Amazon Kindle

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by h2o, Oct 7, 2009.

  1. h2o

    h2o Aktivista

    Podsjetio me je Enisov post viewtopic.php?p=216966#p216966, a nisam primjetio da je bilo komentara. Kako je pocela medjunarodna distribucija Kindle-a, tako da je i nasa zemlja na listi. Cijena je $279.00 + transport i carina.

    http://www.amazon.com/gp/product/B0015T ... =sv_kinh_0

     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  2. Zlatan

    Zlatan Komšija

    e ovo ima da se nabavi , sjecam se kad sam prije godinu dvije tri sad se ne sjecam, htio da uzmem al samo bilo za amere i slicno
     
  3. Esh

    Esh HWB

    Super je sto isporucuju ovdje, samo ostaje pitanje isplativosti u odnosu na Sony modele.
     
  4. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    zar nije bio neki frx oko toga da ti remotely brisu knjige za ovog hepeka
     
  5. Zlatan

    Zlatan Komšija

    thnx enise nisam ni znao da ima neka alternativa :) potrazit xu to
     
  6. h2o

    h2o Aktivista

    Novi igrac na trzistu, steta sto jos nije obavljena cijena.
    http://www.skiff.com/skiff-reader.html


    [​IMG]
     
  7. Ace_

    Ace_ Aktivista

  8. Zlatan

    Zlatan Komšija

  9. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Moj najveci problem sto su knjige u digitalnom formatu obicno 100-200% skuplje nego paperbacks.

    Ja bilo koju fantasy knjigu mogu uzeti za 5€, dok digitalne kostaju minimalno 15. I onda na to sve, cijena citaca. Ja ostajem tradicionalan dok se ne skontaju.
     
  10. Zlatan

    Zlatan Komšija

    pa dobro Kindle nije za svakoga to je stvar luksuza i komfora..btw kolko knjiga pročitaš mjesčno?
     
  11. zoi

    zoi Veteran foruma

    zapravo bi trebalo biti obrnuto :roll:
     
  12. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Zavisi kako kada. Imam 2 sata puta svaki dan. Do posla i nazad. Sto hoce reci da citam poprilicno puno. Zavisi od broja stranica, jednu, nekad i dvije. Nekad gledam serije, citam novine, tako da ne ide u knjige sve. Ali opet. Za mene bi kindle bio perfektan, da nije ovako skupo.
     
  13. Esh

    Esh HWB

    Slazem se s ovom tvrdnjom, mislim da se u ovoj e-books distribuciji jednostavno mora desiti ono sto se desilo u muzickoj distribuciji kada je odredjena neka minimalna cijena za pjesmu.
     
  14. Zlatan

    Zlatan Komšija

    jedna-dvije knjige, to znaci 10-20 eura mjesecno vise, a to nije puno...pored toga imas more( mozda bi preciznije bilo reci okean) besplatnih knjiga na netu tako da uopste ne moras kupovati...
     
  15. Zlatan

    Zlatan Komšija

    sa druge strane kad se kupuje iz bih su papirne knjige skuplje jer se placa i dostava , a pocesto i onaj carinski dodatak tj nije carina nego dok oni pregledaju jel za carinjenje roba, pa skontaju da nije al svejedno naplate tu uslugu :)
     
  16. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Kako nije puno kad mogu uzeti 4-5 knjiga za tu razliku. I onda onih 250ish dolara za sam citac. To je more knjiga :) Da su nove knjige 20ak dolara po komadu pa hajde. Ali i knjige koje su izdane prije 50 godina kostaju isto toliko, nema smisla fakat. Ja jesam gadget freak, i sigurno cu zavrsiti sa nekim tabletom, ali ne u svrhu citanja knjiga.

    Da naravno da postoje brda besplatnih knjiga, i sada ulazimo na stranu piraterije isto tako. Nije mi do toga. Opet, nista se ne moze porediti kad uzmes komad preradjenog drveta u ruke, i zalistas :)
     
  17. selvin

    selvin Moderator

    Pogotovo kad krenes negdje pa uzmes tih 5 komada od preradjenog drveta, pa zapravo nosis panj sa sobom :D
     
  18. Zlatan

    Zlatan Komšija

    I za ljude koji nisu skloni 'pirateriji' postoje bukvalno milioni dobrih besplatnih knjiga i jeftinih knjiga:

    Over 1.8 million free, out-of-copyright, pre-1923 books are available to read on Kindle

    Low Book Prices
    Of the 750,000 titles available in the Kindle Store, over 610,000 are $9.99 or less, including 79 current New York Times® Best Sellers

    To znači da ću umjesto što sam prosječno plaćao 30-ak KM po knjizi (zbog troškova poštarine) sada plaćati duplo manje, a knjige dobivati 100 puta brže!!! jer obično knjizi treba 10-ak dana iz UK da dođe a nekada i mjesec ako putuje iz amerike, a sada za par minuta skineš i gotovo...

    fantastično zar ne? :smt007
     
  19. Zlatan

    Zlatan Komšija

    ovi iz amazona još nisu poslali...počinjem da tragam za kindleom drugdje, pa ću poništiti ovu narudžbu....koje mjesto bi mi preporučii... ebay.co.uk.? našao sam jedan povoljan tamo, ali prodavac ima 0 transakcija dosad?
     
  20. Esh

    Esh HWB

    Uletio si pred Bozic, pa je mozda navala? Koju poruku si ti poslali? Inace, ako postoji nesto sto bi se trebalo naruciti bas sa Amazona, onda je to Kindle. Sve kolege su narucili sa Amazona i dobili uredjaj uredno.