All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Dino je spomenuo samo specifikaciju, a VW505.01 je samo jedan od naziva specifikacije.

    LM je top, kao i Ravenol.

    Trenutno kod mene je LM 5W40 i pokazalo se kao odlicno ulje.
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja ću sljedeću zamjenu ravenol nasuti do sada sam Mobil ESP koristio. Dobar je Mobil ali ravenol je malo jeftiniji a kvaliteta ako nije bolja nije lošiji sigurno.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  3. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Gdje je to Ravenol jeftiniji ?

    Inace je najskuplji, cak i od shella.
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa evo ovaj ravenol hls je 65-80km Mobil 1 sam plaćao oko 90 inače je po 110 u radnjama.
    Svakako Mobil 1 ima bolju specifikaciju više je ekvivalentan ovo ravenil racing koje je onda i skuplje ali ja mjenjam svako 5-7k pa mi svejedno.


    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  5. dams82

    dams82 Komšija

    Meni je Ravenol uvijek bio top kvalitet, u stara vremena čak bio i povoljan, sad ga plaćamo buraz i ja skuplje od Castrola koji je OE ulje za naša auta, ali više mu vjerujem nego Castrolu.

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! and Haker like this.
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Evo me u HR, na granici sve živo pogledali, svaku torbu i td.
    Ne znam kako ovo kontaju ljeti ovako kad su i onako gužve ogromne. Sad bilo 10 auta pa pola sata čekaš.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
    Vedo likes this.
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Neka rove...naci ce gaca,majica,sorceva,brijac i slicne "nedozvoljene" predmete :D
     
  8. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Boli ih guzica za nas, cak sto vise vole se izivjeti, racunaju da im pare dolaze sa sjeverne strane gdje vise nema kontrole.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  9. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Pa sada ce tako i biti...nasu granicu ce maksimalno "cuvati" i sve ce se lomiti sada preko nas a naravno opravdanja ce uvijek biti.
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ne znam kakva je situacija kada izlazio, boli me dupe sada, ali kada se vraćao biću pun zabranjenih supstanci (domaća jaja i mesina) :D

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  11. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Kontam zbavit dascham za auto moguce i nazad ali nebi sad kablove razvlacio radio ciganluk. Nista specijalno ne trazim neka preporuka?
     
  12. dams82

    dams82 Komšija

    Naši ne prave problem kad ulaziš u BiH, samo mašu, možda strance više pregledaju, ali ne i nas... Ja uvijek ponesem otuda svega, a tamo ne nosim ništa. Zadnji puta su pregledali zadnje sjedište na ulasku u Županju, nisu prtljažnik otvarali, ali se osjeti da je pojačana kontrola.

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma ne bojim se ja naših nema tu problema. Do sada sam uvijek u hr ulazio prazan i izlazio pun, na izlasku nisu nikad gledali, ali ovo mi je prvi put otkako su išli i šengen pa nisam siguran, a šteta ostaviti sve ovo ovdje :D

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  14. dams82

    dams82 Komšija

    Policija gleda samo dokumente, a carina ostalo, a carine nema na izlasku tako da te neće gledat, a i da gledaju nije zabranjeno iznosit meso iz eu, nego unositi.

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
    Haker likes this.
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    E super, to je dobra vijest :)

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  16. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Pa zakonu ne bi smio unositi u Bosnu ali slabo kontrolisu :D
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma mi smo uvijek raja bili, sve opušteno :)


    Sent from my iPad using Tapatalk
     
  18. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ovamo kod mene imaju fetis na tehniku, oci im zaigraju kad skontaju kakav el. uredjaj ili sl. pa cekaju podmazivanje.
     
  19. dams82

    dams82 Komšija

    Krajišnici koji su mahom na zapadu, možda najviše švicarska ne idu u BiH bez pola gepeka tehnike
    Ja kad sam išao iz NL 2014, uvozio automobil, prijavio cariniku, otvorim gepek, povezao nekog alata sitnog i jedan mali aparat za varenje, polovan, vrijedio je nekih 50ak KM, kaže i ovo se mora carinit, reko ne mora i zatvorim gepek, on me pogleda i kaže ajd dobro , i dan danas kad se sjetim kontam kako sam ga ekspresno ugasio, haman je htio da ga častim, a ja nisam imao tu ideju u glavi

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
    zippoo and aNaToMiC ! like this.
  20. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Znaju se oni izmedju sebe...ovi sto stalno idu gore i vracaju se...svi su oni uvezani...vjerovatno im ovi i podmazu malo i puste ih...sto ti kazes,to su puni gepeci svega.
    Ali sto se tice poslovnosti i ozbiljnosti u trgovini...ja imam samo negativna iskustva sa krajsnicima...slagati,ispaliti te,uvaliti...to je njima kao reci dobar dan.
    Imao sam xx pokusaja trgovine sa njima i ja mislim 0 (nula) realizovanih kupoprodaja :D
    Znaci uvijek nesto podje po zlu sa njima...jednom lik prodavao svasta,nasao mi oglas da kupujem nesto i nudi...nudi sve u paketu a od toga 2-3 stvari da su vrijedne...hajde nekako se dogovorimo oko cijene i dam podatke da mi posalje,kad nema ga,ne javlja se...nekako ga uspijem uganjati...kaze prodao ja drugom :D
    Jednom mi jedan poslao telefon savijen kao banana a meni licno trebao,gorilo mi,cekao 2-3 dana brzu postu i dodje telefon,savijen totalno,kao banana...ne znam kako nije i display pukao na onolikom luku :D...vratim telefon,tj. nisam ni preuzeo.Nazovem ga,pitam sto mi uvaljujes savijen telefon,kaze kako savijen,nisam ja nista primjetio :D:D
    I jos nekoliko pokusaja i sve propalo.
    Sada kada vidim da je tamo Krajina...i ne pokusavam nista kupiti.