AMD Radeon HD 7000 - oficijelni thread

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by NAILS, Nov 8, 2010.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    I ovi 12.6 su beta. :D

    Sinoc smrzavanje i narancast ekran (ranije par puta ista stvar, ali sivi) za vrijeme browsanja, nije za vrijeme nekakvog opterecenja.
     
  2. Sena

    Sena Veteran foruma

    Imas vise problema od mene. :mrgreen:
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sve je to Nvidia kriva sa kasnjenjem GTX660 kartica.

    Ali fakat su neispolirani driveri kod ovih HD7000 kartica.
     
  4. KingT

    KingT Veteran foruma

    LoL ATI driveri ccc..

    Vec hajde Stevie baci kakav benc npr 3DMark11 na 1.2GHz ili slicno da vidimo taj GPU score..
     
  5. Sena

    Sena Veteran foruma

    Dobro, ja realno do sada nisam imao nekih ozbiljniji problema, sem random BSOD-a sa 12.4 driverima kad prikljucim TV na komp. I tim random trzanjem sa 12.6 beta, ali valjda su zato beta.
     
  6. veki81

    veki81 Aktivista

    Neznam ali kod mene 12.6 beta rade bezprijekorno jos cf. je u pitanju.
     
  7. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Tvoje su HD6000 serija ;)
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Vidjet cemo dok ja istestiram stabilnost. 1200MHz sam vec vrtio, ne sjecam se koliko je bilo. Cilj je 1300MHz+. :smt003
     
  9. veki81

    veki81 Aktivista

    Znam ali nije li logicno da sa novijim drajverima donose vise poboljsanja za novije kartice :wink: .
     
  10. vutra

    vutra Komšija

    Je li još nekome CCC prikazuje 12.7 Catalyst kao 11.8 verziju :?
    [​IMG]
     
  11. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Eto zasto ja ne mogu vise amd.ovih kartica vise, hebote imao sam dvibe 5970 i driveri u blago receno sranje bili, koliko sam samo zivaca istrosio na jedan bc2, igra ledila, ctd dobijao teksture se gubile svasta nesta i na kraju pc prodam rodjaku uzmem sebi motor a ujedno sam presao opet na nvidiu i rahat, evo i sad gledam za svaku novu seriju reklamiraju kako ce samo za nju driveri poboljsavati perfomanse a starije gen ko hebe, isto taj problem sam cuo kod vecine instalira nove drivere tamo pise da su stari

    Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2
     
  12. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Izvini ali pričaš gluposti.
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    nema to veze, cini mi se da je i 12.4 imao taj bug.
     
  14. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    drug ti ako si imao 5970 i nisi imao problema sa driverima to je u redu, ali ja jesam imao problema, za takvu graficku nebi trebalo da bude ni najmanji problem
    i kolins je imao problema sa svojom 5870 grafom sa bc2 gdje je dobijao stalno crash to desktop, i problemi sa punk busterom, to sam prijmjetio da se to desava vecinom kod atijevih kartica

    otprilike ovakav problem je bio cest u bc2
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  15. vutra

    vutra Komšija

    Maloprije čitam, upravu si.
    S tim da su rekli da će to popraviti u 12.5 :lol:

    Kako god, 12.6 dok ne ovo ne srede.
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    jep i ja sam na 12.6 ali kako rekoh nema veze sto ne pise 12.7 to je samo bug u prikazu verzije. Inace je AMD najavio da vise nece izdavati drivere svaki mjesec vec samo po potrebi.
     
  17. Sena

    Sena Veteran foruma

    Stuttanje u BC2 je bilo vezano za Catalyst A.I. Lako fixano.
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  18. dino31

    dino31 Aktivista

    Kolinsova 5870 je kod mene vec par mjeseci i nikad nisam imao nikakvih problema s njom tako da nije do kartice.
     
  19. Peacemaker

    Peacemaker Aktivista

    MSI 7950 TF3 $304 na us.ncix.com. Kupio sebi jednu, kontam uzeti jednu rodjaku, kolika je carina?
     
  20. extibo

    extibo Komšija

    ~30% dodaj na originalnu cijenu. Osim carine, tu je PDV i jos neke dadzbine.