AMD Phenom 45nm (Deneb)

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Dog_Father, Jul 11, 2008.

  1. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    lol@seve

    digitimes.com
     
  2. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Gledajući ovu recenziju shvatio sam da ovaj Core i7 i nije tolko dobar kolko je skup, prema onome kolko su ga hvalili, a košta ko sam vrag. Pa ko hoće da založi lijevi bubreg za njega bujrum. U igrama pogotovu na niskim rezolucijama radi jako dobro međutim kad su uključeni svi detalji i filteri a rezolucije visoke, Phenom II 940 je ovdje pokazao zube Nehlemu. Pa nema smisla dat čitavo bogatstvo pa se igrat na 1280x1024 bez detalja i filtera. Phenom II pozitivno je iznenadio pogotovu u Cad-u gdje je u jednom testu bio čak i bolji od Core i7 procesora. Dobro će bit kupit ovog Phenoma II 940 pa ga još kloknut i imat mašinu sličnu ovoj Intelovoj za puno manje para, jedino još sačekat one modele kad izađu sa podrškom za DDR 3 memoriju.
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Phenomi II ne idu protiv i7, nego protiv Q9xxx serije.
     
  4. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Hvala Stevie_Ray. Možda je ispalo tako, nego me pozitivno iznenadio Phenom II a malo razočarao Core i7 kad su u pitanju igre. Tek sad vidim kolko je bila dobra Intelova predhodna Arhitektura. A Intel kad zavali cijenu :shock: , znam iz ličnog iskustva Platio sam Pentium III na 733 MHz 750 KM dok je Athlon bio nedostupan na našem tržištu. Sad Core i7, al ne vrijedi tih para, još ovi naši dok uzmu sebi dio kolača ode koža na pazar. Samo bog zna kolko će kod nas koštat ovaj najjači model 965.
     
  5. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Isplati se nekome.....
    Tako da o tim temama intel/amd nema fajde raspravljati.
     
  6. Moncho

    Moncho Komšija


    SLI konfiguracije u kombinaciji sa i7 su dobrano brze od najbrzeg quad core procesora...

    http://www.guru3d.com pa malo procitaj dolje ... pa ces se i sam uvjeriti. Naravno nema smisla govoriti o rezama 1280x 1024 nego o barem 1920 x 1200 i apliciranim svim filterima gdje jednostavno i7 u kombinaciji sa recimo dvije gtx 280 u sli podere ko fab zabu najbrzi quad core u kombinaciji sa gtx 280 sli. Naravno i u svakoj igri ce ga derati koji je CPU ogranicena a dansa je velika vecina takvih igara.


    tacnije ovaj clanak : http://guru3d.com/article/core-i7-multi ... ce-review/

    Brothers in Arms Hell's Highway : razlike su toliko velike da je ne zapovjerovati... gotov duplo je brze i7 od E8400 u kombinaciji sa SLI gtx 280 i gtx 260
    Far cry2 : slicna situacija...
    .....

    i7 procesori su fantasticni ali to sto kostaju je problem sto se moram otplatiti svo silno istrazivanje... :)
     
  7. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Tema je deneb. :wink:
     
  8. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Hvala sto si me posjetio Moncho. Al ovo je test 8400 vs Core i7 965. A ja sam govorio Deneb i serija 9xxx su u igrama na visokim rezolucijma i detalima čak i bolje za nekoliko frejmova od Core i7 barem ako je sudit po ovom sto su Grci napisali.
    Deneb je jako jako dobar, eh ako bude cijena iole prihvatljiva. 8)
     
  9. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Ova je recenzija Phenoma II je dobra mada ja vjerujem da će bit puno bolja ova što su je uradili ljudi na HWB. Jedva čekam. Samo naprijed momci :D
     
  10. sumeir

    sumeir Komšija

    @WhiteNinja samo naprijed koristi edit.
     
  11. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    techpowerup.com
     
  12. sumeir

    sumeir Komšija

    Cijene su "klaonica" u poređenju sa onim koji kupuju za $ odnosno €. 50€ razlike za oba procesora nije malo. :eek:
     
  13. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

  14. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Pa jebe* im mater, kad ce da prestanu diskriminaciju nad europljanima. Ovo nema smisla.
    Razlika od 100KM procesora koji kosta 400KM, 25% pa to je previse.
     
  15. sumeir

    sumeir Komšija

    :smt005 Čekaj dok dođe kod nas pa ćeš vidjeti cijene "7 stoja" s nogu. :D
     
  16. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Ma dobro to me nista ne cudi, kako je kod nas, al sto ovako nepravedno rade sa europskim trzistem.
     
  17. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Šta ćeš većina Amera misle da smo mi zaostali. Pa nas zato gule, još kad se tome dodaju ovi naši distributeri uuu. Ovaj najjači ima da košta 650 KM. nema smisla stvarno :roll:
     
  18. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Ne lupetajte sa tim mahalskim pricama, NA je najvece trziste kompjuterske robe na svijetu i tu nema mnogo diskusije - tamo mora biti najjeftinije.
     
  19. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

  20. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Ma nije to problem, ako se ja dobro sjecam negdje sam procitao neciji komentar kako je razlog toga cijena transporta do europe. Mislim da to nema veze, kad se 90% komp. opreme proizvodi u Aziji, tako da je shipping do USA isti ko i do EU.

    EDIT: Evo u neobuy.de-u Denebi (920 i 940) kostaju 240€ i 260€ respektivno.
    EDIT2nd: Tek sad vidim da je u istoj prodavnici i7 920 290€. Fakat nema smisla, svo ovo vrijeme se govorilo kako se deneb nece boriti na trzistu sa i7-micom, nego yorkfieldom, kako stvari stoje (glede cijene) to nije tacno, izgleda da ce se fakat boriti sa i7-micom. Ovaj cijenovni potez je po meni los, u odnosu na ATi vs nVidia (gdje su slabijim preformacom, a boljom cijenom dobili ovu rundu), ako nastave kako su poceli ova runda ce vec biti gotova (u smislu performanca vec i jeste, ali u smislu cijene jos nije konacno).