All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ma otisla su auta gotovo duplo u odnosu na prije 10 godina. Moja skoda bila nova 2013. 32kKM a sad je najjeftinija 50kKM
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    I opet mnogi brendovi gube pare po prodanom primjerku. Jebiga stvari se mjenjaju, nekad si mogao kupiti stan za tu lovu, sada garazu


    Sent from my iPad using Tapatalk
     
  3. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Škoda koja je tada imala multi link nezavisni ovjes recimo i mnogo više opreme u standardnoj opremi i dr.
     
  4. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Fauve je u zadnjih 3-4 godine proizveo gomilu otpada po brutalnim cijenama.
    Te elektro skode unutra imaju materijale ko stvari iz kineskog shopa.
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma jebo ih škoda za 65k eura... Radije ću za te pare premium a polovnog.. Iz principa ne bi za škodu dao te pare..
     
  6. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Mi smo skoro uzeli A4 2021. godiste i svi materijali su znatno losiji nego na drugom autu A3 2015. Bas osjetna razlika, pogotovo interijer, samo cekam kad ce nesto zaskripat :D
     
    Reznor likes this.
  7. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Opet su u onoj B6, CC i golf mk5/mk6 fazi.
    Jos samo fali da pocnu hrdjati za 2-3 godine.
     
    Reznor and Qler like this.
  8. Reznor

    Reznor Overclocker

  9. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Pa nije to mazda :D
     
  10. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Mazda iz najgorih ford dana pjesma za B6.
     
  11. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Uh, otac ima B6 1.9, auto je neunistivo, jos on odrzava samo koliko mora. Jedino ako je njegovo iznimka :D

    Mi smo htjeli uzeti nesto jos malo vece ali cijene su presmijesne. Ne samo cijena auta, nego odrzavanje tih malo vecih auta. Samo na felgama i gumama mozes biti dole nekoliko hiljada ako uzmes SUV neki.
     
  12. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Vidjam ih nekoliko, doslovce golim rukama se mogu vrata, pragovi i obrve pocupati.
    Ne daj Boze udesa.

    A cijene svega su otisle u vrazju mater, vidis gore skoda 65k eura.
     
  13. Qler

    Qler Veteran foruma

    Passat B6 i Golf 5 su ozbiljna konkurencija Opel Kaddet-u :) ako nisu i gori, a sramota je time veca sto su modernija auta. Opel 80-ih, Mercedes sredina 90-ih i 2000-ih, i VW od sredine 2000-ih preuzima stafetu
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    A Ford? Njih ne spominjes, oni su konstanta valjda, zajedno sa Mazdom. :D
     
  15. dams82

    dams82 Komšija

    Ford je dosta napredovao zadnjih 20 godina što se lima tiče, nije to više što je nekad bilo... VW koji je bio sinonim za dobar lim je nešto debelo zasrao... Razlika recimo u Mazda 3 BK koja je na istoj platformi sa Focus mk2 je u tome što su mazde tanjeg lima i sklonog koroziji, a focusi se još uvijek dobro drže... Na tim Mazdama vrata su uglavnom korodirana... Nisu ni modeli 6 ništa bolji...

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  16. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    3 BK jest ocaj ali pricati da je Focus mk2 nesto bolji je glupost kad su prakticno ista auta.
    2002.-2006. je bio period kad se nije stavljala zastita, imali smo Mazde i iz tog perioda a i prije i poslije.
    Petica 2007. ni dan danas nema tackice korozije, a sestica 2006. je vidjela limara vise puta.
    Ovo novije 2010+ bez Forda je ostavilo hrdjave Kuge u prasini.
     
  17. dams82

    dams82 Komšija

    Naravno da je bolji, ja stojim iza toga jer sam se nagledao tih auta. Mazde kojima je urađena dodatna antikorozivna zaštita i koje nisu živjele u zemljama koje imaju duge zime se drže još uvijek dobro, ostale su već pojedene... Šestica prve generacije je očajna, druge možda nijansu bolja... Svakodnevno dižem auta na dizalicu i znam čega sam se nagledao...

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  18. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Neka je Ford otisao iz Hiroshime, daleko mu kuca bila.
    Kvaliteta izrade je bez te pijavice otisla tri nivoa naprijed.
     
  19. dams82

    dams82 Komšija

    Iskreno ti moram reći da si dosadio ponavljajući jedno te isto. Ja npr nisam nešto volio mazdu ni prije Forda, ni za vrijeme, niti je sad nešto volim, ali je ne mrzim. Auto k'o auto... Možda je nekad budem i vozio, niko ne zna šta vrijeme donosi... Ja ne volim ni BMW, a još je premium marka... Ali ne serem okolo protiv... Sasvim slučajno vozim Ford, kao što sam vozio i neke druge marke prije. Samo realno pišem ono čega sam se nagledao kroz posao...

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  20. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Alergija na korporativne pijavice sa losim proizvodima, ford, gm, chrysler...
    Isisali su inovativnost i kvalitetu iz auto industrije, i nece mi dosaditi srati po njima.