Amazon Kindle

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by h2o, Oct 7, 2009.

  1. Zlatan

    Zlatan Komšija

    Poslali su mail o potvrdi narudzbe, ali shipping i delivery su planirani tek sredinom januara odnosno do 1. februara....odnosno dopusteno mi na order status pageu da ponistim narudzbu jos uvijek...
     
  2. Esh

    Esh HWB

    To je to, uletio si u praznicnu navalu, cekaj ili trazi alternativu :)
     
  3. Zlatan

    Zlatan Komšija

    ma da ali nema veze mjesec dana ce proci za cas kad ne mislim na to, i pogotovo sto imam jos dosta papirnatih prijatelja kojima se nisam dovoljno posvetio, a alternative cu traziti cisto akademski... :mrgreen:

    btw interesantna izreka koju sam nedavno cuo od autora mortimera adlera autora 'kako citati knjigu'(inace jako dosadna knjiga, ali mislim da je puna dobrih savjeta), ako je nesto vrijedno za procitati onda je to vrijedno procitati 3 puta
     
  4. Zlatan

    Zlatan Komšija

    a od kojeg materijala je sačinjen Kindle? od plastike?
     
  5. Zlatan

    Zlatan Komšija

    Evo konacno mi je dosao Kindle, u stvari jos nije ocarinjen, danas me neko zovnu telefonom i kazu stigla je posiljka i pita me:' imate li nekoga ko ce Vam to zavrsiti na carini ili cete da vam mi to obavimo?' Ja kazem :'nemam pojma da ja nesto trebam ici na carinu jednostavno sam narucio i cekam da mi dodje na vrata kao sto je na amazonu receno'..i jos rekoh:' zavrsite vi onda to na carini', i onda mi poslase sljedeci mail:

    quote
    Obavjestavamo Vas da Vam je putem UPS-a na sarajevski aerodrom za Vas pristigla posiljka.



    Kako bi mogli pristupiti carinjenju Vase posiljke potrebno je da na ovaj e mail posaljete sljedece:



    1. Skenirana kopija Vase licne karte
    2. Potvrda o narudzbi ili uplati robe
    3. Potpisano ovlastenje da Intereuropa RTC (Ovlašteni zastupnik za UPS u BiH) moze izvrsiti carinjenje ove posiljke I da prihvacate sve carinske troskove koji se pojave u procesu carinjenja.



    Za sva dodatna pitanja, stojimo Vam na raspolaganju.



    Srdacan pozdrav,



    Intereuropa RTC d.d.

    Ovlasteni zastupnik za UPS u BiH



    +387 33 767 695

    +387 33 454 412

    quote


    I poslao sam im sve sto je trebalo pa ce mi prekosutra donijeti Kindle za sto cu po gruboj procjeni sluzbenika platiti oko 60-70KM na ime carine i neke takse.....
     
  6. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Jok od legiranog čelika. Naravno da je od plastike.
     
  7. Zlatan

    Zlatan Komšija

    Stigao ljepotan genijalac...fasciniran sam...

    EDIT: evo jos malo utisaka, citati na Kindleu je pravi uzitak, tinta je predivna, a ekran je- hmm-uglavnom nije nimalo nalik na one kod laptopa i telefona koje sam vidjao gdje sa malom promjenom ugla nastaju problemi...ma jednostavno premoćno!
     
  8. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Koliko te Zlatane na kraju izaso sa dostavom i carinom prevedeno u km?
     
  9. Zlatan

    Zlatan Komšija

    160 dolara i 62KM

    inace najbolja stvar je da uopšte nema osjećaja kompjuterolikog čitanja..imaš dojam da čitaš tekst na plastificiranim kartama odnosno kao da je čitava knjiga štampana na plastificiranom papiru , znate na šta mislim, onaj sjajni papir ili karton od kojeg se prave korice knjiga...u stvari nešto između te dvije krajnosti-izmedju standardnog papira u papirnatim knjigama i plastificiranih karata :)

    inače stranice brzo šalta u djeliću sekunde otprilike koliko bi ti i samom trebalo da okreneš list
     
  10. zoi

    zoi Veteran foruma

    lizneš li prst prije nego prelistaš na sljedecu stranicu? :smt005
     
  11. Zlatan

    Zlatan Komšija

    heheeh dobra dobra... :smt005 oni kojima to nedostaje mogu mentalno liznuti....inace evo bas sad citam jedan pdf vlastorucno kreiran i sjajno to obavlja, doduse morao sam presaltati u landscape view ...a fakat da se radi o iskopiranom materijalu daje šmek stare knjige tom pdf-u ..odnosno izgleda još sličnije pravoj knjizi...jos jedna podatak, mp3 svira izuzetno dobro i glasno...doduse tisina je u sobi sad na javnom mjestu ne znam kolko bi se to culo, ali doima se prilicno glasno i rekao bih laicki dobar zvuk ima , nije ono ko na nekim telefonima da je zvuk 'obojen' nego bas onako cist i autentican...a cinjenica da zvuk izvire iz knjige daje neku cudnu aromu i moć čitanju!
     
  12. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Zlaja koliku si proviziju dogovorio za reklamiranje uredjaja :)
     
  13. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    to direktno iz usa, kako radi wifi i browsanje daj neku recenziju...
     
  14. Zlatan

    Zlatan Komšija

    wifi ne radi kolko znam u bosni....il ja ne kuzim kako treba...mozda trebam ima wireless karticu na pc-u pa preko konekcije svog kompa ili ako negdje ima ap...

    inace kupio sam danas dvije knjige... download trajao 15-ak sekundi..znaci prvo download na moj komp pa preko usb copy paste ... a usteda na postarini ogromna tj ako je knjiga 10 dolara bilo bi toliko otprilike i postarine...i nema cekanja po mjesec dana na knjigu...inace, ne mogu opet da ne pohvalim, ekran je fantastican nema nikakvog osvjetljenja na njemu..amazon rocks..ne trebaju me placati dovoljno su me platili sto postoje....
     
  15. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Bujrum ko voli čitat, čuo sam i ja da je dobra stvarka, a ko nevoli kao ja, nebi nikad dao marke za to. :)
     
  16. wudu

    wudu Aktivista

    Moze li se citati bez upaljenog svjetla? :)
     
  17. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Kako gledam po slikama, ne bih rekao da ovo ima pozadinsko osvjetljenje da citas u mraku.
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Mislim (barem koliko sam prije gledao ) da skoro ni jedan uredjaj ovakvog tipa ne dolazi sa pozadinskim osvjetljenjem.
     
  19. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Q: How do I read in the dark after my partner has gone to bed?
    A: eInk does not use a backlight, which allows us to give Kindle the appearance and readability of printed paper, even in bright sunlight. Customers who want to read at night can use any form of bedside lamp or purchase the Kindle's reading light accessory here: http://www.amazon.com/gp/redirect.html? ... B000TXZIDM

    Platis 300KM i moras lampu ukljucivat :roll:
     
  20. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ako si imo 300 za Kinššđl, imaš još 30 za kvalitetnu lampu. haha