All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. bhd

    bhd Veteran foruma

    Raja, jel ko skoro bio u metropolama EU.

    Ja bio u Munichenu, trci trci pa naletis na diesela. :D
    Sve hibridi, benzinci, El auti i et tu i tamo neki diesel :)

    Gledam kod nas u ponudi na piku sramotno mali izbor benz i hibrida 2016 + godista, al zato diesela na sve strane :)
     
  2. heroic

    heroic Komšija

    Nema to veze do kvalitete sijalice, jednostavno su takve, jednostavno brzo crknu od svog tog stresa (toplo, hladno, drmanje itd). Ja na Meganu kupujem originalne, probao i Bosch, probao i Osram, sve isto, barem jednom godisnje zamjenim.
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    @bhd Slaba je nasa kupovna moc za te stvari, mislim da cemo uhvatiti korak sa tim za 10 godina. Ne znam ni da li je usvojen zakon da el. auta i hibridi imaju popuste pri registraciji?
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nema ni benzinaca, a to nema veze sa kupovnom moci, naprotiv.

    Na piku 97% polovnjaka starih unutar 4 godine i jacih od 66kW su dizeli. I isto je bilo i kad sam kupovao auto.
     
  5. bhd

    bhd Veteran foruma

    A ovo sto ima je 1.0 135 ks. Nabrijani fico

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja sam u jednom danu pogledao sve benzince, eto koliko ih ima, smiješno.
     
  7. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Sutra trebam za Bosnu a nemam zeleni karton. Koliko će me koštati na granici ako ako mi ga budu tražili? Idem najvjerovatnije na gradisku valjda ću moći to dole srediti.
     
  8. dams82

    dams82 Komšija

    Baš ga ne možeš izvaditi u osiguranju prije puta?

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  9. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Neki dan auto osigurao još nije karton stigao a ne planski idem pa da ne čekam sad jbg. Samo kod nas to još traže...
     
  10. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja kad sam sad mjenjao auto, na piku, slovom i brojem nula (0) benzinaca face-lift na piku.. I meni se čini jedan ili dva starija

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  11. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ja sam se na pugu 3 godine izmijenjao H7 sijalica. Onda se raspitam i kupim C6 H7 led 18w komad, evo 2.5 godine perfekcija, ne smeta drugima u voznji i a bolja rasvjeta, i nepoderive su sijalice.
    [​IMG]
     
  12. kvaju

    kvaju Komšija

    Pošto su i gdje ih mogu naručiti, koje su kod tebe? Pretpostavljam da mogu te i kod mene?

    Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
     
  13. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Onaj polo gdje je radio dodatna oprema?
     
  14. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Imas ih svugdje sada, vidio sam u Zeka komerc, cak i u bingu crna kutija pise na njoj C6 LED. Ja sam sa ebaya narucio, kostale 17 KM. Vrhunske sijalice, brinuo sam se da nece brzo crknuti, ali putovao sam 14h na 40+°C prosle godine, i na kutiji pise 5 godina garancije i 120.000h nisam vjerovao da ce i dalje trajati. Ali kupi one od 18w, imas komad od 36w pa moras obarati svjetla, prejako je.
    18 w ima 1900 lumena, nesto vise od standardne h7, a taman da ne smeta nikome.
    Evo kako izgledaju.
    [​IMG]
    russian photo sharing
     
    Last edited: Mar 7, 2019
    kvaju likes this.
  15. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Jel ove sijalice zahtijevaju poseban dodatni konektor za struju?I kod mene u h7 cini mi se za oborena ali koliko sam gledao ovo se mora nekim posebnim kablom vezati ili se varam?

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  16. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Dodju sa klasičnim konektorom, kao i za obicnu h7, ne pravi problem sa elektronikom kao xenoni. Malo je ugradnja specificna zbog gabarita, ali ima na YT
     
  17. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ma to sam i mislio tj da ima malo komplikacija i da se ne moze "normalno" ugraditi u originalno leziste.Ako imas Tale link koji si koristio da vidim kako to fercera samo baci na pm molim te

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  18. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Evo, sijalice ovako izgledaju i ugradjuju se lagano. Ono sto treba provjeriti svaka 3-4 mjeseca, upaliti svjetla na kontakt, pa provjeriti cuje li se rad ventilatora za hladjenje, jer ako crkne ventilator, crknut ce i sijalica za kratko, bar tako pise u uputstvu, ali evo 2.5 godine kod mene rade i ventovi i sijalice, iznenađen sam kvalitetom, šura je isto ugradio prosle godine, sve odlicno fercera.
    Na ebayu je cijena od 7 do 10 dolara, u nasim radnjama prodaju po 30 KM.
    https://www.ebay.com/itm/2pcs-36W-C...937404&hash=item4d75b06b72:g:mkwAAOSwZrtcb7vH
     
    Last edited: Mar 8, 2019
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sve je vise onih sto zasljepljuju jeftinim led i xenon sijalicama u (dominantno) krsevima od auta.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    ..ali upali maglenke slucajno i zaustavi te odmah. 100KM kazna. Dok rally vozaci prolaze.

    [​IMG]

    Sa druge strame svaki dan vidjam auta kojima farovi ne rade. A nazad svijetli jedna strana. Dosta ih vozi na magistrali samo sa upaljenim maglenkama. Farovi mrtvi. Golfovi dvice kojima su i onako slabe štope prekrivene crnom folijom.

    I onda tako ti, sto voze sa kineskim LED-ovim. Ode kontroler pa onda ili jedan far narandjast a drugi plav. Ili trepere farovi.

    Sve to prolazi kod nase policije.