All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Mora se nekada početi nažalost, a dok se potpuno ne zabrani svaka vrsta loženja biće problema sa (ne)kvalitetom zraka.
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Samo me zanima sta sa turistima i ljudima koji nisu upuceni i koji dolaze iz drugih gradova. Doduše, ovaj sistem je bio ponekad i u staroj yugi. Ne znam kako su tada tolerisali ove koje "krše" zakon.

    Sto se zraka tice, Zenica je katastrofa. Danas displej pokazuje SO2 720. Jucer preko 500.
     
  3. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Re: RE: Re: All about (my) Car/Cars !!!

    Lahko je zabraniti, ali koju alternativu ponuditi ljudima koji loze, a da ih finansijski ne kosta duplo vise nego sada. Gledajuci godisnji budget bilo kojeg prosjecnog domacinstva, ogrjev je ozbiljna i nezaobilazna stavka. Da se razumijemo i meni je ovo par-nepar glupost, ali zabraniti ljudima da loze bez kvalitetne alternative bi bila jos veca glupost.

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
     
  4. zoi

    zoi Veteran foruma

  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    @Neo
    To je OK ako država ljudima ponudi besplatan priključak na centralno grijanje ili plati prelazak na pelet ili plin, jer kako ce penzioner za minimalnim primanjima izaći na kraj sa time?
    Ovo za Euro 4 se slažem, ali opet neko ko nema novca za novije auto, a rado bi da ga ima, treba ići pješice ili vozati se javnim saobracajem? I tu država treba na neki način da pomogne ljudima. Pa do marta od kada je zabrana uvoza auta ispod Euro 4 je uvezeno auta kao nikada. Gdje ce ta auta završiti?
     
  6. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Nisam odavno vidio gluplju odluku. Milioni ce se izgubiti, pola ljudi ce kasniti na posao ili ce im trebati 5 puta vise vremena da dodju na posao. Prijatelj bi morao 3 puta presjedati. Znaci bus do ilidze, tramvaj, pa opet bus. To su 2 sata do posla i jos toliko u povratku. Znaci imas vremena da radis i spavas. Nista se nece rijesiti, osim sto ce policija napuniti budzet na par jadnika koji ce morati rizikovati i uvaliti se u dugove. Da im je stalo rijesiti zagadjenje, radili bi na tome da je plin pristupacniji, da se ugalj izbaci, zbog cega je prvobitno plin i doveden. Rusija nam duguje 100 i nesto miliona, umjesto da se oprosti dug za plin, nasi traze pare da mogu ukrasti, a dug nek ostane. Moze se beskonacno pisati o problemima koji nastaju ovom ovom odlukom, a jedina prednost nece ama bas nista rijesiti.

    Sent from my LG-H815 using Tapatalk
     
  7. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ovo je privremena zabrana, a dugorocno rjesavanje problema ocigledno ne znaju uraditi.
    Taj dug od rusa, je samo kap u moru inace su sposobni samo da kradu.
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Apsolutno. Nema svako para za Euro 4 auto ni u zapadnoj Evropi, godišnja karta za javni prevoz je između 50 i 100€ i ljudi se vozaju na taj način. Apsurno je reći "rado bi da ga ima".

    Mimo toga znam podosta ljudi srednjih godina koji su došli sa sela ili iz manjih mjesta u Sarajevo, imaju sve finansijske uslove da se griju i kuhaju na struju ili plin, al' nema šanse da batale oganj.
     
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Re: RE: Re: All about (my) Car/Cars !!!

    Ne seri. Zaboravio si dodati da trebaju završiti ono sto su nacisti i cetnici započeli ;) da, zaboravih upitati da li si mislio zabranu prodaje uglja i za termoelektranu Kakanj? I na toplanu u Doboju?

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
  10. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Rusija duguje cijeloj BiH a ne Sarajevu.
    Što bi neko prelamao dugove u korist Sarajeva.
    Nije dovoljno dupli koeficijenti, sad bi se ljudi i džaba grijali.
    Nek se guši Sarajevo i nek uvodi lokalne mjere boli me tuki, ko pita nas u TK ili ZE-Do kako stojimo živi sa ovolikim zagađenjem od industrije. Pa svi koriste struju u BiH iz TE Tuzla, a Tuzla najzagađeniji grad u Evropi.
     
  11. bhd

    bhd Veteran foruma


    ima i toga, al ima i
    http://source.ba/clanak/Haris/426109/Gd ... vo-pitanje
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

  13. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

  14. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Pumpica za zadnju sajbu skroz slabo izbacuje skoro nista a na displayu pise da nema vise vode a neki dan sam sasuo 5l tekucine. Prednja siba normalno. Jel moguce da za zadnju sajbu ima posebna posuda ne vidim je nigdje ili je zastopano nesto? Golf plus u pitanju.
     
  15. bhd

    bhd Veteran foruma


    ako si sipao losu tecnost moguce da je zaledilo
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ili je zaledila sto ciso sumnjam ili je neki problem sa cijevi za vodu nazad, pogledaj u gepeku da necuri negdje.
     
  17. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    ja sam nasuo bio neki dan, i nije mi radila par dana ni prednja, i proradila je nakon par dana, zadnja jos nije al nju nisam ni "pritiskao" hahah, mozda da pokusas da vise vozis auto, da se ugrije, temp da se poveca, pa ga onda "forsirati", ako je do toga mozda, ako sta fizicki nije otislo..
     
  18. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Prije da je puklo crijevo

    Probaj nasut punu bocu,prskat zadnjim i pratiti hoce li se tecnost pojaviti u haubi. Cesta je pojava pucanje tog crijeva na vw autima.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  19. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Jucer sasuo 4l ne laze senzor nije bilo vode. Malo sam detaljnije jucer gledao kad pritiscem pumpicu voda ide ali se ne rasprskava nego ide na pod, nije do pumpe i crijeva jer se stvori lokva vode za pola minute stiskanja. Nesto je otpalo vidi se da fali komad plastikice koji rasprskava ili sta vec na brisacu gdje voda izlazi. Idem danas malo pogledati gdje bi to mogao rijesiti jer mi zivce pojede.

    EDIT: brizgaljka otpala ili sta vec, 23km u ovlastenom, ugradnja djaba. Trosilo je vode puno valjda jer bi nabilo pritiska pa bi voda nekontrolisano izlazila van puno vise nego kad ima brizgaljka...
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017