AMD Radeon HD 5800 Series [Evergreen DX11 GPU]

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Esh, Jun 3, 2009.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  2. GW

    GW Moderator

  3. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Nadamo se nekim promjenama arhitekture, ovako su vise dosadili samo sa povecanjem shader jedinica. Sta je sa memorijom, ide li se vise od 256 bitne? Nigdje informacija, a taj novebar je bas blizu :)
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sitno je to. Vecina je tu jos od RV690 bez nekih promjena.

    Ja sam ocekivao da ce izbaciti nesto poput HD5850, ali u 32nm. Kao sto je bio slucaj sa HD4770 u 40nm. Ali ocito da postoje problemi sa 32nm, odnosno 28nm procesima.
     
  5. GW

    GW Moderator

    I TSMC i Globalfoundries otkazali 32nm proces, ide se direktno na 28nm, stoga je taj značajniji refresh otkazan.
     
  6. Sena

    Sena Veteran foruma

    koma reklama
    nije bas fer ali eto marketing jer cudo
    stevie
    ne znam kako misli da je amd slabij u gpu
    gtx 480 nije u svakoj igri brzi od 5870
    a amd jos ima najbrzu grafu
    ne branim amd niti sam fanboy ikakav
    ustavri bio sa da uzmem gtx 480 sli sve dok nisam vidio temp i potrosnju struje
     
  7. Riddick

    Riddick Aktivista

    Kad se moze ocekivati pad cijene 5850? Proslo je 9-10 mjeseci od kada je izasla i cijena nikako da opadne :|
     
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Cim izadje 6850 cijena 5850 ima da ide dole.
     
  9. Sena

    Sena Veteran foruma

    ati 1.7 katastorfa
    sta je ovo
    ruse se driveri
    u annu 20fps
    ak ati ne fixa ovo e znam sta ce biti
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Golden rule : "dont fix if it is not broke" To svaki mjesec skidaj stavljaj drivere nije bas najpametnija stvar.Uvjek neko novo sran*e sa novim driverima.
     
  11. Sena

    Sena Veteran foruma

    to je super one sa jednim gpu
    stacu kad svaki mjesec moram skidat radi cfx podreske
    sve su zasrali
    i nisam samo ja znam jos ljudi u svijetu koju imaju problema sa cfx pogotova dual gpu konfama
    imali jos ko problem kada igra u full screen modu da mu treperi ekran ono kao linije neke po njemu u desktopu modu nema problema ali u full screenu ak ima neko nek se javi
     
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Za te linije pokusaj sa Vsync.
     
  13. Sena

    Sena Veteran foruma

    nije bas takav problem evo sad cu screen shot uhvatit
    ne vidi se
    bas kao da treperi svei lnije od gornjeg dijela ekrana prema donjem se krecu brzo veoma brzo i dobija se efekat treperenja
     
  14. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Mozda je neki drugi problem..
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    Probaj podesiti odnosno forsirati frekvenciju od 60Hz za igre. Podesi u catalistima i u directx-u.
     
  16. Sena

    Sena Veteran foruma

    sad cu probati probo isto
    edit:uspio sam popravit vece broj problema igrajuci se u catlystu jos i novi driveri 10.8 su ispravili par gresaka
    jos samo da zaustavim rusenje drivera i to je to nadam se da ce fleshanje bios popravit stvar posto je mnogima popravilo sa 5970-ama
     
  17. Majesco

    Majesco Aktivista

    Moze li mi ko reci, koji GPU-z prikazuje ispravno vrijednosti graficke, u pitanju je 5670.
    [​IMG]

    Uploaded with ImageShack.us
     
  18. mobsterc

    mobsterc Overclocker

  19. Majesco

    Majesco Aktivista

    @mobsterc hvala ti na odgovoru za GPU-z.

    Imam problem sa 5670 grafom, koju god igru da pokrenem ne pali se 3D clock, odnosno djelomicno se upali, log file koji pravi GPU-z zabiljezi da GPU prede u 3D clock dok je mema jos uvijek ostaje u 2D-u 500MHz, a trebala bi 1000MHz.
    Znali neko u cemu je problem googlao sam, ali mi nista ne pomaze, znali neko mogu li preko CCC-a da forsiram 3D clock.
     
  20. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Zajebi CCC,instaliraj si ATI Tray Tools i u njemu napravi dva profila za 2D i 3D i ukljuci auto OC i gotova stvar.