All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. selvin

    selvin Moderator

    Ima "mesa" 0.45*205 u odnosu na 0.45*225. Oboje u milimetrima. To nema veze sa prečnikom.
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    htio je rec da se obicno kupuje sira guma na vece precnike pa samim tim i deblja.
     
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    225/45 je visocija od 205/45.

    Valjda znate citati dimenzije gume

    225 - sirina u mm
    45 - procenat od sirine.

    Znaci ako je gume 205/50 to znaci da je siroka 205mm, a visina je 50% od toga, tj, 10.25mm..

    45% od 205 je manje od 45% od 225, sto znaci da "vise mesa" ima ta 225...
     
  4. selvin

    selvin Moderator

    Raspravili smo to, i ja sam to isto napisao gore i to na istom primjeru :D
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    Do mene, tek sam bio stigao na posao :)
     
  6. metallac

    metallac Aktivista

    Ja baš iz tog razloga planiram sa 16" preći na 15"... a i gume + jeftinije 50 KM po komadu---
     
  7. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    Danas sam malo cackao ispod haube, kontrolisao stanje, i primjetio sam da mi "vise" 2 dzeka, tj. nisu prikljucena nigdje:

    [​IMG]
    [​IMG]

    Ovaj prvi se nalazi odmah pored lijevog fara, a ovaj drugi ispod šoferšajbe. O cemu se radi, cemu sluze?
     
  8. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Koje auto ?

    Može biti da su same instalacije od stvari koje na autu dođu dodatnu, kao maglenke npr. ili neke druge stvari. Ne bih se time zamarao previše ako sve radi, no znam da znatiželja vuče :mrgreen:
     
  9. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    Golf 2 GTD Special.

    Ovaj prikljucak sa 3 pina, sa prve slike, je prikljucen u neki hepek odmah ispod desnog fara. A ovaj je kod lijevog fara.
     
  10. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Meni to izgleda na maglenke, i kod mene golf2 isto tako 4 ona fara i imaju ti kablovi isto a nisu spojeni jer maglenke ne rade.

    Usput da pitam koliko koštaju filteri za gorivo za golfa ajnšprica (filteri su prije pumpe), mislim da ima 2 filtera?
     
  11. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Ma nisu možda 10 maraka u Motorexu, naravno opet zavisi sve kakve su kvalitete :mrgreen: , dobro je dok te ne počne zezati ajnšpric, tek onda je belaj :)
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    Vezano za automobile - u knjizarama "Svjetlost" imate knjigu za 40KM 'Legendarni automobili',knjiga je krcata infom i prelijepim slikama, od prvih auta pa do Enca i Carrere GT. Ima oko 250 stranica. Posebno mi se svidja sto su koristili debeli,masni papir. Ma idealan rodjedanski poklon za svako musko :)

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
     
  13. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Kakva su iskustva sa felicijama, 98. godište 1,3benzin, mislim kako se kvare, kakvi su za održavanje i sl.?
     
  14. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ako se nevaram te 1.3 koriste Skodine motore..

    Znam iz iskustva drugih da su 1.3 uzasni motori,veliki potrosaci i vrlo brzo "propuse" tj motor pocne da trosi ulje i da dimi na izduv..

    A i limarija i kvalitet lakiranja je uzas..
     
  15. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Sto je prije izbjegnes sve si bolje prosao.
    Jedino ako je neki primjerak ispod 100k km pazljivo cuvan u garazi.
     
  16. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ovaj je prešao 140k, kaže lik super stanje, izašlo bi me nešto više od 2 000KM s tim da je zamjena u pitanju. Jbg onda kad bude bilo para fabia, thnx Dino znam da si mehaničar zato tvoj savjet zlata vrijedi :D
     
  17. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ja feliciju nebi dzaba, vozio nekad.

    Sent from my GT-I5700 using Tapatalk
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Skode valjaju samo od Octavije i Fabije pa ovamo.
     
  19. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Sjecam se navale tih felicija ... bila je cjena pristupacna . Vidjao sam koje su istruhle za 3-4 godine .
     
  20. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ja ne znam da sam ikad vidio Feliciju koja nije u raspadu :D