AMD Radeon HD 6000 - oficijelni thread

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Bio_Sam_Zmijanac, Sep 1, 2010.

  1. k0ST

    k0ST Aktivista

    Ne mogu razlicite kartice u SLI
     
  2. Sena

    Sena Veteran foruma

    Vjeruj mi da bolje radi HD 6990+HD 6950 nego HD 6990+HD 6970.
     
  3. Sena

    Sena Veteran foruma

    Netacno. Nema downclockanja ni iskljucivanja shadera, sve to driver uravnotezi.
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Neće biti downklokiranja a pogotovo je nemoguće da se smanji broj shadera ali ova jača neće raditi na 100% već na onom postotku na kome je izjednacena sa slabijom.
     
  5. Sena

    Sena Veteran foruma

    Nisam te bas bio dobro razumio, mislio sam da govoris o tome kako ce se oslabiti jedna.
     
  6. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    U planu je nabavka Radeonke HD 6750 sa 1GB DDR5. Da li ce CPU "kociti" navedenu grafu?
     
  7. KingT

    KingT Veteran foruma

    Jedino ako je u pitanju Pentium 4,svi ostali noviji procesori nece imati nikakvih problema sa tom karticom.. :)
     
  8. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    U pitanju je Athlon II X3 445 (3,1 Ghz) :)
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Bit ce to ok.
     
  10. Pionir

    Pionir Overclocker

    Moze li pomoc ?

    ATI Saphire HD-6670, 1 Gb, GDDR 5 = 128 bitna...

    kartica ima mogucnost "posudbe" memorije od RAM-a sa 1 Gb na 2.8 Gb...190 KM cijena...

    Ima li soli u toj tehnoligiji, moze malo komentara na grafiku, cijenu i uporedba sa mojoj GA-GTS-450-OC-1Gb-GDDR 5 ?
     
  11. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ne isplati se uzimati tu karticu pogotovo za te pare. Faktički ista kartica ko i ta tvoja gts 450. Što se posudbe tiče to ti veze nema jer na 128bit može komotno imati i manje od 512mb vrama i haman će isto raditi. Preko 1gb se isplati uzimati samo ako igraš visoke rezolucije i da je bar 256bit.
     
  12. Pionir

    Pionir Overclocker

    Ima li AMD 6000 sa 256 bita?
     
  13. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Pa imaš npr. ova ko moja 6850 ona je 256bitna i fino gura nove naslove. Imaš ih na piku nove već za 280KM, ganjaj da ti spuste malo ako možeš. Imho isplati se dodati još tih 90KM, ipak je 256bit. Ja sam baš imao gts 450 superclocked, evga, i uzeo ovu i osjeti se pofini skok. Sve ispod vjerujem da mi se ne bi isplatilo.
     
  14. Pionir

    Pionir Overclocker

    Hvala ti puno, forzamilan :smt006
     
  15. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Samo da dodam da je 6670 slabija kartica od GTS450,6770 je tu kao 450ka samo ipak malo jaca.

    GTX460/HD6850 je minimum za igranje danas.
     
  16. Pionir

    Pionir Overclocker

    Ma kako se snijeg, tako se i vrijeme "topi" :D

    Treba razmisljat o necemu boljem u skorije vrijeme...da znam odakle krenuti...

    Ovo mi sad iskrsla ponuda neka, pa se informisao...hvala vam :smt023

    Radije bi neki bolji proc i MB kupovao sada...ni ovu ne iskoristavam onoliko koliko moze - zbog procesora
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    jos kad bi znali o cemu pricas u vezi konfiguracije. Pa kad neko kaze da je glupo stavljati u potpis konfu, ja bih uveo to pod obavezno kad vec ne postoji mogucnost ubaciti moj komp opciju.
     
  18. Pionir

    Pionir Overclocker

    Polako druze dmr, bit ce sve...evo, samo ako Bog da-obecavam.
     
  19. Pionir

    Pionir Overclocker

    Evo ga druze dmr...potpis...a bit ce slike na temi :
    viewtopic.php?f=40&t=27567

    Razmisljam o buducoj nadogradnji na Intel Core 2 Quad QXXX
    ili
    875K procesoru sa nekom npr H55 plocom...
    ili
    Sandy Bridge
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  20. Sena

    Sena Veteran foruma

    H55 je sranje zesce.
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018