AMD Radeon HD 5970 @ HWB

Discussion in 'Sadržaj, prijava problema i prijedlozi' started by Esh, Nov 30, 2009.

  1. Esh

    Esh HWB

    Link: http://bit.ly/5dtrls
     
  2. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Aferim :D
    Sad sam se definitivno odlucio da ovo zbavim :)
    Nisao uspio u ovom clanku naci koje kuciste ste koristili, je li u pitanju CM Cosmos kao u slucaju recenzije 5870 kartice? Morat cu metar u ruke da premjerim moze li stati u moju konzervu :)
    Zasto je kao plus navedeno zagrijavanje kartice, kad kartica bukvalno gori?
    Ako sam dobro procitao ATi referentni cooler je u stanju da skine 400W, a jedva izadje na kraj sa ~300W?
     
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Koristili smo CM ATCS840. Sto se zagrijavanja tice, slazem se da gori, ali jos uvijek manje gori od 4870 X2 i nekih single-GPU modela. Kako god, ja bih licno ipak cekao neki vapor-x ili slicna rjesenja.
     
  4. extibo

    extibo Komšija

    Cijena i bas nije minus, jer dvije 5870 bi izasle oko $800. X-Factor, da sam na tvom mjestu, pricekao bih odgovor Nvidia-e.
     
  5. Hansel

    Hansel Komšija

    Uvijek postoji odgovor konkurenta. Tako da ne može stalno čekati taj ''odgovor''. Prema tome, ako odlučiš da uzmeš, uzmi.
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    Ne postoji uvijek odgovor :) Zasad oni nemaju odgovor, treba ga sacekati. Sigurno ce ATI spustiti cijene, ma kakav taj odgovor bio.
     
  7. Esh

    Esh HWB

  8. extibo

    extibo Komšija

    Upravo. Jos ako uzmemo u obzir da nema nijedne punokrvne DX11 igre, itekako se isplati pricekati.
     
  9. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Beze argument, HD5970 se kupuje iz istog razloga kao sto se 8800GTX kupovala... jednostavno cijepa sve sto je zasad na trzistu. Ko je kupuje, kupuje je zbog performansi u sadasnjim naslovima, jer ionako takve kartice ne kupuje sitna buranija, nego entuzijasti koji ce svakako promjeniti karticu u roku od pola godine.
     
  10. selvin

    selvin Moderator

    A kad vec znas da se ocekuje nesto sto ce mozda cijepat ovo? :D Govorimo za XFactor-a, a ne o buraniji :D
     
  11. Moncho

    Moncho Komšija

    pa nebitno, sada ti covjek rece, neka NVIDIA izabci nesto 'sto ce cijepati' radeonku, tada ce taj isti koji je sada kupio radeonku kupit tu novu nvidia karticu...
     
  12. selvin

    selvin Moderator

    Pa dobro sad, nece mijenjat grafe kao carape :D Necemo pretjerivat... Vecina ljudi koji uzmu najjacu Ati grafu ne uzima poslije toga najjacu nVidia kroz nekoliko sedmica. Zar nije logicnije sacekat da oba konkurenta izbace svoje adute pa izabrat jaci/bolji/skuplji ili sta vec?

    Ali opet ponavljam govorimo za XFactora-a, a ne o nekome ko moze kupiti obje grafe odjednom :) Ko zna, mozda moze i on :D

    EDIT: I ne govorim o kupovini kada su serije vec duboko u proizvodnji i prodaji pa znas otprilike sta te ocekuje od 4890 kad vec imas npr. 4870. Vec govorim o tome da izlazi nova serija koja je "nepoznata" i vrijedi sacekati ako kupujes najbolju graficku na trzistu.
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ko pljune lovu za ovu grafu, uzet ce i Fermi te ukombinovati ove dvije sa Hydra kompatibilnom plocom. Eto najlakseg rjesenja. Komponente se ne kupuju "cekati, cekati, cekati" filozofijom.
     
  14. Nani

    Nani Komšija

    Pa ATI ce izbaciti odma poslije Fermi-a svoja poboljsanja, cekat se moze tom filozofijom vjecno!
     
  15. selvin

    selvin Moderator

    Bas zato sto sam mislio da ce neko ovo napisati, dodao sam ono poslije EDIT :D

    Znam ja dobro da nema smisla cekati za kupovinu neke komponente, ali napisao sam vec da izlazi jedna "nepoznanica", koja eto lupam moze biti 10x bolja od 5970, pa kazem mozda vrijedi sacekati jer ce i cijene tad biti nize za ati. Pa ako fermi ne bude nista "revolucionarno", onda nek kupi 2 x 5970 :D
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ta ce "nepoznanica" realno biti brza 25% (a ni toliko vjerujem), a buduci da sve trenutne igre rade vise nego dobro na ATI proizvodima koji su vec u prodaji onda ne vidim razloga za cekanje. Daleko je cekati april da se vidi kako ce se situacija razvijati.
     
  17. Vedo

    Vedo Moderator

    ma uzet sad polovnu 9600GT / 8800GT za 130 KM i furat sve na max do ljeta. Onda je prodat za 60-70 KM i ako je gu*ica gladna 4xAA i 60+ fpsa uzet 5xxx / Fermi. to je bar neka moja logika.
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Uzeti jednu 5770 sada, drugu polovnu krajem slijedece godine za stoju i nabaciti CrossFire. Tako barem ja planiram. :mrgreen:
     
  19. Piroman

    Piroman Komšija

    Same here, samo sto je kod mene 4770 u pitanju, a drugu polovnu mogu za manje od god. uzeti za petobanku :smt003
     
  20. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    @ Vedo : to sam ja u jednoj od tema i govorio.

    @ baha : i tvoja opcija se isplati dosta.

    Medjutim sad istresat po 800 km za karticu ne ide mi nekako...