All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    F10 svaka čast, jedan od najljepših bembura, ali cls mi se nikad nije sviđao, posebno kada je prepakovana e klasa koja je ljepša tri puta, posebno ta generacija koja se ovdje spominje. Ali opet to su ukusi, ne računajući izgled top mečka

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  2. Reznor

    Reznor Overclocker

    Moj otac koji vozi W212 E250 CDI 2009g. kaze da mu je puno ljepse i ugodnije voziti A4 B8, a i meni isto :D
    Inace je Elegance sa dosta vise opreme i od Avantgarde, neko posebno htio odredjenu opremu, dok je kod mene sve zivo plus panorama, tako sam zelio i nikako drugacije, jedino sto bih volio je da je allroad quattro i/ili automatik :D
    A vozio sam i model prije, W211 E220 CDI, jako fin auto za voziti nema sta, to je krstarica.
    Sto se Mercedesa i BMW tice ja ne bih uzimao bez AWD :)
    Prijatelj radi u BMW, imao opciju da opet uzme BMW po nekim pogodnostima, inace je vozao 530d karavan cini mi se 2015g., na koji sam se lozio pravo jedno vrijeme, i prije toga 320d 2004g i Passat B6, ali se odlucio za koju godinu star A6 karavan, isto tako dobio neku akciju preko firme.
    Takodjer drugi prijatelj ostavio kod mene par dana E90, slabiji kvalitet interijera u odnosu na moj tada A3 8P :D
    Eto to je moje kratko iskustvo, nekoliko Mercedesa u porodici, a s BMW nisam imao dodira osim sto sam od prijatelja vidio i probao.
    A180 CDI 2004g. smo prodali, jer je hrdja pocela da "behara" na zadnjim vratima, a i servisi skupi bili, kvacilo 1700 KM.
    Takodjer servisi za A3 i A4 nisu skupi u Inter Autu dok za Mercedes nisu tako povoljni, ali sto kaze kolega cejf je cejf :D
    Necu sad ulaziti u to koji je bolji, nek svako kupi sta mu je cejf i zelja, najbitnije je sjesti i vidjeti je li ti se svidja i zelis li to. Sva tri su dobra svaki na svoj nacin. Ja sam znao da zelim A4 B8 karavan unaprijed, i tacno takvu opremu i to sam dobio :D


    Skickat från min iPhone med Tapatalk
     
    Last edited: Apr 15, 2023
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma AWD mi nije bitan. Brat čitav život vozi Mercedes, evo sad ovaj mu je prvi 4matic... Do sad, nije imao problema za red. Gdje sam ja izašao i on je. Nekad ga malo varaka, al nije ostao nigdje.
     
  4. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    A4 je odlican osim velicine, jednostavno premalo prostora, zadnja klupa posebno, Oktavija koja je nominalno C segment ima osjetno vise prostora.
     
    Reznor likes this.
  5. Reznor

    Reznor Overclocker

    Da, sto se tice Octavie to je top, imali smo A5 cini mi se 2006g, 1.9TDI, jos kod te limuzine 5ta vrata, stvarno praktican auto, ali eto nesto volim karavane. Meni taj prostor odnosno njegov manjak nije problem, jer rijetko kad ima puno stvari pa da nesto ne moze stati, recimo prevozio sam bicikl s 28" tockovima i fino je stao, spustio klupu, skinuo roletnu, a imao sam jos nekih stvari pored toga, dok za vecu porodicu to mozda bude odlucujuci faktor.


    Skickat från min iPhone med Tapatalk
     
  6. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ja sam gledao B9 prije 3 godine, ali jednostavno na moju poziciju sjedenja iza mene moze samo djecija sjedalica.
    Izmedju srednje konzole i pocetka zadnjeg sjedala nema 10cm.
    U mom slucaju bi to bilo auto sa tri sjedista.
     
    Reznor likes this.
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Hocu da zamjenim ulje na Insigniji, 2l CDTI 118KW. Da idem na Liqui Moly 5W40?
     
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Inace se preporucuje 5w30 dwxos 2 medjutim zbog poznatog problema sa crkavanjem radilica na tom motoru bolje ici na nesto gušće i to ganjat vw 505.01 ulje koje ima najjaci film od svih 5w40 ulja.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    NAILS likes this.
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Thx inace ne bih GM-a. Sto se tice VW 505.01 ja ga ne mogu naci. Ima li slucajno neka alternativa ako ne bude u radnjama?
     
  10. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Kako nema? Pa imas sigurno Liqui Moly 5W40 sa tom specifikacijom.
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    Preporuka za ravenol vmp 5w30, imas na olxu. Jedino ako bas mora 5w40.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Jel kod njega problem da gumicom oko uljne pumpe ili tako nešto? Znam kada sam tražio auto i gledao njih da se to spominjalo i da ljudi odrade preventivno i onda nema problema.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  13. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    To su price da je gumica problem. Isti taj motor u alfi/fiatu sa istom gumicom nikad nikakvih problema. Radilica napravljna od margarina. Eto gdje je problem. Kad crkne radiiica i kad se uradi posao i ubaci deuga od fiata motor predje jos 200-300k bez ikakvih problema.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Haker likes this.
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    I onda hoćeš da kupiš alfu ljudi hoće u ludnicu da te smjeste :D


    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Dino spominje ovo ulje. Ja ga ne vidim:

    [​IMG]
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Da bilo koji renomiran brend, mjenjaj na vrijeme i sve pet.


    Sent from my iPad using Tapatalk
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    "ici na nesto gušće i to ganjat vw 505.01 ulje koje ima najjaci film od svih 5w40 ulja"

    To Liqui Moly sti si linkao sam prvobitno i htio. Pisao sam gore, ali ako je VW najbolje, uzet cu njega. Svejedno mi. Ali ne vidim VW 505.01 pa piku. vidjet cu u radnjama.
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ma to vw je svakako shell ili nesto slicno, ne gledaj to, samo da zadovoljava ovu normu 505.01


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    NAILS likes this.
  20. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nisi napisao koje ces liqui moly nego samo 5w40 a to je vrlo sirok pojam. VW 505.01 sam i mislio kao specifikaciju a ne kao brend ulja. Taj liqui je odlican i naspi njeg.
     
    NAILS likes this.