All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. xman

    xman Komšija

    Kocnice. Al sam ga sa 16.700 oborio na 15.300
    Dino je dao svoj pecat odobravanja.:)
    Ocuvan prilicno al ima tog sminkanja.
    200k presao. Deseti mjesec 2013 god. 2.0 Hdi. Ipak sam i ja osjetio da mu je 2.0 mjera.
    Sa svim servisima,registracijom,dva seta guma,sminkanjem itd izace me 18k na cesti.
    Stavim kasnije neke slike.
     
    selvin, edgsi, Eldorado and 4 others like this.
  2. bhd

    bhd Veteran foruma

    Da te posluzini za boljeg ga.zamjenio

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
  3. xman

    xman Komšija

  4. xman

    xman Komšija

    Reventon likes this.
  5. selvin

    selvin Moderator

    Super, da se navozas. Eto prosao si bolje nego sa onim iz Bijeljine sto si slao za 18.5k :)

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  6. xman

    xman Komšija

    Hvala drug. Onaj iz Bijeljine je bio 17k. Svi se oni obore ali da, u konacnici mislim da sam bolje prosao.
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  8. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    U tim godinama je pola cijene reputacija brenda.
    Mada opet skroz jeftino i za alfu.
     
  9. ming

    ming Veteran foruma

    Pa razliku što si uštedio u prvoj godini ćeš ostaviti kod majstora.
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Visok standard, nemora gledati u svaku marku i proda auto ispod cijene. Pod uslovom da je sve ispravno naravno. :D
     
  11. xman

    xman Komšija

    Ne cemu se grade te reputacije tacno? Na misljenu izvucenom iz dupeta,statistici od prije 100 god ili?? Jer Peugeot,Ford itd su na nasim prostorima "bjezi od toga" auta a ja znam metar raje koja je na tim autima 200k prelazila bez ilakvih problema. Ja prvi sa 307 sam ostario:D
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Varira, Opel i Ford nisu na cijeni zbog hrdje (Opel “potpuno” rijesio hrdju tek prije nesto vise od 10 godina), VW je na cijeni zbog dvice i cetvorke, Alfa nije na cijeni zbog previse kvarova (uglavnom u proslosti) za tako skup auto (jer puca na “svetu” njemacku trojku).

    Znaci uglavnom to vuce korijene nekih 20+ godina unazad.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  13. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    I ona priča kako za to nema dijelova, kako je skupo itd... sve se to pomija unazad 20god kako si i rekao :D
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa 159 je baš dobar primjerak od alfe, ima par sitnica i mana kao svako auto ali generalno super pouzdan.
    To znam jer sam odlučio da je kupim pa baš detaljno istražio ali kod nas su dobri primjerci nerazumno skupi a ostalo pregaženo

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  15. dams82

    dams82 Komšija

    Kod nas se to prenosi s koljena na koljeno, meni i sad mušterije kažu kupio sam golfa iako mi se svidio neki Pežo, Citroën, Ford ili bilo koji drugi auto koji nije vw, ali kažu da su skupi dijelovi za njih pa nisam smio kupit. I nakon što neko ne može da proda neki od navedenih modela spušta cijenu i tako dobijamo velike razlike između vw i ostalih. Jer za VW uvijek ima mušterija, nema veze što nema opreme, što je vraćen sat, što lupa zamajac na 150000km.
    Alfa romeo jest Fiat, ali i Fiat je automobil, uz redovno održavanje može se kvalitetno voziti dugi niz godina, a ne razmišljati(kao prosječan balkanac) kako će mu past cijena pa se neće moć prodat za dobre pare.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    xman likes this.
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ocu mi prvo auto bila Citroen Diana C2V, vozio je od kraja 70-tih do 2002, i jednom mu se poderala manzeta na homokinetickom, nije mogao naci samu gumu nego morao kupiti u kompletu. Od tada do danas misli da su francuzi skupi i komplikovani :D
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa dobro, mjenja se to polamlo. Imam osjećaj da C4-ki ima više od golfova.
     
  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ja mislim da 307-ica ima vise od golfova.
     
  19. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Da te posluži kao što je 307-ca. 508 je top, prava direktorska limuzina.
    Rekao sam ti za 2,0, nema to mane :)
     
    xman likes this.
  20. Qler

    Qler Veteran foruma

    Samo ispravka krivog navoda :) za opel i hrđu. Od 1997 godine opel ima pocinčane karoserije, sa 12 godina garancije na hrđu... 1997.... Ljudi i danas drve o kadeti a kako hrđaju...

    Sent from my Huawei P30