AMD Bulldozer CPU arhitektura

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Esh, Jun 23, 2010.

  1. Sena

    Sena Veteran foruma

  2. zoi

    zoi Veteran foruma

    Mislim da je stvar propasti i bankrota nekoliko puta već prožvakana po forumu, sa manje-više istim zaključkom- da do toga neće doći :)
     
  3. Sena

    Sena Veteran foruma

    Zna se sta ide kad kompanija pocne da otpusta radnike, iako trziste nece dozvoliti da AMD propadne.
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ako stvarno dodje to toga da bankrotiraju,Intel ce mi dat para da ostanu u igru da bi se imali s kim ganjat,jer biti prvi ne znaci nista ako nema nikog na drugom mjestu.

    Naravno da se salim ali stavri tako funkcioniraju.
     
  5. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Nakon što sam pročitao četrdesetak recenzija FX procesora i svog blaćenja koje je došlo od većine recenzenata kako onih koji su potplaćeni od strane Intela do onih koji sebe nazivaju objektivnim itd. Odlučio sam da malo istražujem i da vidim kakva su iskustva ljudi koji su sebi kupili ove procesore i našao sam linkove. (nakon što kliknete na dole navedene linkove onda u gornjem desnom uglu malim slovima kliknite reviews=
    http://www.newegg.com/Product/Product.a ... 6819103960
    http://www.newegg.com/Product/Product.a ... 6819103996
    http://www.newegg.com/Product/Product.a ... 6819103962
    Ko ima vremena neka pročita ove amaterske "recenzije" ljudi su većinom zadovoljni sa onim što im nude FX procesori.
     
  6. KingT

    KingT Veteran foruma

    Kada budes imao konkretne dokaze da su recenzenti "potplaceni" od strane Intela,javi se AMD-u,siguran sam da bi te ucinili veoma bogatim.. :smt005 :smt005

    A do tada "long lives FAILDOZER.." :lol:
     
  7. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    WhiteNinja nemogu da vjerujem da i nakon recenzije na HWB imas dileme oko Faildozera.
    P.S
    Moze li informacija od Doga, koliko su ga potplatili ovi iz Intela.
     
  8. Sena

    Sena Veteran foruma

    Procitao sam prva dva i dovoljno je, jedan je imao 2500K i kupio Faildozer, drugi kaze da su Intelovi hexa-core taraba. :smt005
     
  9. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Vidiš za razliku od tebe Sena ja sam pročitao sve.

    @KingT Znamo dobro ko se bavi prljavim poslom na tržištu procesora to i ptice na grani znaju, ne želim da upirem prstom niti na jedan sajt koji je prointelovski, to trebaš sam da skontaš. Na jednom od takvih sajtova recenzija počinje riječima "Reako bi svašta AMD-u, ali mislim da bi takvo nešto bilio nekulturno".

    A što se tiče Dogove recenzije, i sam sam bio entuzijastičan oko nje, zato što znam da je nepristrasna i tu nemam nikakve dileme. Htio sam samo da pokažem kolko su zadovoljni odnosno nezadovoljni ljudi koji su sebi kupili FX procesore, koji svaki dan rade s njima igraju se enkoduju video, muziku itd.
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Evo ja cu reci samo jedno,ako je GTX580 bolja od HD6970 jel to znaci da HD6970 ne valja?
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To je zato sto su generalno danasnji procesori (pre)jaki za neke osnovne stvari.
     
  12. KingT

    KingT Veteran foruma

    Da bas cu da se oslonim na newegg feedback kada kupujem hardver od 500KM+.. :smt005

    Pa taj feedback moze da napise bilo ko,pa cak sam AMD.. :lol:

    Ti ne shvacas bit recenzija,a to je da ce ti FX 8150 biti i vise nego dovoljan za svakodnevnu upotrebu,ali se ne isplati jer ima boljih,jeftinijih i brzih rijesenja..

    FX Buldozer ima slab IPC,to sto ima jezgre koje programi nisu u stanju da iskoriste je krivica AMD-a koji je napravio takav procesor a ne programera..

    Onda potrosnja je smijesna,uz overklok je nepodnosljiva,veliko zagrijavanje i na kraju CIJENA!!!

    Zasto bih dao npr 500KM+ za FX8150 kada je npr 2500K dostupan za 430KM koji je u vecini slucajeva brzi,bolje se kloka,manje trosi i manje zagrijava?

    Cak ni 1090T nije los izbor pored XF-8150 jer je jeftiniji i ima dobre performanse..

    I ako ne vjerujes ostalim sajtovima onda vjeruj HWB recenziji koja ti lijepo govori sve ovo sto sam ti i ja rekao..


    Pametnom dosta.. 8)
     
  13. Sena

    Sena Veteran foruma

    Potpisujem, IPC predstavlja AMD zaista ogroman problem, jer je oko 30-40% manji nego kod Nehalem-a, a oko 50% manji nego kod SB. Ovi postotci se odonose na Bulldozera u odnosu na pomenute arhitekture.
     
  14. GW

    GW Moderator

  15. Sena

    Sena Veteran foruma

  16. pac

    pac Komšija

    Ima li kakav kvalitetean review sa novijim bios-om?
     
  17. k0ST

    k0ST Aktivista

    Nema potrebe za novom recenzijom. Ovaj BIOS rjesava probleme vezane za Valve igre (rusenje sistema, blokiranje) - klikni link sto je stavio GW i procitaj.
    Nazalost, Bulldozer je jos uvjek los (nista dok ne izbace novu/optimiziranu verziju).
     
  18. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

  19. Shibby

    Shibby Aktivista

  20. selvin

    selvin Moderator

    Tesko da moze bit 40%. Jedino ako ti je diskretna kartica 6xxx u rangu integrisane 65xx, tj. slaba, pa da dobijes nesto slicnom pravom crossfire :D Ali u svakom slucaju APU je fino rjesenje ako se ne igras.

    Mislim da ima posebna tema za APU.