All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Legenda si, koje je auto kod tebe? :)
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    I kod mene je Astra h. Ma to je to 100% nego kako ovaj krenuo zapitkivati je li Benz ili dizel, to je jedina razlika

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Kod felgi, osim raspona šarafa, velicine i jota, moras gledati ET broj, offset:

    [​IMG]

    Nece problema biti u vecini kada kupujes opel felge za opela, ali opet pazi.
     
  4. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Nikakve veze je li benz ili dizel, samo uzivaj.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  5. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Astre imaju tockove u dvije verzije zavisno od snage motora. Sa 4 i 5 sarafa pa pogledaj slazu li se kupljene sa autom.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Hvala Dino. Pet rupa su identičan dizajn tako da je to to, ali me ovaj kako je krenuo zapitkivali pokolebao a ne zna ni on.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  7. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ja trebam zimske ovih dana staviti dakle samo namontirati točkove. Zabilježeno je koja je koja kako da ih postavim isti raspored ili?
     
  8. dams82

    dams82 Komšija

    Eto buraz je bio brži s odgovorom

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    Haker likes this.
  9. dams82

    dams82 Komšija

    Ako su usmjerene, a većina zimskih jeste onda eventualno možeš mjenjat prednji par i zadnji par, lijeve su uvijek lijeve kao što su desne uvijek desne... Pa bolje staviš na pogonske točkove...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa rotiraj. Stavi sada zadnje naprijed

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Eto to nisam znao. Znači ove sada što sam kupio su već balansirane, ali nemam pojma koja je gdje bila i najbolje da na proljeće opet balansiram?

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  12. nivla

    nivla Komšija

    preporucuju rotacija prednja desna sa zadnjom lijevom i prednja lijeva sa zadnjom desnom
    posto se radi o zimskim to znaci da bi morao ici vulkanizeru sto je bespotrebno
    dovoljno je da ove godine prednju lijevu zamijenis sa zadnjom lijevom, a prednju desnu sa zadnjom desnom, tako ces nakon dvije sezone ostvariti priblizno jednaku potrosenost guma, ja tako radim otkako vozim auto i sve bude u najboljem redu, cak znam i prodati auto a da ne balansiram jer nema potrebe ni nakon 4-5 godina
     
    Haker likes this.
  13. nivla

    nivla Komšija

    ne balansira se stalno ako su gume na tockovima vec npr ako osjetis da auto trese na nekim brzinama pa prestane
    npr vozis 80 trese a vozis 100 ne trese, tad ti treba balans
     
    Haker likes this.
  14. dams82

    dams82 Komšija

    Te tvoje nisu usmjerene, mogu bilo koja na bilo koje mjesto, a ako su balansirane nema potrebe ponovo. Bilo bi dobro da su obilježene jer se ne troše isto pa postoji mogućnost da auto malo vuče u stranu kad pomješaš (meni se nekad davno dogodilo), ali nije da mora... Probat ćeš pa ako bude malo ih rotiraš dok ne dođe na svoje. Sreća što nisu mnogo prešle pa je mogućnost manja...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    Haker likes this.
  15. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Jel ima neko da je polirao šoferšajbu na autu kod profesionalca? Zahvaljujući mačkama, od ispravne bez parnice sam dobio stotinjak blagih parnica koje mi izvukoše živce u noćnoj vožnji.
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Evo drug razbija glavu između
    Mischelin Alpin 6
    Dunlop winter resopponse 2
    Goud Year grip 9 nešto

    On zapeo za good year koliko vidim to raja slabo uzima kod nas, mada predpostavljam da je dobra.
    Vidm par vas je koriotilo Dunlop, kako ste zadovoljni, ne mogu sad da skrolam i tražim gore.
     
  17. Qler

    Qler Veteran foruma

    Nema fule ni sa jednom

    Sent from my Huawei P30
     
  18. dams82

    dams82 Komšija

    Dodaj osim Dunlop winter sport 5 i Bridgestone Blizzak Lm005 pa kad razbija nek razbije do kraja
    Ma sve su premium gume odlične, nek ganja cijenu, koju može povoljno dobiti. Neke su preskupe, a nisu nešto bolje od drugih...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    Haker likes this.
  19. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Najveca razlika je izmedju plastikare i premijum gume a razlike između premijum guma su u dlaku. Tako da treba gledati gdje će najpovoljnije proc i dobiti sto bolji dot.




    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    aNaToMiC !, Haker and dams82 like this.
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kod njega 15" Koja razlika radi jednog inca, u cijeni naravno :D
    Ali stvarno, za moj tocak 40-50 skuplja