All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    Jbg
    Ja sa dizelom pa znam naletit na takve, malo za veci stepen, a u trenutnom si vec preko 3500.
    (visoko obrtni pozicioniran, tek na 2000 obr sto je cudno za dizela, teska kola i onda si jexxx ako naletis na takve)
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma takvi svima smetaju. Stvarno čudo kakvih likova ima, voze ispod ohranicenja, koce kad se najmanje nadas ili nizbrdo non stop na kočnici I td. Meni su ti gori nego ovi što divljaju

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  3. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Mozda nizbrdo voze u leru,pa moras kociti stalno,jer nije u brzini da koci motor :D
    Ja to u zivotu nisam nikada radio,da vozim u leru i prije jedno mjesec dana,vracajuci se kuci sa jednog brda,bukvalno je sve nizbrdica ,nekih 5-6 km i ubacim u ler i spustim se tako...reko da probam i to kako je i onako,cudan osjecaj,kao da ne upravljas vozilom,nego kao da se vozilo samo kotrlja niz brdo :D
    Taj put su sve same krivine i vozi se 30-40 km/h max,tako da nisam ja nista i nikoga blokirao i usporavao ,nego je ispred mene bio jedan koji je tako kocio na svaku a ni meni nije smetalo,jer sam bio u leru :D
     
  4. dams82

    dams82 Komšija

    Jako opasno, kočiš cijelo vrijeme i pregriješ kočnice, pedala propadne i nemaš više kočnicu. Prije se uvijek govorilo kojom brzinom ideš uzbrdo tom idi i nizbrdo.

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
    Aldiin and zoi like this.
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ma isao iz Srebrenika i spustio se sa Bukve dole do ravnice...10ak minuta max vozio tako,samo da probam.Kao sto rekoh,nikada to ne radim i ne "stedim" tako gorivo,kao soferi prije u firmama :D
     
    dams82 likes this.
  6. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja sam jednom isao uzbrdo, iza nekog profesionalca, da sam ga pretekao na punoj (mozda je to cak i jedini put u zivotu da sam to uradio) jer je lik toliko kocio, toliko su mu smrdile kocnice, da ja vise nisam mogao izdrzati. I dan danas mi nije jasno, kako je UZBRDO to uspio da uradi....

    Inace, i Ford je bio automatik, i sad Mercedes, i opet kocim motorom...
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kako to kocnice smrde? : ) Da nije lamela smrdila? :)
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Mozda je ljudina imo dignutu rucnu


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  9. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma usmrde se i kocnice kad puno kocis, nije samo lamela, a svaka mala krivina, pale se stopke... ne mogu ti opisati :D nije mi ni danas jasno kako... ali lik je kocio na najmanjoj krivini, svakoj.
     
  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    A koce ljudi nenormalno stalno...ono stalno se zalijecu za autom ispred sebe i onda koce...ne znaju napraviti rastojanje i onda lagano,kada onaj ispred tebe koci ili usporava,samo pustis gas i auto samo uspori.Kod mene diskovi ja mislim novi i sada a davnih godina mijenjani :D
     
    zoi likes this.
  11. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ja sam primjetio da ljudi uopšte ne znaju da koče motorom, kroz krivine drže kočnicu ili ga šaltaju u krvini.

    Ovo vidim stalno kada se vraćam sa Bjelašnice, pola vozila na kočnici konstantno.

    Nije ni čudo što ih toliko izleti sa ceste, ne znaju šta rade.
     
  12. nivla

    nivla Komšija

    koce ljudi kad silaze s planina ko da nema sutra, to ne zna u nizi stepen prebacit, a mogu kocit dok jednom ne dobiju skije i izlete s ceste
    a ljetos se dogovorio s prijateljima da idemo na more i hajd zna on lokaciju i sve da ga pratim po auto putu, jesam zivce izgubio, ukljucio lik adaptivni tempomat, malo malo svijetle stop svjetla
    drugi jaran opet na novom auto sa 50k km predjenih zamijenio prednje diskove i disk plocice, prvo sam mislio da je to nemoguce dok nisam iza njega vozio niz bjelasnicu
     
  13. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    U svakom segmentu saobracaja je tako...sve nepismeno i neuko .
    Sada bio vašar kod nas i dolazilo puno ljudi u grad i parkiralo,ulazio sam u nekoliko desetina auta da parkiram ili isparkiram,mozda sam u dva auta vidio nastimane retrovizore i vozaca da koristi retrovizore,kod ostalih jedna spigla gleda u sir,druga u kajmak a nijedna u kraj auta:D
    Naravno niko ne zna voziti u rikverc ili paralelno parkiranje a kada voze u rikverc,obavezno je grljenje suvozacevog sjedista.
    Ja se sprdao sa svima,pitam ih cemu mu sluze retrovizori,oni gledaju u mene
     
  14. dams82

    dams82 Komšija

    I kod mene niko ne zna izaći na rikverc iz dvorišta, šta su potrgali retrovizora, a ja kad ponudim da istjeram svi se uvrijede kao znaju oni.

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
    zippoo likes this.
  15. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Ja sam mislio da samo mene nerviraju vozaci koji konstatno koce :D

    Dobro je pa nisam jedini.
     
  16. zoi

    zoi Veteran foruma

    Grljenje suvozačevoj sjedišta i gledanje unatrag u Engleskoj se uči kao obavezno prilikom vožnje unazad kod polaganja za vozačku.
     
  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    A sta ces vidjeti tako sada na autima koja su dizajnirana da rade sa senzorima i kamerama?Zadnji prozor je toliko mali da jedva vidis i auto iza sebe na veliki retrovizor a sa strana logicno ne vidis nista.
    Nema sanse tako utjerati negdje,jedino napamet pa sta bude.
    I nije zgoreg da ti znas i tako ali najbolji nacin je da se fino podese retrovizori i onda sve vidis.
    I ne moras ti zakretati glavu da vidis pozadi,samo bacis pogled na srednji retrovizor ali jbga,ne zna ni to svako,to je nauka :D
     
    Neraa and dams82 like this.
  18. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Golf VI često diže temperaturu motora prilikom regeneracije.

    Prije je veoma često radio regeneraciju, a sada svaki dan skoro i tada je temp motora bila konstantna.

    Da li je najbolje izvaditi sve komplet i ugasiti ga softverski?

    Moram napomenuti da je auto bio kod majstora i da je sve uredno, veliki servis urađen prije cca 5xxx km.
     
  19. zoi

    zoi Veteran foruma

    vidjet ćeš mnogo toga. u uskim prostorima je bolje na retrovizore a mimo toga bolje okrenuti glavu. Nema potrebe ismijavati nekoga što tako radi i praviti se da mi sve znamo najbolje.
     
  20. dams82

    dams82 Komšija

    Možda se vozi mnogo u gradu? Ako je tako onda bolje povaditi jer neće to nikad tako moći raditi da valja.

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk