AMD Navi / Big Navi

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Neso, May 21, 2019.

  1. FearLess

    FearLess Aktivista

    AMD ako zeli spotlight treba predstaviti nesto sto je 10% jace od RTX 3080, da bi parirao kasnijem RTX 3080Ti.
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma borice se kao i dosad nizim cijenama i to je to.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Prije da im driveri i bios i potrošnja nisu "na nivou" pa "tweakuju" to. Dok im za CPU ne treba nova platforma. :)
     
  4. Neso

    Neso Komšija

    Esh likes this.
  5. Decerto

    Decerto Komšija

    [​IMG]

    Ljepota.
     
    Esh likes this.
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    'Ljepota' je i (teoretska) potrošnja od 380W.
     
  7. Decerto

    Decerto Komšija

    kakvo je stanje kod 3080 i 3090 ? Karte za veliku ligu normalno da ce vuci i veci napon. Da barem vuce 380w,a parira 3080ki .
     
  8. Esh

    Esh HWB

    Imam neku teoriju da bi najjaca Rx 6000 mogla biti oko performansi 2080 Ti / 3070, tipa za 400-450 USD ili u drugoj varijanti izmedju 3070 i 3080, ali tipa za 500.
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    320 i 350W respektivno, s tim da je skoro pa jasno koliko će 3090 odmaknuti sa performansama.
    Kako god, nije dovoljno da parira 3070/80 za malo manje para.
     
  10. Neso

    Neso Komšija

    Ja bi prognozirao tu drugu opciju.
     
  11. Decerto

    Decerto Komšija

    ne vjerujem da bi amd pravio zasebnu prezentaciju ako imaju fail karte s kojima ne mogu parirat ni 3080ki,barem se nadam. Konkurencija nam svima pase,cijene mogu samo ici dole.
     
  12. Neso

    Neso Komšija

    Sto se mene tice, ja bi volio da imaju gpu da pariraju i RTX 3090, ali takva ocekivanja su ipak nerealna. AMD-ova strategija ce biti cijene i sigurno vise vram-a. Kako god bilo, glavno je da cemo na jesen imati izbora i svako ce se moci negdje uklopiti.
     
    Esh and Decerto like this.
  13. Majesco

    Majesco Aktivista

    Jay pokaza u videu pravu sliku kako izgleda graficka, jos je pokazao drugu sliku koja je render grafe sa dva ventilatora


    [​IMG]
     
    Neso likes this.
  14. Neso

    Neso Komšija

    Svidja mi se dizajn pravo, samo da dostave sa performansama... Kako je Lisa nogirala Raju Kodurija iz Radeona, tada im je i krenulo sa RDNA 1. Kloc ih umalo ne pokopa sa HBM memorijom.
     
    Vedo and Decerto like this.
  15. Neso

    Neso Komšija

  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  17. igor.g

    igor.g Komšija

    Samo gddr6, nvidia ima ekskluzivu na 6X.
     
  18. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Biće vreo oktobar :D
     
  19. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Dajte mi šta efikasno i hladno.
     
  20. Esh

    Esh HWB

    Sto se hajpuje kvalitetno.. Kad je vec ovaj kvalitet hajpa, sto ne reci, ne samo da su brze kartice, nego i trose manje :D
     
    hurmash1ca likes this.