All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa ne znam, kada sam ljetos gledao u hr mazda je derala cijenom u odnosu na psa i sve ostalo manje više.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  2. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Vjerujem.
    Ko zna sta sve utjece na cijenu na balkanu ali znam da je u AT/DE na ocekivanom nivou u odnosu na konkurenciju.
    Vjerovatno je do malog trzista pa i nisu prilagodjene cijene kupovnoj moci, a i sami saloni nemaju konkurenciju istog brenda.
    Znam da su npr. oktavije puno jeftinije na balkanu nego u evropi.
     
  3. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Ne znam sto se ima iko naci uvrijedjen kad se neka marka spomene u bilo kojem smislu haha.

    Pa prvi ja sam zagledao jednu 6 mps i prije toga fiestu st, ne bolujem od toga stvarno.

    Vozim bimmera, pa kazem da je ovaj nikakav, kao i skoro svaki bmw u najobicnijem paketu i opremi.

    Svako u odredjenom proizvodjacu moze naci nesto sto njemu odgovara, ali "smrtno" braniti bas u svakom trenutku odredjeni brend je meni beze bas.




    [​IMG][​IMG]

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  4. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ma nema sta, bmw zna napraviti auto, na stranu (ne)pouzdanost nekih serija i bezobrazne cijene, ali sto vidjam odvajanje od usta za neke ogoljene verzije i trocilindrase samo zbog znaka na haubi i statusa u selu je cista debilana.
    Naravno svi proizvodjaci imaju mana ali toliko uzdizanje svaba u evropi i spustanje japanaca i korejaca je totalno nerealno.

    Reakcije iz moje okoline, lik dao 35-40k za goli X1 i tri cilindra, selu sve okej, benvej bajo moj, drugi uzme Ceed sa sjajnom opremom za 25k, selo „koji debil, 25 hiljada za kiu“.
     
  5. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Ma sve ok, razumijemo se, i meni je debilizam trocilindras, i kupovina samo zbog znaka. Ili Merc sa 1.5 dci renault motorom. Ali isto tako nekome nije.

    Ja bar ne izdizem striktno "svabe" i pljujem po japancima. Ima mi predobrih japanaca, ali isto tako moras razumjeti da postoje ljudi i kojima jednostavno nisu nesto odredjene varijante odredjenih japanaca, i da nekome djeluju i izgledaju "bezveze". Znaci ne striktno da se pljuje po svakom Bogovom modelu.

    Hebiga, sto ljudi, sto cudi.

    Po meni neki modeli djeluju beze, nisu mi nesto, ne odisu kvalitetom unutra i to je cisto moje subjektivno misljenje jer tako nesto dozivljavam, a ne sto ne gotivim cjelokupni brend i da po svakom modelu "serem"

    Hebiga, prva mi pala na pamet, bez ikakve striktne namjere, nema potrebe za tolikim paljenjem :D





    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
    Last edited: Dec 27, 2020
  6. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Sve okej dok se bira s mozgom i po potrebama i mogucnostima a ne radi sela.

    I porediti jabuke sa jabukama, a ne sto sam slusao poredjenje interijera Civic-a (koji je realno los ali auto kosta 18k eura) sa interijerom svaba od 50k eura.
     
  7. dams82

    dams82 Komšija

    Jbg taj 1.5dci je ipak solidan agregat koji je našao svoju sreću u mnogim modelima renoa, dacie, nissana, suzukija pa eto i Mercedesa... Mogao je mercedes razviti neki manji motor da zadovolji tu manju grupu auta,ali ovako su prošli mnogo jeftinije i nisu pogriješili jer ti motori kvalitetno voze, malo troše i na kraju dijelova za njih ima na svakom ćošku...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  8. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Svakako mercedes od ove godine više ne koristi Renault motore.

    Gesendet von meinem Redmi 8 mit Tapatalk
     
  9. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Tusili su ih 5 godina po masnim cijenama.
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    Danas vozim kad udari kamencic o sajbu i napravi malu pukotinu, jedva se vidi ali se vidi, promjera cca 1mm mozda i manje. Da li se to moze popraviti da se nikako ne primijeti? Gdje to popraviti, Novus autoglas u Tuzli?
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Kasko osiguranje stakala je 40-50km kako koja kuća.
    Za moj auto sajba sa grijacem zamjenska kvalitetna sa ugradnjom 750km znaci 15 godina osiguranja.

    A moze novus to zakrpit al uvijek se vidi.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    A i sad se vidi ali malo, nezgodno sto je bas na vozacevoj strani. Znas li mozda cijenu krpljenja? Sta ono na gazpromu nema vise onog jeftinijeg dizela samo gdive? :)
     
  13. Qler

    Qler Veteran foruma

    Što se tičenkrpljenja, može se odraditi da se ne vidi ako je malo, i nije skupo. Mom kumu na mondeu kao moj neki dan je staklar džaba to uradio. Mislim da je oko 20KM inače...

    Što se tiče dizel, odavno je samo u Srb se proizvodio 50ppn dizel a od 1.1 više ninoni ne proizvode to. Sad je sve 10ppm dizel, samo da li ima one aditive ili ne. A i prije je većina pumpi isto gorivo prodavala pod skuplje i jeftinije, bukvalno iz iste cisterne, ovo je info iz prve ruke.

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    Skroz mala, evo sad snimio, vidi se i dole sjena kako koju baca :)
    [​IMG]
     
    Last edited: Jan 5, 2021
  15. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Radili u Novusu prije 15 god na Fordu isto sa grijanom šajbom, cijena je bila nekih 20tak KM čini mi se. Na kraju prodali auto s tim, nije se promijenilo ništa na šajbi.

    Bolje ti je skokni do njih pa vidi šta će ti reći, da se ne bi slučajno od te rupice krenula širiti pukotina i onda ti valja mijenjati šajbu svakako.
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Odoh sutra odmah. Hvala svima!
     
  17. dams82

    dams82 Komšija

    Jesi išao točiti pa ti rekli?

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa nema cijene na 3 gazprom pumpe, na cetvrtoj sam vidio 1,81 cini mi se. Na ovim ostalim samo 1.91 skuplji.
     
  19. dams82

    dams82 Komšija

    Kod nas stoji cijena na totemu, ali nisam točio pa ne znam da li ima...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    Bio u Novusu za staklo, kaze ne diraj nista samo okrnjeno. Ako se pocne siriti onda tek doci.