AMD Radeon HD 5800 Series [Evergreen DX11 GPU]

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Esh, Jun 3, 2009.

  1. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Na neozbiljno pitanje se najcesce dobije neozbiljan odgovor. Kako rece Juka, s arogncijom se nigdje nece stici. Pitanje bi trebalo formulisati ovako: imam toliki budzet, kartica mi treba za to i to, sta je najbolje, a ne jel dovoljno ako kupim najbrzu karticu koja postoji! Nakon toga, prvo sto mi je palo na pamet je da se iza zenskog nicka krije neki neizivljeni tinejdzer, kojeg pucaju hormoni, pa je dosao ozbiljne ljude zajebavati.
     
  2. AJLA_22

    AJLA_22 Novi član

    ne znam stvarno cemu ljutnja? samo hocu da se rijesim stare graficke. mislila bih igrati neku novu zanimljivu igru koja izadje npr nesto ko dragon age... a treba mi i za rad u photoshopu. konfiguracije je sljedeca: maticna ploca: asus P5QL PRO radna memorija: 1066mhz 4GB napajanje: fortron 500W procesor: c2q q9650 graficka: nivida gf8800gt.

    budzet za novu graficku je oko 1200KM.
     
  3. exchanged life

    exchanged life Aktivista

    Ona HD5970 ne može na tvoj pc zbog slabe napojne jedinice. Nisam siguran, ali mislim da za HD5970 treba napojna biti minimalno snage 650W. Možda ti je ipak najpametnije da uzmeš SAPPHIRE ATI HD5850 1GB i da završiš s time.
     
  4. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Uze mi post iz usta :D
    Treba ocistiti temu od ovakvih stvari. Nego ima li sta novo iz ATi tabora? :)

    Ako se radi o nekome kome stvarno treba pomoc, kao sto vec pise post iznad, preporuka ti je ATi 5850. Za kusur kupis SSD i uzivaj :D
     
  5. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    čuj 1200KM budžet za grafičku :lol:
     
  6. Juka

    Juka Komšija

    1,2K KM uradit jedan fin rfrsh za sve komponente! dakle prodat te stare komponente i uzet komplet novo gdje je moguce i uklopit jednu 5850!!!
     
  7. AJLA_22

    AJLA_22 Novi član

    ajme ne mogu da vjerujem da je ovo jedini razumljiv post na ovoj temi... radi PSU ne mogu nisra jace od hd 5850, ok je onda i to, ako ce raditi sve bez problema.

    @xfactor
    moj post ne spada u takve stvari koje si ti nabrojao, zar ne znas citati? pa da skontas u sta spada. samo sam pitala i dobila odgovor napokon, a ti ocito volis ponavljati ko papagaj...

    i zato vas napokon hvala bogu mogu pozdraviti...
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Idi i ne vracaj se. :lol:
     
  9. AJLA_22

    AJLA_22 Novi član

    radi tebe se sigurno nisam mislila vracati, jedino ako opet mozda zatrebam neku pomoc i da dobijem odgovor od nekog normalnog. svim normalnima pozz.
     
  10. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Da zavrsimo s ovom pricom, dalje cu brisati postove.
     
  11. Sena

    Sena Veteran foruma

    u kombinacij sa dobrim procesor i nekim jakim clockom treba ti 750wati i to neko brand napajanje a ne neki fuser msi ili tak nesh i plus trebas igrat na viskoj rezi da bih iskorisito tu grafu.
    edit:nisam vido da igra na full hd iako mozda sa 90% naslova nito nije opterecenje za 5970
     
  12. X-Factor

    X-Factor Komšija

  13. Piroman

    Piroman Komšija

  14. Esh

    Esh HWB

    Sta je ovo, svi zaboravili na kartice sa potpisom Dave Ortona?:D
     
  15. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Da li neko zna imal kakv program za korištenje GPU za video konverziju i obradu istog?
     
  16. zalizani

    zalizani Aktivista

    ATI Video Converter - u Catalyst-u.
     
  17. Maverick78

    Maverick78 Aktivista

    The Misunderstanding - Presented by AMD

    http://www.benchmark.rs/benchmark-vesti ... omolu.html

    Ne znam da li je vec neko postavio u nekoj drugoj temi, ako jeste izvinjavam se :). Ni sam nisam znao gdje da stavim, ali eto reklama je za AMD/ATi pa moze u ovoj temi :smt003
    btw. dobri su stvarno, bas me interesuje da li ce iz nVidie biti odgovora :p
     
  18. dzeri

    dzeri Aktivista

    U jednu ruku ovo pokazuje koliko bi i AMD bio ljigav da su u boljoj poziciji...
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa naravno. Svi su oni isti, mada ljudi obicno simpatiziraju one slabije (AMD u slucaju GPU-ova i CPU-ova).
     
  20. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    reklama je za 10 :smt003
    Treba sačekati odgovor