AMD Radeon HD 5800 Series [Evergreen DX11 GPU]

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Esh, Jun 3, 2009.

  1. selvin

    selvin Moderator

    Grijesis :)
     
  2. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    zamolio bih moderatore, da se prema svim postovima koji nemaju veze s temom, odnose kao i prema mom, tj. da ga ih brisu ;)
     
  3. Esh

    Esh HWB

    Zamolili bi i tebe moderatori da pripazis na izrazavanje kako tvoje postove ne bi morali brisati.
     
  4. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    da su moderatori na vrijeme brisali postove koji nemaju ama bas nikakve veze s temom(
    ), nego sa DIREKTNIM prozivanjem mene, i vrijedjanjem, ja bih bio kulturniji. nemojte ocekivati da cu na provokatorske postove sutiti.
     
  5. Esh

    Esh HWB

    Ako ne znate argumentovano diskutovati, nemojte ni ucestvovati u diskusiji.
     
  6. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pa vidim da je moncho argumentima dokazao da je sva moja prica ovdje za 60min. posto mu post nije obrisan, i ti se znaci slazes s tim da se obratim Bakiru Hadziomerovicu..... no frks ;)
     
  7. Moncho

    Moncho Komšija

    ako bas moram naredati>

    1. dolazis sa grafom, testove vrtis sve OK, vidim prikazujes temp OK.
    2 dolazi vedo kaze 'nisam znao da su temp tako male.
    3. dolazis to potvrdjues njegovu pricu
    4. dolazim ja ponovo i konstatujem da je temp nije ocitana na pravi nacin.
    5. dolazis ti kazes pa 5 sek na desktopu
    6. dolazim ponovo i konstatujem da ste 'uderali' ljude radi alt- tab i mjerenja temp
    7. dolazi GW i potvrdjuje moju pricu
    8. dolazis ti odjednom i tvrdis da temp uopce sada nije bitna

    ???
     
  8. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    gdje tu kolins potvrdjuje njegovu pricu? pronadji rijec temperatura u mom odgovoru upucenom vedi. spominjem FPS-ove, i gpu i cpu zauzece, jer sam na tome bazirao test!

    i dalje NE POTVRDJUJEM vedinu pricu, nego samo objasnjavam nacin na koji su uzeti screenshotovi. NIGDJE ne tvrdim da su to ispravne temperature. Taj post ti je trebao sugerisati, da uopste nije naglasak bacen na temperature, nego ti i GW mislite da ja nemam poima o tome kako se testiraju temp, i da ovaj nacin smatram vjerodostojnim i ispravnim, i dalje nastavljate pricu da pokazete kako ste vi pametni. Znaci po vama, sam ja trebao uzeti paint i sa GPU-Z brisati temp, da ne bi ispalo da i njih testiram????
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Evo gdje si pogrjesio i zasto te prozivaju zbog temperature.

    Minimizirana igra i Print Sc uzet odmah cim se pojavila slika:

    [​IMG]

    Uploaded with ImageShack.us

    (razlika 6C)

    Print Sc uzet nakon izlazenja iz igre i pauze od 5 sekundi:

    [​IMG]

    Uploaded with ImageShack.us

    (koju minuti duze igrao.. vise se zagrijala i razliak 10C)

    Da si mimimizirao igru i odmah uzeo Print Sc, ne bi dobio pravu temperaturu.
     
  10. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    NAILS, nemoj i ti pocinjati matere ti! Opet ponavljam po 10-ti puta. NISAM TESTIRAO TEMPERATURU NITI SAM IGDJE TVRDIO DA JE TEMPERATURA KOJA SE VIDI NA SCREENSHOTU ISPRAVNA. Testirao sam zauzece GPU-a i CPU-a! Boli me ona stvar kakve su temp na tim screenshotovima, ta informacija je MENI NEBITNA (zato niko nije ni trazio da pratim temperature tokom igranja), a drugima NAJBITNIJA. Ako vi imate neki drugi nacin da vidite zauzece GPU-a i CPU-a tokom igranja, a da se temperatura NIKAKO ne vidi, onda uradite vi test! Procitaj moj post, odmah poslije monchinog, i vidjet ces da tvrdim TO ISTO STO I TI TVRDIS. Out!
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Druze smiri se,odradio si odlican posao i doslo se do podataka koji su nam bili interesantni a za sve ostalo tu je mastercard :D

    Pozz
     
  12. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ma gdje se necu ljutiti ba. odvojim neko svoje vrijeme, u uradim nesto na neciji zahtjev, i pojavi se neko i pocne pametovati i izvlaciti stvari iz konteksta (moncho je 100% procitao samo onaj post gdje vedo kaze da su dobre temp, a nije procitao ni sta dino trazi od mene, niti post gdje sam ja objasnio sta cu konkretno testirati i pratiti), i trovati temu. a onda ja dobijam opomene od moderatora sto reagujem kako reagujem, i moji postovi se obrisu, a oni koji su pokrenuli svu nepotrebnu frku su tu.....
    samo da je procitao ovo (nije glup, i sve bi mu bilo jasno):

     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Kako volim ove "da vam se pohvalim" postove...
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Da i ja, posebno kad ih prave prevaranti. Smješno je u opšte gledat ovo pored milion recenzija uključujući i jednu sa ovog sajta. Mislim da je cijela zajednica upratila da Kolins ima novu grafu, valjda je dovoljno bilo jer do sad sam redovno pratio temu ali me strah više dolazit na ovaj pod forum da ne dobijem ban.
     
  15. FaruK_XL

    FaruK_XL Aktivista

    Koliko je vama godina, ko neka djeca se prepucavate :)
     
  16. GW

    GW Moderator

  17. Juka

    Juka Komšija

  18. GW

    GW Moderator

    Hlađenje je majstorski izvedeno.
     
  19. Moncho

    Moncho Komšija

    uh srecom sto nije serijska proizvodnja! :smt007
     
  20. AJLA_22

    AJLA_22 Novi član

    smijem i ja pitati nesto? pitanje ide ovako: zanima me u kakvoj je vezi frekvencija stream procesora sa frekvencijom gpu-a? ako sam dobro shvatila gpu se sastoji od mnogo sp-a (bez vlastite cache memorije), a cpu ima 4 jezgre i takt tih jezgri je ustvari i takt samog procesora. i interesuje me sad zasto uvijek u specifikacijama neke graficke kartice daju te dvije frekvencije, zasto frekvencija sp-a nije i frekvencija cijelog gpu-a. pitam zato sto mi je dosadilo i postalo odvratno da me pravi budalom svaka budala u nekoj it radnji... a ovdje pitam, zato sto sam bas googlala i nisam nasla odgovor, ustvari nasla sam, ali sve je veomaaaaa komplikovano i na eng. je. pitam ovdje zato sto sam vec jednom dobila odgovor i nisu me zeznuli. ako vam je smijesno sto ja to pitam, iskreno bas me boli briga.