AMD Athlon 64 3200+ ili Pentium 4 3,2 GHZ

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by agent007, Dec 16, 2004.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    FX55 je u pravom smislu future-proof procesor. :!:
     
  2. iskusni

    iskusni Komšija

    10 stranica :shock:
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    tek smo poceli. :mrgreen:
     
  4. iskusni

    iskusni Komšija

    Samo nas Enis može zaustavit :mrgreen:
     
  5. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Komunisti jedni!
     
  6. iskusni

    iskusni Komšija

    šta ćemo sad. Nema se baš nešto raspravljat
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    nema se sta raspravljati, jer smo po 100ti put utvrdili da je AMD puno bolji.
     
  8. Sleeper

    Sleeper Komšija

    sad josh samo da zalutale izvedemo na pravi put 8)
     
  9. ming

    ming Veteran foruma

    Be my shepherd show me the way :mrgreen:
     
  10. monK

    monK Komšija

    sutra je utorak

    idemo na slatku od delorena :wink:
     
  11. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    imal' i mene tu?
     
  12. Fozgen

    Fozgen Novi član

    :) dzaba narode mene niste bas ubjedili opet ostajem na intelu
    upravo smo ubacili 10 compova (za gamerski klub, sve je INTEL)
    Testirali smo jedan comp skoro mjesec sa doom 3, far cry (i nakim drugim zafrkancijama) i mogu vam reci da su se savrseno dobro pokazali.
    Takodje ne znam za vas ali mi se mnogo svidja novi look INTEL-a
    kao npr. (Celeron D 2,8 BOX cooler i hladnjak savrseno rjesenje) kao i nove maticne ploce da ne nabrajam dalje.

    Za sve koji zele da se razuvjere a blizu su mene pozivam na jedan test 10 compova u lan-u!!!
     
  13. Shenron

    Shenron Komšija

    Ajd ovako...ti stavi tog celera na 2,8 ja cu OC.at mog Athlona na 2,0-2,1Ghz...i 100% sam siguran da ce moj Athlon biti brzi od tog smeca Celera.
    Kazes da ti se svidja look...znaci tebi je vazniji izgled neko brzina (ne mislim na Ghz)!? Halo?! Jel ti to ista govori?
    Izgleda da intelase moze uvjeriti samo direkna usporedba pred njihovim ocima jer deseci web stranica na kojim AMD pobjedjuje nisu dovoljni :roll:
     
  14. Fozgen

    Fozgen Novi član

    [CraZy]
    ja te pozivam ako zelis dodji razuvjeri se za 20 dana ako si blizu dam ti adresu i ti dodji bit ce mi drago da dodjes i da testiras.
    Ja opet kazem i ne zelim da omalovazavam AMD (zaista su dobri)
    Znam da je raji dosta i cjena bitna sto, kao sto smo vidjeli se izjednacava. U nekim segmentima mora se priznati da je AMD i nadmasio INTEL ali samo u nekim.
    Napominjem da ni jedan copm nije niti ce biti clockovan, iskreno nisam niti cu cklockovao ni jedan comp.
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Jedini segment gdje AMD nije nadmasio Intel je u mobilnim procesorima i tacka. Hajd samo reci da bi uzeo najjaci Pentium pored najjaceg Athlona i da stvarno otklonimo svaku sumnju da si Intel fanboy.
     
  16. syss

    syss Veteran foruma

    @fozgen... xp1700 tbred-b na defaultu praši celera 2.4 (a vrlo vjerovatno i brže modele) u SVAKOJ igri, tako da ti argumenti nisu nikako na mjestu (a sumnjam da ćeš kodirat mp3 i divx u igraoni). primjera radi taj xp1700 kod mene clockan na 9x220 je brži od bartona 2500 u superpi kalkulaciji (barton 59sec, tbred 51).

    xp 1700 košta 30-40€, a celeron 2.8? :wink:

    al šta je da je - dothan kick ass... eto to je stvarno jedini intel koji priznajem, jer ostalo jednostavno nema šta tu tražiti.
     
  17. Sleeper

    Sleeper Komšija

    jesi li ti vidio box hladnjak od A64/celerona i Pentiuma?onaj od A64 izgleda ko kepec!kazes da nikad nisi clockao proc?e pa Prescota neces clockat htjeo ne htjeo![​IMG] 100+W[​IMG]
     
  18. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    I am messanger.
     
  19. ming

    ming Veteran foruma

    eh uplalio si me
     
  20. iskusni

    iskusni Komšija

    Fozgen jel ti to uze Celeron D.Taj procesor gotovo da je beskoristan
    AMD Athlon 2500+ ili 2600+ podere u svakoj igri celerona d koji radi na 2.8 GHz.
    Bolje da si uzeo Athlon XP-a još bi i para uštedio i brže bi radio.Eto ja koristim Intel procesor (kupio mi ga dajdža ali da sad odlučujem definitivno bi uzeo minimalno A64 3200+ s939