All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Bolje benzinac na 6 hiljada obrtaja nego dizel na 1000.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Vedo and Qler like this.
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    Onu rx8 kad sam vozao, tek se raspjeva na 6k i ide do 9+k :) kez ne silazi sa lica :)

    Sent from my Huawei P30
     
    aNaToMiC ! and Stevie_Ray like this.
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    E ako cemo vec srat s tim egzotikama. Da vidite sta radi dvotakt kad na 7k rpm udje u rezonanciju i vrti do 14k rpm. 125ccm 65ks u kartingu. Od 0 do 150kmh Ima jace performanse nego sportski automobil od 500ks. Od 150kmh do 200kmh su tu negdje.

    Kad obicni smrtnik sjedne i proba taj pro race kart i pritisne gas i kad dvotakt dodirne razonanciju prvo sto radi je puštanje gasa. Tu se ne desi osmjeh na licu nego jebeni strah i pomisao:samo da se vratim živ :)

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
    xman, aNaToMiC ! and Qler like this.
  4. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Gdje ima to probati

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
    xman likes this.
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nakon toga skontas da je auto samo prevozno sredstvo, ni manje ni vise :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    dino73n likes this.
  6. Qler

    Qler Veteran foruma

    Mene nerviraju ovi novi trkaci po gradu, sve sa Astrama GTC 1.7 CDTI... jebo majku ja nisam toliko star (tj. ja NISAM star :) ) ali mi kad smo bili ti klinci i ganjali ta auta, pa zadnji fening smo davali na njih i svi su benzince vozali, kako i treba. Bilo sramota doci lafo ti trkac sa dizelom... sad kad vidis nekog sa benzinom a nema nazad zelenu LPG tacno ti drago :)

    I onda taj sa Astrom meni se nesto gura i cudi se kad ga ostavim iza sebe, a nisam DPF off i EGR off, ko zadnji papak...
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    Kod mene je taj vaš tzv. traktor, zato mi se i dva puta desilo da pokusam upalit upaljen auto. Toliko o buci i vibracijama. Ne cuje se motor u gradskoj buci uopste... Druga opcija da sam gluh. I jos govorim o autu sa relativno losom izolacijom. Pricate izgleda o nekim motorima troklipasima tipa 1.4TDI i slicno, a ovamo se poredi sa benzin mazdom 2018 godiste. Bas serete ko foke sa benzincima. Jedino ako ste vozili samo dizele stare 20+ godina, pa to i jesu traktori.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    Bio_Sam_Zmijanac and dams82 like this.
  8. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ma vala citava tema je 90% preseravanje i suplja i to su najglasniji ovi forumski strucnjaci koji nisu 3 auta u zivotu vozili :D
    I uvijek ista prica vrti se u krug ford auto fauve smece mazda masina itd :D
    Sto se tice moje potrosnje ja na poso lagano bajkom 5km i brze dodjem nego autom ne moram se zezati sa parkingom ljepota. Vikendom po gebiru autom i evo sad na godisnji malo al bajk na krov obavezno zbavio thule :D
     
    Bio_Sam_Zmijanac and NAILS like this.
  9. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Neko rece da je morao cekati grijace, znaci nije iz ove decenije sigurno :D
     
  10. dams82

    dams82 Komšija

    Sve neki hakeri, ali se ipak najviše razumiju u automehaniku i auta :)

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  11. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja sam rekao da sam morao cekati grijace... to je na Mondeo MK3 2005 godina... jebi ga staro. Ali hajde uzmi najnovijeg dizela pa stavi kljuc i odmah upali na cca -10 da vidimo kako ce se ponasati. Ni ovaj sad 2012 nije nista bolji... ali eto reci cemo da je i on star.. pa probat cemo nesto i mladje sad kad upekne minus.

    Ja kazem da je Ford bolji od VW, i to je moje subjektivno misljenje. Objektivno je VW precjenjen. I daleko od toga da je Ford najbolji, ali isto tako daleko od toga da je VW nesto sad aman za njega. Tu su oni, u par deka. Bolji je od Škode i Seata iz te grupacije, lošiji od Audia... Ganjaju se tu Ford, Opel, Citroen, VW... Kie i ove koreance necemo :D Francuzi ostali su tu negdje... Japanci, Toyota je kvalitetna ali brate dosadna za voziti, Honda je beton, prije bi je nego Forda, ali je servis za nju ovdje mazohizam realno... Mazda je tu negdje, ova nova 6 mi je bas dobra, znaci fantasticno auto.

    Šta bi ja volio sljedeće auto da mi bude je BMW F10 ili Mercedes W212 FL. Eto to je neko moje misljenje generalno. Forda kupujem jer nemam para za bolje, jer je best buy opcija.

    I jos nesto, o mentalitetu i razmisljanju ljudi, mozda sam pisao vec, ali jos mi je facinantno... Jaran i rodjak u isto nekad vrijeme kupili auta. Jaran Focus 2012 1.6 benzin 55k presao, od prvog vlasnika, rodjak VW Golf 6 2008 godina u trenutku kupovine 298k km presao, uvezen... ne mogu da se sjetim tacne cifre sad, znam da je golf bio skuplji 500KM, recimo Focus 15k a golf 15.5k KM... i taj rodjak i dalje govori kako je on bolje prosao. Uzeo bolje auto.

    Drugi scenarij, ja kupim Mondea 2013 godine za 9500KM 2005 godiste a jaran Passat karavan isto 2005 godiste za 16k KM.. i kaze on meni ja se zajebao. u 2018 godini obojca krenemo da prodajemo auto, ja dam forda u zamjenu za ovog, racunali mi ga 7500KM. On jedva, jer ih ima milion na piku, skoro godinu poslije mene proda passata za 8300KM.. rezon je on je passata prodao za vise para, bolje je prosao... e ko je sad tu u pravu?
     
  12. dams82

    dams82 Komšija

    Ja se slažem s tvojim mišljenjem, vw je precijenjen, a što je najgore i ako je nekad imao taj njemački kvalitet više ga nema u toj mjeri. Ostao je dobar za šverca, može se dobro prodat I dobra je roba za švercere, škoda ga prati... Ja sam uvijek gledao šta je best buy (ne samo kad su auti u pitanju). Želim da me fino služi, a da ne moram preplatit, takođe nikad ne razmišljam koliko će da vrijedi kad budem prodavao. Kupujem sebi pa nek traje koliko traje.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    Qler likes this.
  13. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Kod mene je A3 2015. i upali na -15 ujutro instantno. Isto je i sa Golf 7. I to vani, nije ni garaziran. Zvuk na minusu jeste prilicno los prvih par minuta, ali kad se zagrije, "ne cuje se".
     
  14. Qler

    Qler Veteran foruma

    Znači staviš ključ u bravu i samo okreneš paljenje, ništa ne čekaš ni sekunde? I normala upali? Svaka čast, fakat.

    Sent from my Huawei P30
     
  15. selvin

    selvin Moderator

    To za paljenje ne kontam, ja palio corsu c 1.7 DI na -25 do -30 na pola kljuca. Nisam nikad imao garažu. Ne znam koje godine je bila ona bas jaka zima 2012-2014 negdje, tad sam je vozio. A pricate ko da dizel na 0 stepeni ne moze upalit... Bucniji motor kad je hladan, trese se, so fucking what, eto benzincu godi -20, -30. Nije nista od dijelova konstruisano za te temperature, pa nema sanse da se ponasa isto kao na +20, cista logika. Metal nije isti, da ne idemo dalje. Malo mozga umjesto mahalske price nije na odmet.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma ja. Ne cuju se dizeli. Ne znas ni da rade. Najtisi su auti na svijetu dizeli.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  17. selvin

    selvin Moderator

    Pa da si se vozio u nekom novijem umjesto slikao, znao bi bolje :) Logicno da je benzin tisi, ja i? Hajmo srat kako je dizel traktor.

    I ja bih kupio benzinca sljedeceg ako izleti povoljno, dobre cijene, ali da ga kupujem jer je tisi i jer motor prede na 4-5k je cisti bullshit za djecu. Ja mislio vi ozbiljni ljudi, a ono kao da sam na teen.ba forumu.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Dobro sad', nije isti onaj 1.9 JTD, ili onaj 2.5 u Audia sto se cuju kao bageri, i 2.9 M57.
     
  19. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Naravno sve subjektivno mišljenje, slazem se je da ce svako dodati germe na svoje, ali brate srati previse po autima nije okej, meni je onaj Mpi sa lancom smeće koje bruji. Trese i benzinac na -10 i ima grublji rad.

    Ovaj hvali mazdu a sama mazda priznala da im je skyactiv najveci shit u istoriji sa brukom kvarova. Al mazda je top auto, svi ostali njesra.
     
  20. selvin

    selvin Moderator

    Logicno, ali kad se vodi generalizirana tema kao mahalska priča zasto ulaziti u detalje i argumente, bolje lupati bezveze. Evo i Tale spominje MPI da je prebucan, i jeste, traktor bukvalno. Ono kad dodaš gas na 3k ko da boing vozis. Sad hajmo iz tog zakljucit da su benzinci prebucni. Eh takva se rasprava ovdje vodi...

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk