All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    dzabe ako te neko odzada spuca.
     
  2. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Re: RE: Re: All about (my) Car/Cars !!!

    Nije djabe, ko te spuca odzada on je kriv ;)



    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Poenta je da sada teslin AI skenira vise autimobila ispred tebe i da je prepoznao sudar prije nego sto se ovaj zabio. Pa te upozorio.. da ranije kocis ili sta vec. Nije collision-free sistem vec samo jedan safety feature više. Jedino sto ovi gadgeti mogu biti problem u buducnosti kada se insan navikne na njih pa kada isti otkaze a ti se opustiš ili kada uzmes drugo auto.

    Vec sada ljudi imaju problem zbog LED indikatora u retrovizorima za mrtvi ugao. Pa kada sjednu u drugo autao: ne blinka i on instiktivno skrene.
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Od nove godine registracija skuplja za 30KM zbog Eko testa, od 2020 g auta koja ne budu ispunjavala Euro normu nece se moci registrovati. Dobro je sto su napravili taj prelazni period od tri godine, jer svi koju su skinuli katalizatore bi sada popusili da valja.
    :smt003
    Evo cijeli clanak
    https://www.klix.ba/vijesti/bih/vla...h-od-nove-godine-skuplja-za-30-km/161230001#5
     
  5. Reznor

    Reznor Overclocker

    U Svici je tako. Euro3 vozila moraju da ispune odredjenu CO2 normu inace nece proci na tehnickom, sto znaci particle filter mora biti u funkciji. Ovo govorim za dizele, dok mi se cini da Euro4 vozila prolaze bez problema, ovo se odnosi samo na starije Euro norme. Ja bih jednostavno prekopirao njihov zakon sto se tice tehnickog i registracije. Vozilo se registruje na 3 godine. Tablice se mogu vezati za vlasnika, tako da kad mijenjas vozilo samo prebacis svoje tablice, jedino ako mijenjas kanton u kome zivis. Prakticno.
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    Pa sta je ovo, zahtjevaju 0.3% CO na nekim vozilima, a Euro 6 je 0.5% za dizel a 1.0% za benzin? Sta fulam ovdje? EDIT: Nije haman ista jedinica, za Euro standard je g/km, a nasi mjere u procentima.
     
  7. bhd

    bhd Veteran foruma

    nasi su pametnice SDAovske :D
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma to su sve budalastine, dokle god su osiguranja i tehnicki pregledi iste firme na tehnickom ce proc svako auto.

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
  9. bhd

    bhd Veteran foruma

    A onda zaustavi auto....provjeri gdje je uradjen tehnicki...pa kazni tehnicki sa 500 000 pa ces vidjet sto ce pustat....

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ko ce zaustavit auto, izmjerit emisije i kaznit tehnicki? Tehnicki se opet moze vadit da je to defekt auta koji se desio nakon njihovog testa.

    Ovo je napravljeno samo da se uzme jos 30KM na registraciju.
     
  11. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Mi furamo evropu i uvodimo neke evropske standarde, a plate sve manje.
    Ja se slažem da treba na tehničkom da ako vozilo ispunjava normu koja je deklarisana, istu mora ispunjavati na testu, ako ne ispunjava, auto je automatski neispravno.
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kakvo to, onda je trecina auta na nasim cestama jedino za otpada.

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Pa to i hoce, da povuku sa ceste sto vise auta i da koristis javni prevoz.
     
  14. Neraa

    Neraa Aktivista

    Ali i da prinude ljude da uvoze euro 4 i novija auta da bi dobili carinu i PDV od uvoza...
     
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Pa da, sve je to cilj, izvuci lovu od ljudi. Je*e se onih sto su donjeli ove zakone, svi imaju auta Euro 5 i novije.
     
  16. anel007

    anel007 Komšija

    Kad bi onda bar poboljsali javni prevoz pa i nekako, ali sa ovakvim stanjem u drzavi ganjati evropu je u najmanju ruku debilizam, mada opet nismo na bolje od njih ni navikli.

    A imam pitanje za poznavaoce zakona i stanja kod nas, nedavno sam nabavio DVR sa mogućnošću snimanja naprijed i nazad pa me zanima da li taj snimak vazi ako sam imao saobraćajku gdje nisam kriv ili to mogu okacit macku o rep?

    Sent from my Alcatel Idol 3 using Tapatalk
     
  17. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Re: RE: Re: All about (my) Car/Cars !!!

    Ja juce bas citam to neato vezano za snimanje. Policiji je dostavljen snimak gdje kamiondzija pretice drugi kamion na punoj liniji i ljudi pitaju sta policija moze s tim snimkom i policija kaze da ne moze nista. Snimak moze biti validan dokaz samo ako je tuzilastvo izdalo nalog da se neko snimi. Policija snimak moze iskoristiti samo kao pomoc za skretanje paznje na odredjenog ucesnika u saobracaju. Sto bi nasi ljudi rekli,da mu naprave sacekusu.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  18. anel007

    anel007 Komšija

    Re: RE: Re: All about (my) Car/Cars !!!

    citao i ja to i bas zbog tog i pitam, mada ja pitam za slucaj kad ja licno imam snimak iz svog auta koji dokazuje kako nisam kriv za neku sobracajku uzmaju li to u obizir a ne kad neko trece lice snima kao sto je ono za kamion
     
  19. black

    black Komšija

    Kako su onog konja na motoru kaznili , sto je iz Konjica do Sarajeva dosao za 20 min? Ili ga nisu ni kaznili?

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  20. Reznor

    Reznor Overclocker

    Ako si vec ucesnik u saobracajnoj nezgodi, zar nije prirodno da to ide preko osiguranja? Uostalom, osiguranju treba svaki vid dokaza, fotografije obavezno gdje se vide oba vozila u trenutnoj poziciji, a vjerujem da bi prihvatili i video snimak kao dodatni dokaz da mogu preciznije odrediti iznos stete i uslove u kojima je ista nastala.