AMD Bulldozer CPU arhitektura

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Esh, Jun 23, 2010.

  1. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nisam ni pogledao klip ali po toj tvrdnji bi ja uz APU i HD6950 imao 40% bolje performanse? :lol: Mozda jedino uz neku 6450
     
  2. GW

    GW Moderator

    Ma nema smisla taj low-end crossfire. Jednostavno kupiš jaču diskretnu grafiku i to je to.
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    Ili ako dobijes na nagradnoj igri, kao sto je skoro bilo na forumu, kad su se dijelile one low-end kartice :D Onda se isplati :D
     
  4. GW

    GW Moderator

    Isplati se i prodati karticu koju si dobio besplatno. :D
     
  5. Shibby

    Shibby Aktivista

  6. GW

    GW Moderator

  7. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  8. exchanged life

    exchanged life Aktivista

    Da li je moguće ove nedostatke popraviti sa Bulldozerom II? Da mogu parirati višem segmentu Intelovih procesora. Dugo nisam pratio razvoj tehnike, ali koliko vidim svaki AMD-ov CPU ima neki nedostatak, i taj nedostatak je jasno vidljiv svima.

    Zanima me samo kako AMD ne uviđa ono što vide obični korisnici? Zašto im je bilo potrebno da izbace na tržite CPU kako bi zaključili da ih gazi Intel u performansama? U čemu je fazon? :?
     
  9. Esh

    Esh HWB

    Razvoj procesora nije bas isto sto i, recimo, web stranica, pa kada se nesto uvidi da nije dovoljno dobro da se onda moze brzo popraviti. U tom smislu, AMD ima veoma ogranicene financijske resurse za R&D te je taj neki high-end segment prakticno napustio jos prije par godina, i to se nece promijeniti. U narednom periodu ocekujem da ce se AMD zadrzati na tom nekom mainstream trzistu, jos vise paznje posvetiti APU rjesenjima te vjerovatno dobar dio svog fokusa prebaciti na razvoj procesora za pametne telefone i tablete, gdje gotovo i nisu prisutni.
     
  10. k0ST

    k0ST Aktivista

    Ja se i dalje nadam da ce uskoro biti neko "popravljeno" (desktop optimizirano) AM3+ izdanje Bulldozera, nesto tipa BDII i da AMD nece skroz zanemariti "desktop entuzijaste".
    Maloprije sam odslusao interesantan podcast na bit-techu. Upravo govore o trosku razvoja nove platforme, predvidjanja buducih potreba korisnika, ali i o marketing hypu, propalim iscekivanjima iz oba tabora, i AMDa i intela, podvaljivanju mooda za bubrega, tj . server procesora kao desktop verzije...
     
  11. exchanged life

    exchanged life Aktivista

    Hvala ti što si razjasnio da od AMD-a ni ne trebam očekivati nikakav high-end, ni sada a ni ubuduće. Zato se AMD-ovci mnogo ne sekiraju, jer ovim samo popunjavaju srednji segment.
     
  12. GW

    GW Moderator

  13. selvin

    selvin Moderator

    Prvo unlock kartica za procesor (intel), pa sad patch (amd), sta je sljedece? :D Moci ce se online radit upgrade? :D
     
  14. GW

    GW Moderator

  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Bas sam se ponadao da ce uspjeti uciniti nesto, cisto konkurencije radi ali:
    Faildozer saga continues
    [​IMG]
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  17. GW

    GW Moderator

    To otvorio. To vidio. :D
     
  18. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Ovog su izgleda previše klokovali :mrgreen:
     
  19. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

  20. exchanged life

    exchanged life Aktivista

    P II, inače je koristio Zambezi jezgre, ili je to uvedeno sa uvođenjem Bulldozer arhitekture? I još jedna razlika je zaključan množioc.

    Pleaseeee some more explanation. Kako AMD konta konkurisati i5 seriji procesora sa ovim, u čemu je fazon? :shock: