All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. dams82

    dams82 Komšija

    O tome ti i pričam,tebi je nebitno jer ti imaš drugo mišljenje,uskog si shvatanja... Evo naš Caddy euro 6 2.0TDI 55kw remap na 110kw,prešao 500km kombinovanog ima 5,4 prosjek,od toga dosta grada i nikakva aerodinamika i opet ne guta gorivo...
     
  2. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    A covjeka, tacno lakse sa drugim damirom nego s tobom :eek:
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Emerice kako ti nije jasno da je do tebe, ne mogu svi oko tebe biti u krivu a ti u pravu? :D
     
  4. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Dobro do mene je, hladna skoda trosi 2 litre.
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    ccc, eno ga sad izvrce :D
     
  6. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Na slicnom je nivou realnosti ko tvoji videi :D
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    3,2 litra je vec realno :D
     
  8. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Fabricki deklarisana 5L i jos po NEFZ ciklusu koji nema veze sa zivotom.
    Jos ti fali leranje niz brdo i video 0,x potrosnje.
     
  9. dams82

    dams82 Komšija

    O tome ti pričam,ti za ovo godina na forumu nikad nisi napisao ni izvini,ni u pravu si,samo tjeraš svoje i svakom loncu poklopac. Uostalom kakvu ti imaš korist ili štetu ako nekom auto troši manje ili više? Ja se odjavljujem sa daljnjim raspravama s tobom. Ne moraš odgovarat dalje....
     
  10. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Komedija.
    Kome da se izvinjavam ?
    Damiru jer mu se godinama govori da su mu videi nemjerodavni ?
    Tebi jer citas totalno drugacije od onog sto pise ?
    selvinu jer su suv-ovi tvrdji od limuzina ?

    Meni ni korist ni steta osim malo zezancije sa damirom i taletom, tacno cu naci damira kad budem u blizini da provozam skodu, i snimimo video potrosnje naravno.
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    Nemoj boga ti sa mnom, ko ce te slusat :D
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ova Dačija je stvarno katastrofa
    22. godište full oprema, ovaj ekran kao najjeftiniji kineski tablet. Ne smeta mi lošija unutrašnjost ali ovo je stvarno dno dna, najjeftinija plastika zvoni na sve strane, prostor na zadnjoj klupi odron, ovaj benzinac zvuči kao dizel, da nisam vidio obrtaje pomislio bih ga je dizel.

    Bolje polovno auto nego ovo novo, još doboš kočnice na zadnjim točkovima.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  13. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Koliko para toliko muzike.

    To auto ce preci 150-200k km bez ulaganja i to je ono sto dobijes kad kupis novo auto.

    Rabljeni Audi A6 ,BMW serije 5 ili neki drugi premium od isto para kao kao ta dacia ce razvaliti u svim pogledima udobnosti gotive luksuza voznih performansi i naravno cjepanju kucnog budzeta na proste faktore dok predju tih istih 150-200k


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Last edited: Oct 14, 2022
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Slažem se, uvijek sam za novo ali u ovom slučaju nisam siguran. 43k nije baš više tako "jeftino" auto.
    Volvo XC60 je od 20 do 35k za razliku od 10k možeš se fino navozati i mijenjati dijelove. Da ne govorimo o auto od nekih 20k, ostane ti 23k..

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  15. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Pakne i 4 diska za benveja peticu sestaka su 1000 eura, sve ima svoje.
     
    p4ja likes this.
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kao što vidiš ja nisam ni pomislio na švapski premium...


    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  17. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Isti vrag, svedsko-kineski nista jeftiniji.
     
  18. nFare

    nFare Komšija

    Nemojte toliko pretjerivati, ne proizvodi BMW te potrošne dijelove već raznorazni proizvođači po specifikaciji, sve su cijene tu negdje zavisno od specifikaciji a ne toliko brendu. Proguglajte malo, set diskova za tu klasu je 250-300€, nije M5 u pitanju, svaki majstor u garaži zna zamijeniti kočnice.
    Ono gdje te dere švapski premium je kad ti ode neki senzor koji kontroliše "onaj" drugi senzor koji se pravi od suhog zlata i mora se pola auta rastaviti da se promijeni...
     
  19. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Imaju i ti proizvodjaci ekstra marzu na premium, diskovi vrlo slicnih dimenzija za Passata su jeftiniji minimalno 2 puta.
     
  20. nivla

    nivla Komšija

    nisu ni svi dijelovi isti, evo imas i comline 5w30 ulje koje je proizvedeno po “strogim”specifikacijama i na oficijelnoj listi vw long life ulja pa mu se ne zna ni ko ga pravi
    sto se tice kocnica original u ovlastenom su svugdje skupe mada ce vjerovatno obaviti jednako ili losije od zamjenskih textar, trw, bosch i slicnih dijelova
    za a klasu su sam diskove i disk plocice kupio u ovlastenom i presao sa diskovima 85000 a plocice morao mijenjati nakon 20000, ne moram ni reci da su zamjenske trw presle ovih 85000 i nisu bile za zamjenu, dok su diskovi bili ko novi
    na petici kad sam je kupio nakon 20000 zamijenim disk plocice koje su dosle, poslije toga montiram textar i kaze jaran mogu ti diskovi jos ove plocice znaci jedno 20000, ne moram reci da ih nisam potrosio za preko 70000
    na sedmici nemam pojma sta je doslo, jos nisam nista mijenjao presao 30000