All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Topla stop&go, Fiamm ecoforce ili Exide start-stop?

    Sa Toplom standardnom sam imao pozitivna iskustva, sa druga dva licno nisam ali sam cuo takodjer preporuke.

    Prvi sam provjerio cijenu, druga dva jos nisam, ali ako je onako kako stoji na sajtu.

    Cijena je svima u 20KM, Topla je najpovoljnija i mislim da je svima 2god garancija.

    Je li svejedno koji uzmem?

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Exide premium ima garanciju 3 godine. Sve su to dobri akumulatori.

    Nego obrati paznju kad je start stop u pitanju. Imas AGM i EFB akumulatore. Gdje je orginal EFB mozes staviti i AGM a gdje je AGM ide samo AGM. A posto je AGM skuplji ljudi se prevare pa stave EFB.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    aNaToMiC ! likes this.
  3. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ja sam ljetos ubacio taj exide AGM start stop u Strongu dok sam bio u Bosni na godisnjem malo vise od 300KM i to je drugi exide njihov koji sam uzeo. Pojavljivala mi se start stop greska a kad sam ga ubacio i odvozio 1000km greska je nestala.

    [​IMG]
     
    Last edited: Dec 14, 2020
  4. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    To je taj forza, 70aH, 760A. Sva tri imaju te specifikacije koje sam gledao(Topla, Exide i Fiamm). Uzeh Fiamm-a, najjednostavnije me izaslo i najbolje. Momci koji i drze ovu radnju koja je specijalizovana za akmulutore mi ionako preporucise Fiamm, rekose da nema razlike izmedju njega i Exidea sto se kvalitete tice, sta vise, da se Fiamm pokazao kao bolji po njihovom kao druga ugradnja, rekose da je Exide prva liga kao prva ugradnja, ali nije to to kao druga, ali je i dalje u samom vrhu.

    Na licu mjesta zamijenise, montirase kako treba fino sve, adaptaciju odradili, testirali punjenje. Ja prezadovoljan.

    Sto se tice garancije Exide Premium jeste 3 god garancije, kao i Fiamm sto daje 3 god garancije kada je "normalni" aku u pitanju, kada je u pitanju AGM i Fiamm i Exide onda je 2 god garancija tako da mi je i svejedno bilo sto se toga tice.

    I da, uvijek sam se pitao sto imam jos mjesta slobodnog na mjestu predvidjenom za akumulator, rezultat toga je firaun od kojeg sam kupio auto, lola je zivio u toplim krajevima bez haman zime, pa mu je ovo moglo i proci, ubacio bio manji i slabiji od predviđenog, 66aH.

    Evo i slike starog i novog.

    https://imgur.com/a/2xNDwJA
     
  5. dams82

    dams82 Komšija

    Svaki zamjenski je slabiji od OE akumulatora, ali je i znatno jeftiniji pa nije problem... A Fiaam je ok, oni su brend iste firme koja radi austrijski Bären (baeren) akumulatore, dobro su se pokazali...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! likes this.
  6. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

  7. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Ma uzmi slobodno, nisu cang slang, vjerovatno imaju i odredjeni EU certifikat na fazon TUV-a.

    Imho, uzeo bih ove full sive za ovaj model, ljepse ovako izgledaju tvoje, ali na autu ova crna bas ubije i smanji felgu vizuelno imho, jer imam slicne felge s istom kombinacijom, ali opet to je sve subjektivno i i do ukusa sta ko voli.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
    Alibegovic likes this.
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Baš to mislio baš to mislio napisati. Ova kombinacija sa crnim dijelovima grozna, i 20" izgledaju male, dok su sive klasika, super stoje na svakom autu

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! likes this.
  9. Tyger

    Tyger Aktivista

    Imaju čini mi se EU certifikate mislim da A.O. Leko čak daje neku garanciju na njih.
     
  10. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Razmišljao sam o antracit modelu, samo je isporuka mjesec dana, taman poslije nove godine naručiti.

    [​IMG]
     
  11. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Ima li neko da je upucen da postavi najnoviji zakon vezan za stakla? Da mogu isprintati i nositi sa sobom.

    Majmun iskompleksirani htio da pise kaznu za fabricki tonirana stakla. Kaze "mijenjaj "sajbu citavu radi nesto, sljedeci put pisem kaznu"

    I koliko je uopce kazna za stakla?

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  12. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Mene htio kazniti za dnevna automatska led svjetla, pita jesu li ovo maglenke.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ako su fabricka stakla ne moze pisati kaznu. I da napise idi na sud, nek se izivljava materi svojoj.
    Vjerovatno je htio uzeti "cvaju" za rucak...
     
    aNaToMiC ! likes this.
  14. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Ma majmun, krivo mu sto imam svu opremu, sto cak i dvije kompresor pjene imam umjesto rezervne gume za koja se nadao da necu izvaditi kad ga je trazio.

    5god vozim auto i 2god motor, tri kazne u zivotu dobio, sve tri po cvaju za parking i to posljednja prije 2 godine.

    Debil neizivljeni, hebo ga posao njegov. Kaze nista ti se ne vidi ko nazad sjedi

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  15. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma šta se sekira, može te povući za ku**... Ima taj zakon neko je na klix forum postavio

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
     
    Last edited by a moderator: Dec 25, 2020
    aNaToMiC ! likes this.
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Najgore od svega što se voze auta bez ispravnih štopki, sa jednim farom i tako dalje.



    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! likes this.
  17. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Sve zavisi na koga naletis, ima jos uvijek normalnih ljudi.
     
  18. Mujka

    Mujka Komšija

    napomena da stavite lance ako imate ms gume :D a nisu "zimske" tj nemaju "planinu sa pahuljicom"
    rodicu kaznili 40KM kazna
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    inace sta jos pored guma moramo imaati, je li se moraju imati lanci i lopatica i pijesak? :)
     
  20. Mujka

    Mujka Komšija

    4 zimske gume
    ili 4 ljetne sa 4mm sare + lanci (ljetne su i ms bez pahuljice po policiji..)

    moraš imat 5kg pjeska minimum :D