All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ali ti znaš da guma koja nije korištena može bez problema stajati dvije godine. Opsesija oko dota je postala prevelika, a ti nisi kupio gumu za dosta manje para bez ikakvog razloga.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  2. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ako neces prodavati auto u kratkom roku da kazes „vidi ih nove“ onda je dot 22 nebitan, nije 19.
     
    aNaToMiC ! and dams82 like this.
  3. dams82

    dams82 Komšija

    Sasvim je ok kupiti gume stare do godinu dana, a još bolje sko su na popustu zbog toga...

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  4. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Bolje duplo od nekih Hankook sto sam uzeo
     
  5. zoi

    zoi Veteran foruma

    Pa imaš navedeno za s aku kategoriju koliko je bodova dobila. Meni su recimo kategorije buka i potrošnja nebitne jer ne prelazim puno kilometara i naravno da pogledam zašto je neka guma iznad neke druge, ako je zbog ovih kategorija ne uzimam. Samo treba malo koristiti oči i mozak i to je to. Pouzdaniji je od hame iz garaže koji kaže mene ova služi top, nema bolje.
     
  6. nivla

    nivla Komšija

    evo ti iskustvo iz prve ruke
    continental ts860 nov kupljen i montiran, vozen samo u zimskoj sezoni nakon 16000 tj dvije zime u trecoj zimi svaki put kad sam isao kuci nadao se da nece biti snijega jer nije mogao krenuti na laganoj uzbrdici, sara bila oko 5.5-6mm, ne mogu ti opisati kako je losa bila u trecoj sezoni i nakon nepunih 20000km
    prodao ih poslije trece zime i kupio nove sava s3 plus koje su u istim uslovima bile bolje nakon 23500km, evo hocu ih prodati ima jos 6mm sare ali sigurno bih mogao i petu sezonu izaci gdje god hocu sa njima placene 250 sve 4 nove, a continental 450
    sad mi je ispalo da kupim povoljno u privatnoj reziji 4 continental ts 870 za 400km koliko kosta i sava pa cu ih probati ali da je sava 250
    a ne preko 400km. opet bih je kupio
    ovo ti je iz vlastitog iskustva i vozanja na bjelasnici i nazad te skoro svakodnevno vozanje po brdu u sred zime, sigurno ne predje mjesec u toku zime da barem 2-3 puta ne odem i autoputem do zenice pa ni tu nemam problema i bez problema idem po autoputu( u svim uslovima)
     
    ibran likes this.
  7. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ma kupi šta god ti odgovara, moje sljedeće gume će ako Bog da biti Michelin crossclimate. Na planinu odem dva tri puta godišnje, snijeg padne isto tako. Pređem oko 8000 godišnje, tako da više ne vidim potrebu za dva seta. Da sam u Sarajevu možda bih drugačije razmišljao.
     
    Qler likes this.
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    I ja to kontam, jer isto tako prolazim, jest da je relacija konjic - sarajevo najčešća ali ljudi čiste puteve, svakako nakon prvog snijega i ne idem nikud, sacekam da se očisti.

    Samo taj crossclimate je nekako više za zimu, kod nas su veći problem ljeta koja su postala vrela.

    @nivla nadam se da imaš i ljetni set. Velika većina ljudi vozi savu cijele godine, šta taj može reći zimi kada ta huma postane gora od ljetne

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  9. nivla

    nivla Komšija

    ama imam oba seta, ljetne ljeti, zimske zimi, sava s3 plus trajala i bolje se ponasala od ts860
    iskreno za ljetne sam kupio michelin primacy 4 i nisam zadovoljan ponasanjem u jutarnjim satima ovih dana, posebno nisam zadovoljan sto im je nova sara 6.7mm
     
  10. zoi

    zoi Veteran foruma

    S
    Ako ima neka bolja cjelogodišnja preporuči. Kod mene ipak ima brda pa bih da imam neke sigurnosti zimi, iako je sve manje treba. Nevjerovatno koliko se klima u zadnjoj deceniji promjenila. Crossclimate najjeftinije 205/55/16 nažao za 200 KM. Gume su baš poskupile.
     
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Imaju i one Uniroyal cjelogodisnje, a imaju i ms plus 77 model koji reklamiraju kao najbolja za mokro, kisu i sl. Eh sad kvalitet ne znam, prije su ih u GumiM tusili ko vruce kifle. Mislim da su Michelinke ipak bolja opcija ako su cijene slicne.
     
  12. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Crossclimate 2 najbolja, zimi nije slabija od zimske.
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    To i jeste, vise je za zimu. Kakve su preformanse kada je asfalt 50c i kakva ce biti zimi poslje toga i tako nakon tri godine to me zanima.


    Sent from my iPad using Tapatalk
     
  14. ibran

    ibran Aktivista

    Drugari, hvala Vam na preporukama znaći dunlop, continental ili brigston, a savu eskimo držati za rezervu ako ove budu preskupe. imao sam jednu ponudu,
    215/50 R17 95V XL Nokian ali su pravo preskupe 250 KM 1.KOM, pa ću se držati Vaših preporuka.
     
  15. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Vjeruj da sam razmisljao voziti 7 mjeseci Crossclimate i 5 mjeseci ljetne :D

    Nije to poenta cjelogodisnjih ali kakve su temperature i uslovi imalo bi nekog smisla.
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Jebga nema smisla, jedino kupiti neke cjelogodišnje ali koje su više orijentirane prema ljetnim uplovima.

    Ja ne znam šta je sa ovim mojim ljetnim. Imam Pirelli cinturato, balansiram ih vibracije na 140kmh, opet balansiram kod svog autovulkanizera kaže nisu dobro bile balansirane i sve bilo ok da bi neki dan opet počeo volan vibrirati na 140kmh.
    Felge gledali sve ok, ove sava na drugom setu felgi jednom balansirao 2019. sve ok od tada.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    To je do felgi.
     
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    To sam i ja pomislio ali na oko izgledaju ok, kada ih balansira sve ok. Evo od četvrtog mjeseca ih vozim i u redu bile do sada. Alu felge su, ne znam kako da ih pregledam

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  19. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Moze se felga testirati i bez gume.

    Moguce i da su ti se gume deformisale.
     
    Haker likes this.
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Znači da stavi na mašinu samo felgu?
    Moram skontati do čega je.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk