All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Qler

    Qler Veteran foruma

  2. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Unutra su takva auta tiha zbog dobre izolacije ali izvana cak i redni sestak ima traktorske prizvuke.
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    Eto poredim svog pezoa sa ovim golfom. Presao golf 160k više (minimum), stariji godinu, oprema gotov ista, osim felgi i boje. I toliko problema sa ovim motorom... Ok, kontam, ima razlike u klasi i kvaliteti. Ali pored svega gore nabrojanog opet ljudi cijene 4-5k više, tj. 30% više... Jesam ja ovdje lud onda?

    Ne govorim za ovaj primjerak, vec generalno cijene na olx, sve je to u pet deka. Ako golf od 7-8 godina starosti koji je presao pola svog maksimalnog puta vrijedi vise od 50% nabavne cijene onda ne znam....

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! and dams82 like this.
  4. dams82

    dams82 Komšija

    Što je najgore prodat će ga za te neke pare koje traži...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! and selvin like this.
  5. selvin

    selvin Moderator

    Pa hoće, za 17 će otić vjerovatno ako mu se ne žuri. A svake godine mora nešto popravljat kad se bliži 300k.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  6. Qler

    Qler Veteran foruma

    Pa evo ovdje ljudi tvrde da dizeli mogu 400k ko iz p*cke :D znaci golf se tek razradio :D al, faka ko gleda finog golfa da kupi, eto mu. I da se pricati o cijeni.

    A Citras je bas dobar, i normalnu kilometrazu ima i fine opreme, samo ga pod ovim nebom zeza sto je Citroen a ne VW :D
     
    dams82 likes this.
  7. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Kod mene vec preko 450k još ako nije vracano može to još 1.9 TDI vuci :D

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  8. Qler

    Qler Veteran foruma

    Kod punca mondeo 2.0 tddi 2001 godina, eno ga prilazi 550k na satu, a vracen je prema servisu jedno 200k :D pa sad...

    U glavnom, ako ko voli golfa, evo mu. :D ako ko hoce francuza ima i to :D
     
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Kod mene je 1.9tdi sa 219k na satu stvarne kilometraze i radi bez problema i sve je bilo dobro dok skoro nisam sjeo u benzinca. :D Obzirom da pravim male kilometraze mogao sam vozati benzinca sa 200ks al et sad jbg.
     
  10. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Moderni dizeli za par minuta uđu u mod normalne temperature.
    Ne kontam ko vrti dizele iznad 3000 obrtaja, ruči i benjzinara svaka na 4-5k obrtaja, više nego dizelaš na 3000, ali preko 3000 ti nemaš u dizelu šta tražiti.

    Ne kontam, čemu paljenje ima ikakve veze sa bilo čim, ja kažem da se svi moerni CR dizeli u realnoj vožnji čuju isto kao i benzinci, stojim iza toga. Mjerili smo alatima za buku.
     
  11. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Mjerili unutra x)

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  12. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Da naravno, mjerili zimi na hladan start, rad na leru i u vožnji i 307 ima manje buke unutra nego Škoda fabia MPi i Duster 1.6 16V benzin renault, za čak 6-7 decibela. Kolegi pala opklada.

    Evo još jedan test autobilda, TSI i ostali shit benznici jako bučni u vožnji.
    http://elevatingsound.com/the-top-30-quietest-cars-a-cabin-noise-test-by-auto-bild/
     
    Last edited: Jul 23, 2020
  13. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Iznad 3k je snaga :D
    Mada se ti palis na pocetni torque pa se Octavia sa 66kw cini brza :D
     
  14. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ko dadne te pare za tog golfa je za institucije.

    Prije par dana jedna naša mušterija je kupila u Nipexu novog Golfa 7 2020g dizel na akciji za 28k. Jedino ne znam koliko je kilovata motor. Mozda je najslabija varijanta sa 66kw ali i dalje je nov auto iz 2020 a ne neki iz 2013 sa 250k na satu.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
  15. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Samo ti trolaj, ja ti dokazujem da su benznici bučnija auta, moraju biti jer se motori vrte na većim obrtajima, većina modernih dizela je jako tiha u vožnji, ja potjeram Pežoa na 2000k obrataja on prede na 110 km/h.
    Pogledaj testove pa ćete vidjeti da dizeli pobjeđuju, tako da mi nema logike spika traktor i sl.
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Stvarno im je nabio cijenu za oba
     
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  18. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Sta ce mi testovi kraj vlastite guzice i usiju.

    Stalno poredis kruske i jabuke, razlicita auta razlicitih starosti u uslovima kad je razlika u buci i vibracijama manja nego inace (konstantnih 110).
    1.8/2.0 vs 1.8/2.0 u identicnom modelu, u vise scenarija (hladan start zimi, prvih 5 kilometara bilo kad, jako ubrzavanje itd.), ne moze dizel prismrditi.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  19. Qler

    Qler Veteran foruma

    A i vala ljepše je slušati benzinca na 4-5k rpm uz brdo nego dizela na 2-3 :)

    Sent from my Huawei P30
     
    Vedo and aNaToMiC ! like this.
  20. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    E sto pravite od muhe slona...
     
    selvin and dams82 like this.