Amazon Kindle

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by h2o, Oct 7, 2009.

  1. Riddick

    Riddick Aktivista

    Stigao je Kindle 3 za rekordnih 7 dana :D al nisam dobio U.S. Power Adapter vec samo USB kabal :smt076 Kontam kupiti EU adapter a na Kindle-u pise INPUT: 5V/0.85A da li mogu koristiti adapter koji ima USB OUTPUT: 5V/1.0A? Intresuje me hocu li dugorocno imati problem zbog razlike u amperazi 0.85A (Kindle) i 1.0A (EU adapter)?

    EDIT: Odustao sam od EU adaptera a kupio sam Nokia Charger Adapter CA-146C i na njega samo spojim originalni punjac Nokia AC-8E a koji ima OUTPUT: 5V/0.89A sto je najblize specifikacijama za Kindle 3 :D
     
  2. zoi

    zoi Veteran foruma

    Moram dići ovu temu :)

    Gdje kupiti Kindle? Treba mi najobičnija verzija. Na Amazonu mi se ne kupuje iz nekoliko razloga. Prvi je jer ne znam kako ću proći s carinom, da ne ispadne skuplja pita nego tepsija. Zatim oni prodaju samo onu verziju bez reklama, koje meni uopće ne smetaju, tako da bih ja rado kupio i s njima a da jeftinije prođem. Na ebayu je preskupo. Može mi momak iz UK poslat, ali je tamo funta, i cijena onda enormno ide gore. Na piku sam našao solidan deal, za 160 KM nov, ali je neko bio brži od mene za dan dva :| Ostalo sve je skupo, za uređaj od 100 KM traže 200 KM.

    U obzir dolazi i Paperwhite model, ali sam Paperwhite, radi front lighta, touch mi nije potreban toliko.
     
  3. PackardBell

    PackardBell Aktivista

    Onda jedino da ri ga neko pokloni. Pogledaj cijene na amazonu i po piku. Za neke stare modele traze po 300km. Ja sam mislio narucit, ali radi carine je bolja opcija sacekat, pa kad neko dolazio iz belog sveta da mi ponese. Koliko znam nema ga u nekoj radnji da se moze kupit.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
     
  4. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ma treba mi uređaj do kraja godine, a nemam ionako nikog preko bare. Kad bi riddick uletio na forum pa da nam kaže kako je on prošao s carinom sa svojim Kindleom. Na piku su užasno skupi, plate uređaj 69$ i neće 10 KM spustit i još da ti platiš poštarinu, a kamo li šta drugo. Rađe ću ga naručit onda i platit poštarinu i carinu nego da neko na meni zarađuje čitav uređaj.
     
  5. PackardBell

    PackardBell Aktivista

    Tako i ja razmisljam, ali opet koliko sam samo u ovoj godini dao za knjige mogao sam hladno dva kupit. Ovaj paperwhite se cini kao najbolji deal.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
     
  6. zoi

    zoi Veteran foruma

    To jest, definitivno, ali eto, uvijek ostaje ta knjiga na polici :) Paperwhite je i meni prvi pick, ali s obzirom da ga se ne može nabaviti, čak ga ni Amazon ovamo ne shipa, ne vidim načina kako da ga kupim. Touch po meni ne vrijedi te pare u odnosu na obični model. Ako zganjaš koga preko bare, javi pa da i meni ponese, biće na kafu :D
     
  7. PackardBell

    PackardBell Aktivista

    Ma ne treba nikakva kafa, samo ne znam, i meni je tesko preko bare. Kakva je situacija sa EU?

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
     
  8. Zlatan

    Zlatan Komšija

    [​IMG]
     
  9. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ja mogu iz britanije sredit da se pošalje amo, ili sljedeće godine eventualno donese, ali prokleta funta ubija trgovinu. Na ebayu je preskupo, bez obzira bio američki ili britanski, kao i na amazon.co.uk.. Vidjeću da li mi se isplati da mi pošalju sa amazona u britaniju pa onda da mi ovaj iz britanije pošalje vamo. Da mi ne treba do kraja godine, ne bih se ni zezao s tim.


    Zlatane, fuliš poentu skroz, 10 KM nije poenta ;) Drži se ti sebe i svojim teorija.
     
  10. PackardBell

    PackardBell Aktivista

    Kako si objasnio skupo zvuči :) Javi kako bude, meni se ne žuri toliko, tako da ću čekat dok ne ispadne.
     
  11. Zlatan

    Zlatan Komšija


    [​IMG]
     
  12. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    :smt005 :smt005 :smt005 :smt005

    Pa vidi mu samo slika i komentara :smt005 :smt005 :smt005
     
  13. h2o

    h2o Aktivista

    Haha, Zlaja je pravi casnik za moral. :D
     
  14. Zlatan

    Zlatan Komšija

    [​IMG]
     
  15. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

  16. h2o

    h2o Aktivista

  17. Qler

    Qler Veteran foruma

    Jeste da je dižem iz naftalina :) ali žena do ila o aj novi Kindle papperwhite i zanima me osim kindle store gdje još mogu naći knjiga, može i eng iako ne bi bilo loše na našem, I kao ima negdje dječijih knjiga na našem za njega.

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    Googlau balkan download tu ima najviše na domaćem jeziku.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    Qler likes this.
  19. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Sto se engleskih knjiga tice, irc.highway.net, #ebooks :)
    Tanak sam sa nasim definitivno.
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma na eng se može lako naći. Naše su problem mada na toj stranici što sam ti dao imao solidan izbor.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk