Octaviu A5 2006 (prije FL) Ambiente oprema mogu reci da sjedista po meni nisu nesto bila narocito udobna. Otprilike se mogu porediti s ovim sto imam u Focusu. Medjutim, meni je losija stvar bila sto je to auto imalo slabiju zvucnu izolaciju. Pri vecim brzinama cujes gume sto je odlika manjih auta, osjetis rupe itd. Mada auto samo po sebi nije bilo lose. Odrzavanja bila vise nego zahvalna, kao porodicno auto je super, ima prostora dosta i u gepeku, a i za putnike, jedino eto imaju te neke stvari koje su mogle biti bolje, vjerovatno ima tu nesto i do opreme.
    Sto se Passata tice, kolega ima B6 2006 g. s kojim je svasta prosao, a redovno s njim ode na duze ture vise puta godisnje. On kaze da nije nesto posebno zadovoljan, ima onaj 2.0TDI pa mu pocrkale sve dizne, jednu je platio ostalo mu valjda Nipex zamjenio u okviru programa zamjene, ali sad samo radi regularne servise i to je to.
    Dvojica komsija imaju taj isti. Jedan kaze da je prezadovoljan s njim, kupio i kcerci, njegov brat uzeo Astru ovu malo stariju i kaze da se pokajao sto nije uzeo dizel, jer joj pada dosta vrijednost. Drugi komsija imao Volva i kaze da poslije njega vece smece nije uzeo. Tako da je to izgleda stvar i ukusa i kako te potrefi :D
    Iskreno je meni Passat odlican, kod kolege su kozna sjedista, DSG, automatska klima, cak ima i ono ukrasno drvo, stvarno je super za voziti, motor se ne cuje skoro u kabini.
     
  8. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    FL je ogroman napredak u odnosu na A5, znam obje vozim na poslu, sa FL-om odem u Mostar i nazad, jos je CR motor, ne cuje se unutra nista, izađem iz auta bez ikakvog problema, sjedišta, retrovizori, oprema osjeća se čovjek kao u pravom Nijemcu više klase.
    A5 sa PD motorom zimi se čuje ko traktor, ali motor sa 380.000 na satu, na Jahorini prošle zime, bilo preko -20 u toku noći, ujtru na prvo grijanje kreše ko benzinjara. PD motor se inače čuje mnogo, nema tu izolacije koja to može sakriti.
     
  9. selvin

    selvin Moderator

    Ja nisam ocaran Octavia-om ni sekunde, ni A5 facelift ni novom A7, udobniji mi je moj Peugeot od obje zajedno, a auto je nize klase od njih. Octavia je ok auto i to je to, a sad zasto se ti Tale osjecas da se vozis u pravom Nijemcu vise klase, to mi nije jasno :D
     
  10. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Danas vidjoh bijelu novu novcatu Octaviu, neki mali OEM spojler pozadi, felgice 18 minimum su bile, sredjena, napucana, boli glava haha
     
  11. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Pa zar nije Dino rekao da je fakticki Octavia zapravo golf prethodne klase a znamo da je ovjes od golfa tvrd i da su generalno neudobni :D
    Ja sam uvijek kontao da je Octavia u klasi sa Passatom a zapravo je Superb sa Passatom u klasi a Octavia u golfovoj klasi.

    Ne bi ja imao nista protiv kakve novije Octavie TDI :D
     
  12. selvin

    selvin Moderator

    Octavia je C segment, znaci kao Golf, 308, C4, Leon, A3 itd. Ne bih ni ja imao nista protiv da mi neko pokloni :D Ali kazem da je to daleko od odlicnog, udobnog auta, nalik na opremljenog Nijemca vise klase, kako ga Tale predstavlja. I ne pljujem uopste po autu, u svojoj klasi je za nase uslove sigurno best buy, samo ne treba pretjerivati i sad zakivati u zvijezde kao Golfa dvojku.
     
  13. zhady100

    zhady100 Aktivista

    Ja spicim 500km u svom P308 PH2 i izadjem iz njega kao da ustajem iz kreveta. Znaci ne osjetim put. Sjedista su ona profilisana jer je Allure oprema, bas preudobna. Jedino je steta sto je 1.6...a ja jos nigdje ne vidjeh 2.0 u ovom redizajnu.
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa poslje citroena i ti bi se osjećao :)
     
  15. Almir

    Almir Komšija

    ko jednom provoza na zrak sve je kasnije tvrdo :) vozis se udobno i na 255 35 20 :)
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ima 2.0 HDI, itekako, samo sto ovi kod nas ne uvoze nista osim 1.6 HDI.

    Inace za novije Peugeote bas kazu da su vise poput njemackih auta, nema vise one famozne francuske udobnosti. Sto naravno ne znaci da su neudobni.
     
  17. bhd

    bhd Veteran foruma

    A sta je sa ovih 308, cuo sam masovno kradu zadnja sjedista....
    :(
     
  18. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    I ova zadnja serija citroena c4 ima pravo udobzna sjedista, ja kad sjednem iz tiguana u prijateljev c4 ko da sam sjeo iz one drvene stolice u onu veliku fotelju.



    Sent from my E6653 using Tapatalk
     
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Čuj kradu zadnja sjedišta? Vjerovatno da bi ih stavili u one modele sto su za komercijalu, koji imaju sjedišta samo naprijed a nazad je prostor za robu? Ti modeli su dosta jeftiniji, inace nevidim razlog zašto bi to neko uradio.
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Dodjes na parking kad ono umjesto standardne verzije imas Van :)

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk