All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. NAILS

    NAILS Moderator

  2. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Decki, jel moguce samo zamjeniti bateriju kod kljuca, bez da nosim kljuc kod servisera da ponovo ono aktivira, ili kako vec ide?

    U pitanju je VW Tiguan
     
  3. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    EL NINO CFC likes this.
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    Mjenjao X puta, nikad nikakvih problema. Samo ima zilion tipova tih baterija, otvori i vidi tacnu oznaku koja ti je unutra, uzmes sa UK eBaya Duracel i za par dana ti stigne u koverti. Tesko je na pumpama naci bas odgovarajuci model, e jedino ako ti se da ici u ofishl servis, oni bi morali imati na stanju.

    Sent from my P20 Pro using Tapatalk
     
    EL NINO CFC likes this.
  5. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Idem sutra vidjet jedan mitsubishi asx 1.8 150 hp 2014 awd sutra i jedan qashqai 2012 isto awd 1.6dci 131hp oba mala kilometraža, ima ko kakva iskustva sa ovim autima?
     
  6. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Zaobidji nissana :D

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  7. heroic

    heroic Komšija

    Obicno su one litijumske slicno kao na maticnoj ploci :D imas Duracell svih velicina kvalitetne kod nas kupiti svugdje, OBI, bilo koji veci market, patatakakaka
     
  8. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ma jednom sam mjenjao, ali kljuc nije htio otkljucati auto onda, e sad ne mogu da se sjetim jesam li uzimao neke druge osim 2032 modela.

    zato pitam opet ovde

    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Imas recimo 2025 ali su tanje. Mozda nije bilo kontakta.
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    A sta fali nissanu?
     
  11. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Jedan clan iz porodice ga imao, haman novog ga uzeo sa 17k km, imao bruku problema cesto sa turbinom/turbinama, prodao ga na kraju za pofino ispod cijene.

    Poznanik ga imao, isto cak novog moze biti, znam da je jedva docekao da ga proda, znam da uvijek prica kako je najgore auto sto je imao i hebe mu majku majcinu toliko je imao dobra iskustva s istim haha

    Ovo je za qashqai, ne opcenito nissan, ne mora biti da su svi takvi ali eto u uzem krugu 2 lika su ih imali i nisu imali fina iskustva.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  12. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    bilo je, svjetlucala je mala lampica na kljucu

    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Kod mene isto svijetli kada se potrosi baterija (ili kada je slab kontakt sa nekom kineskom baterijom) ali blinka mozda 30% manje. I tada auto ne reaguje.
     
    Last edited: Mar 2, 2019
  14. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    vidjecu od varte ili duracell uzeti ovaj put

    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

  16. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    Čovječe, ovo je svemirska letjelica, a ne automobil, ovaj novi Bugatti!

    Strašna mašina, strašna.
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa i kosta toliko. :D
     
    heroic likes this.
  18. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Sajba mi je isparana. Nešto je podletilo pod brisače prašina ili potrošeni brisac kod starog vlasnika i sad se stvorio luk i baš se vidi kad se vozi. Sreća nije direktno u visini očiju. Pretpostavljam nema lijeka osim zamjene sajbe možda neko poliranje? Površinski je jer nokti ne zapinjanju a izvana se i ne vidi. Probao sam malo pastom za poliranje Al nema napretka.
     
  19. kvaju

    kvaju Komšija

    Na fokusu mk1 pa mislim godisnje bar jednom moram mjenjati svjetla, mislim da je h7 sijalica na njemu. Pitam majstora zašto tako često moram to, kaže nekvalitetne sijalice. Stavljao mi je Philips i Bosh, bar je na kutijama pisalo tako. Dali je moguće da su stvarno tako loše kvalitete?
    Pitao ga da nije do elektronike nešto, kaže osigurač bi reagirao.
    Kupovao sam jednom u Osram radnji malo skuplje ih platio, ista stvar skoro.

    Ima li ljeka za ovo ili općenito ove h7 moram ovako često mjenjati?

    Na jetti staroj neznam da sam ikad sijalicu zamjenio.

    Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
     
  20. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Navikni se. H7 je takav sistem. H4 je bio nepoderiv ali isto tako nije bio ni blizu ucinkovit kao H7.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
    kvaju likes this.