All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma u Sarajevu kada je gužva sve je ležeći policajac :D
    Opet puno je to, posebno otvorena, jedino ako baš voziš kao divljak.
    Btw stvarno nema goreg grada od Sarajeva za voziti auto. Da živim tamo nema teorije da bih autom tako išao radi 5km, radije bih pretrčao
    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  2. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Ja svaki dan vozim 8km do posla, i poslijepodne nazad, u oba smjera u spici, s Mejtasa do Halilovića i nazad. Ko natjera bilo koje auto po svom izboru da trosi ispod 7-8l ja cu mu svaki mjesec rezervoar sipati.

    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
     
    dams82 and aNaToMiC ! like this.
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kako ba, ja kad god sam u Sa uhvati se zeleni val i milina, jedino one sporedne ulice :D
     
  4. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Haha, kad dodjes vodim te npr na Grdonj, prosječna potrošnja 25l :D

    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Jedino ako zivis na planini :D
     
    Ajdin87 likes this.
  6. dams82

    dams82 Komšija

    Premalo kilometara za zaključak, tu već utiču ti tvoji faktori, uzbrdo-nizbrdo, stajanje na semaforu ili raskrsnici, ležeći, prometna gužva, broj putnika pa i godišnje doba.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa naravno, zato ga i pitam na kojoj udaljenosti i za sve ove faktore, jer kaze gradska. Ali ako je otvoreno 6-7 litara fakat nesto tu nije u redu.
     
  8. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    To 5-6 u gradu je naravno laz, ili ne znaju ljudi mjeriti potrosnju i/ili slijepo vjeruju boardu.
    Tvoja potrosnja jeste velika, sto je automatik sigurno ne pomaze :D
    Ja nisam jos utvrdio detaljno ali zasad se cini kao nekih 9L ako saltam prvu i drugu na 2,5-3k, a oko 7L ako bas mazim i na 1,5k saltam.
     
  9. dams82

    dams82 Komšija

    Nismo se razumjeli onda, Dino je zadnji pisao pa sam mislio da njega pitaš, a ne qler-a.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    ma u istoj minuti smo petorica poslali :D
     
  11. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Fino ubacis u trecu na 25kmh i pustis gas, taman da se ne ugasi :D
     
  12. selvin

    selvin Moderator

    Meni zadnji rezervoar prosjek 5.7L, 95% je bilo po Tuzli, relacije do par km, sa klimom, po guzvi najčešće, bez stednje, cak sta vise... Motor je 1.6HDI 92KS. Raspon potrošnje koji sam pravio sa ovim autom je od oko 3.5 do 6.5, mjereno na pun rezervoar. Po gradu mislim da ga nisam uspio natjerati preko 6-6.5, cak i da ga gazim. Moze se trenutno nabiti potrošnja, ali na veću kilometrazu (500+) ne moze preko 6-6.5 osim ako ne vozim autoput 130km/h+. Uspio sam ga do 12l natjerati na 170km/h+ ali to je trenutna po boardu, ne prosjek naravno.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  13. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Baš računam, pređem 350-380km gradske vožnje sa 50l plina, što ispadne oko 14l prosjek. Na benzinu bi to bio litar do dva manje što je zanemarivo kada se uzme cijena po litru koju dižu kako im je ćejf :)
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    ja sam trenutnu nabijo i po 50 litara, naravno prvom kad nagarim :D
     
  15. Qler

    Qler Veteran foruma

    Na "normalnim" gužvama to je oko 9-10 ali kad je kiša, kad su pravili onaj kružni išao je preko 11 s pjesmom. Na otvorenom ne derem, ali i ne vozim ko baba :) kad sam sam, većinu magistrale se držim 10km/h preko ograničenja, a auto put ne idem preko 160km/h. Motor je 2.0 120kW, automatik. U gradu, kome potroši ovoliko auto ispod 8 po špicama što kolega kaže ja mu sipam gorivo :) ja imam rutu gdje obiđem po grada dok razvezem djecu i ženu i kad se poslije podne vraćam sa m dvora do Dobrinje treba nekad i 1h... Cca 10km.. Jebi ga

    Sent from my Huawei P30
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    ih 120kW tako reci, jos automatik :D
     
  17. xman

    xman Komšija

    2.0 120kw. Automatik i jos voli stisnuti...
    Qler u sustini malo trosi:D
     
    Qler likes this.
  18. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    A koji ti je to odgovarajući benzinac? Punto 1.1?

    Jel ti stvarno vjerujes u ovo sto si napisao, imas li iskustvo iz prve ruke da potkrijepiš ove tvrdnje ili se samo gađaš brojkama s neta.

    Vec gore ranije spomenuti C-max 1.6tdci 80kw koji svojim gabaritima mora trošiti više od focusa i to sedan verzija, znaci, najaerodinamicniji od svih iz ponude hatch, karavan, mpv, sedan koji je bio 1.6 benzin 74kw. C-max prosjek potrošnje na 100k km nekih 5.8L a Focus 1.6 benz na nekih 20k km 10-11L. Uzmimo da sam ga vozio u Libiji gdje je benzin 0.15km litar pa ga nisam štedio i da sam stedljivom voznjom mogao skinuti 2L to je i dalje 8-9L i to je onih 12 hiljada na 300k km.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ne znam kako si uspjevao 11l stvarno. Jest da ja svog ne vozim po gradu, ali 5.8 su magistrale ako nema brda, 6.8 auto put do 7.2 ako vozim 140kmh. Opet teško je to porediti, razliciti uslovi, ali meni od 7,5 nije nikad više uzeo, a navozao samga po planinama.
     
  20. selvin

    selvin Moderator

    Uslovi u Libiji su takvi da je sluzbeno auto, klima non stop na max, a gas do poda jer je cesta 50m siroka i nema limita za demokrate :D Pretpostavljam...

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk