All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. nivla

    nivla Komšija

    Koje maglenke? Izgleda da su nekom dopunom ZOBSa ukinuli da ne možes voziti sa maglenkama osim u uslovima slabe vidljivosti, magle, kiše. Sad možeš stalno s upaljenim maglenkama voziti da te ne kazne.
    Ja bih idiotu koji upali maglenke onda kad ne treba oduzeo auto odmah, za ove sa seljonima isto tako samo na vanredni tehnički pregled pa nek onda ugradi sta god hoće ako uspije atestirati.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Obicne maglenke, nisu "dnevna svjeta". Spuštao se jednom vijugavom grob cestom dva na sat pa upalio maglenke da vidim kuda mogu proci posto dosta bacaju svjetlo sa strane. Zaboravim ugasiti kad policija. Bio je lik ljubazan ali kaze da je za maglenke 100KM kazna i da se mogu samo na otvorenoj cesti upaliti i to kada je kiša. Ni u kojem drugom slucaju. To je bilo nekad prosle godine. Ne znam kako je sada po zakonu.

    A u BiH ne postoji tehnički pregled.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  3. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Pa kupe likovi 12000 lumena led sijalicu koja je puno i za duga svjetla i ugrade na kratka.
    Kod nas ne postoji zakon kao u njemackoj koji za kratka svjetla recimo daje ogranicenje od 2000 lumena.
     
  4. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Mene svaki put kad zaustave u S60, kažu jesu li ti ovo dole maglenke. Haha

    [​IMG]
     
    Last edited: Mar 8, 2019
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Kod nas izvade komplet auspuh, urade straightpipe i hore kroz grad, sa euro 3/4 ili 5 sidju na euro 0 normu. Ne znam cemu sluzi tehnicki pregled osim sto uzimaju novac.
     
  6. Mujka

    Mujka Komšija

    Jesul kod tebe reflektori na pezou

    Sent from my Mi A2 using Tapatalk
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    Kod mene su obični halogeni farovi i konta da ugradim sočiva ali i dalje bi ostavio normalne sijalice ne bih stavljao xenone ili nešto drugo. Znači sočiva i klasična h7 sijalica...

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  8. Mujka

    Mujka Komšija

    Mislim da to ne moze jedino da ugradis bi led projektore tj vec imaju led chip ugradjen

    Imaju fini projektori al svi su xenon
    .. tj mogu ti pravit problem a garant ce vremenom uvest da ne mozes ni led koristit tj moze al mora biti ece approved

    Sent from my Mi A2 using Tapatalk
     
  9. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma nisi skontao, ima ona sočiva Ala Morimoto ugrade se u postojeći far, ljepše far izgleda, bolje baca svjetlo a ja nisam fan aftermarket sijalica I tih prerada, ostavio bi obične sijalice.

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  10. Mujka

    Mujka Komšija

    Znam to al ta sočiva su za xenon sijalice nidam vidio da ima za halogene

    Sent from my Mi A2 using Tapatalk
     
  11. Tyger

    Tyger Aktivista

    Kada se stave sočiva preporuka je da se stavi LED ili Xenon zbog razloga izgaranja samog projektora. Halogene puno zagrijavaju projektore i onda ti strada (pocrni).
     
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    @Qler bolje stavi originalne polovne farove sa socivima nego taj aftermarket. Moras komplet far rasklopiti, staviti to socivo, onda ponovo zadihtovati, a ako se ne uradi kako treba onda ulazi vlaga. A kad izgori socivo ponovo sve moras rasklopiti, petljanija ziva.
     
  13. vnm_

    vnm_ Komšija

    Ima zato zakon koji kaze da snop oborenog svjetla smije osvijetliti maksimalno 80 m ceste. Pa se postavlja pitanje kako to tacno izmjeriti...
    Slazem se da se te stvari nedovoljno provjeravaju na tehnickom pregledu.
     
  14. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma nema mondeo mk4 sa socovoma i halogeni sijalicama... A kako ne pocrni raznim drugim npr passat ima socova i halogens sijalice.?

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Izgori na svakom, i na xenonu i na halogenoj. Samo na halogenoj prije jer su vece temperature, pogotovo ako stavis jacu sijalicu tipa osram NB.
     
  16. Qler

    Qler Veteran foruma

    Istražit ću to malo. Definitivno cu radije ostaviti sjenilo i normalne sijalice nego stavljati xenon ili led u far.

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  17. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Yep, reflektori su.
     
  18. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ovo sa sijalicama postalo je opasno na nasim cestama, cvike su mi potrebnije navece nego po danu.

    Ne znam sta je gore iza mene ako me obasja i vozi ili ispred kad se Roki pojavi sa reflektorom.

    Ja se patim sa svjetlom sociva A4 H7 svjetlost losa, dugo gledam da ubacim led ili xenon al sam na NB.



    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    NeTRa1der, SamiRX-8 and aNaToMiC ! like this.
  19. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma



    Kakva ljepotica, sve mi se svidja kod ovog auta, dosta mi privlaciniji od S90 iako je copy-paste dizajn, nekako sto je manji vise sexy izgleda
     
  20. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Isti sam ti takav, ne zna se šta je gore, od neuštelovanih farova, vožnje pod dugim i raznih stvari koje zasljepljuju.

    Ja sam kod sebe otvarao fabrički far, samo da prebrišem staklo i sočivo. Prije je bilo dobro, sada je još bolje kada se skinula prašina koja se taložila godinama. Te halogenke su smrt u kombinaciji sa sočivom, ja sam ih zamijenio sam 5000k xenon sijalicama i kvalitetnim balastima koje sam imao od ranije
     
    Eldorado likes this.