All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Qler

    Qler Veteran foruma

    Jeste. Nisam jednu krpio.
     
    dmr likes this.
  2. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    U mene je ova ljeti na autu od 2013, bez performance i dva. Znam da je vrijeme za mijenjanje, ali nekako sve nešto drugo iskrsne. Nije se toliko potrošila uopšte, ali vjerovatno je izgubila nešto karakteristika kroz 10 godina. Ali moja noga je svakako prirodni ABS, vozim ko Šumaher 1996 u Španiji :cool:
     
    dams82 likes this.
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Prošle kontinental ljetne isto 2013 izgubila sve preformanse isto kamen, prokliže na svako jače kočenje. Kupim 2019 Pirelli centurion odlična guma, grip super, ali udobnost je puno bolja od ove kontinentalke

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  4. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Sottozero 3 dosle prakticno nove na autu, pola prve sezone gledao kako nestaju na prednjoj osovini, performanse slabe, i onda skontao da pistolj na 3 benzinske pokazuje pola bara vise :D
    Digao onda na stvarnih 2,5 bara i vozio jos 2,5 sezone, jedva da su se ista potrosile od tad, ali jbg jedna osovina 2-2,5mm manji profil.
    Po suhom prosjek, moze proci, po jakom pljusku dosta dobre rekao bih, snijega u vrh glave 10km presle, ni za ocijeniti dovoljno.

    Da su 30% jeftinije bile bi okej izbor, ali kostaju ko i Michelin.
     
    Last edited: Apr 5, 2023
  5. dams82

    dams82 Komšija

    I kod mene je sottozero 3,kupio nove 2020,a proizvedene 2018,bile snižene na 80KM komad 205.55 16,činio se extra deal, međutim kad je pao snijeg katastrofa, sreća pa sam samo dvije kupio, to su jedine gume na koje sam morao staviti lance za 20 godina koliko vozim, i od tad ih vozim na stražnjoj osovini, tu nemam problema, ali na pogon neće nikad više. Na pogonu su dunlop winter sport 5,grabe extra po snijegu.

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  6. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    To je smijesna cijena, za te pare su bolje od Save da ga jebes, kad vozim auto sa Eskimom proklizavam na sve strane po mokrom, sa ovim Sottozerom je kisa i mokro nikakva briga.

    Mada vjerovatno ima dosta razlike u osobinama Sottozera 16-ke i 19-ke.

    Ali kako god ici cu na nesto drugo, preskupe su za moju dimenziju za ono sto nude.
     
    dams82 likes this.
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja sam nekada davno imo GY f1 ljetne, tvrdjih guma nisam vidio, ko plasticne :). Istina traju 100 godina :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  8. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Meni to ljudi ne vjeruju, tacno isto iskustvo imam sa t860, prvo brdo tac.

    Poslano sa mog Mi Note 10 Lite koristeći Tapatalk
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ta guma po svim testovima je najbolja ili među top tri..
    Možda jeste dok je nova ili su testovi plaćeni kao za sve manje više

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  10. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Svabski testovi, svabska guma, ko i za svoja auta lazu, jedne godine bila 5.-6. a iduce u istoj konkurenciji zakucala na prvo mjesto.
     
  11. nivla

    nivla Komšija

    zavisi kako odrede sta nosi najvise bodova
    bukvalno bilo koju mogu napraviti da je prva
    nema smisla da guma koja je na brake testu na mokrom medju prvih 5, bude 15. na testu ili da bude prva a nije niti u jednoj kategoriji meeju najboljim
    [​IMG]
     
    Last edited: Apr 6, 2023
  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    Danas montirao ljetne gume na felge, Auto lezi osjetno bolje, ali je i osjetno tvrđe :)
     
  13. dams82

    dams82 Komšija

    Jesu ono nove felge, ili si ih već imao ranije?

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  14. Qler

    Qler Veteran foruma

    Uzeo pred kraj ljeta prosle godine, ove samo ih sredio, lakiranje nanovo i to.
     
    dams82 likes this.
  15. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Kako kod ovih modernih auta sto imaju senzore za svjetla i kisu na sofersajbi. Kad se skine a trebace radi hrdje ispod stakla. Da li se senzor poremeti tj bude potrebe za nekom ponovnom kalibracijom poslije ili je to samo u slucaju kad se senzor prebacuje na drugu sofersajbu?
     
  16. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nista se to ne poremeti. To je jednostavan senzor.
    Senzori tj kamere za pracenje kolovozne trake trebaju kalibraciju poslije skidanja. Radar za adaptivni tempomat treba kalibraciju a senzor kisa/svjetlo ne treba.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    EL NINO CFC likes this.
  17. Almir

    Almir Komšija

    ppl kakva su vozila uvezena iz švice, vidim dosta vozila na olx ima, u poređenju na ostale zemlje. Da li znate koji mi papiri trebaju od prodavca kada kupim auto, od ovih što uvezu i ocarine? Šta je bolje za transport šlepa ili probne tablice?
     
  18. selvin

    selvin Moderator

    Ljudi stavljaju Švicarska, kao da naglase da je neka prednost valjda. Valjda sto su im "rigorozniji" tehnički pregledi. Ali sve zavisi od auta do auta, od vlasnika, je li održavano ili ne. Nece kod nas doci vozilo od prvog vlasnika Svicarca, već od petog Turčina koji ga servisira kao i naša dijaspora, u svojoj zemlji, pa vraća kilometrazu da uštedi na registraciji, tehničkom, porezu i čemu već ne. Uglavnom, sta te zapadne, pregledaj auto u servisu. I po meni bolje probne, da auto ide na točkovima a i jeftinije nego slepa ako si dalje. A i mozes s njim gdje hoces a sa slepom od tačke A do B.

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Stvar je što uvoze najjeftinije modele koje tamo kupe za male pare. Sad, može se naći ko to ne radi, ali ovu što imaju "auto kuće" su mutni, vrate kilometražu to prvo.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  20. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ja sam cuo pricu da auta iz Svice imaju vise opreme. A u biti vaze sva pravila za uvoz kao iz Njemacke, vecina ih je iz udesa i sa vracenom kilometrazom.