AMD Radeon HD 7000 - oficijelni thread

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by NAILS, Nov 8, 2010.

  1. sumeir

    sumeir Komšija

    Nakon dvije godine na ovome forumu morš se "prepakovati" :)
     
  2. Sena

    Sena Veteran foruma

    "Cure" benchovi. Turci uradili neki review.
    HD 7970
     
  3. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ma pusti te price nista do oficijelnih testova,da ne bi bilo kao sa Faildozer-om..
     
  4. Sena

    Sena Veteran foruma

    Vidit cemo u cetvrtak.
     
  5. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ljudi nista ja na ovom linku nisam vidio. Slomio se gledajuci i opet nista nisam vidio.De ako nekom nije mrsko opalit jedan SS sa konkretnim rezultatima bechanja bio bih zahvalan.
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    ma video pogledas, a preskocis reklame :D
     
  7. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

  8. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Ah dobro je, nista od ovoga. Dovoljno je da clocknem malo ovu moju 580ku i na istom sam nivou ko 7970 :)
    Stedimo lovu za keplera.
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pa opet nije lose,24% prosjecno brza od GTX580 i plus minimalno 20% OC potencijala.Dok se pojave verzije OC alata koje modifikuju GPU napon bit ce tu jos megaherca.

    U svakom slucaju dobra grafa i ni kom slucaju kupovati odmah.Cjene ce sletiti a performanse narasti,sto kroz drivere sto kroz Custom modele.
     
  10. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Ne pada mi na pamet da uzimam ista sto nije custom hladzenje.

    Cijeli razlog moje zamjene stock 6970 na 580ku je bila buka.
     
  11. KingT

    KingT Veteran foruma

    Iako su review-i dostupni svima ja cu postaviti TechPowerUp review,meni licno veoma uspjesni..

    HD7970 TechPowerUp Review

    @ 1920 x 1200 ,HD7970 brza od GTX580:

    BF3 - 20%

    Metro 2033 - 10%

    Crysis - 25%

    Crysis 2 (DX11+ HighRes) - 20%

    Zanimljivo je da je prema ovom review-u u Performance summary navedeno da je @ 1920 x 1200 HD7970 u prosjeku 11% brza od GTX580 a @ 2560 x 1600 ~ 15% brza..

    ODLICNO je da je prosjecna potrosnja kartice u gamingu (testirano sa Crysis 2) svega 163W..

    U Furmark-u se penje na 270W..


    P.S.: Karta ima Chill regulator voltaze kao i vecina referentnih mainstream kartica (GTX400,GTX500,HD6970/50) tako da je podrzana promjena napona GPU-a kroz MSI Afterburner i slicne OC alate..

    Overclocking ~ 15% na GPU / 25% memory :

    OC memory bandwidth: 330GB/s :shock: :shock:


    Moje misljenje je da je ATI tj AMD napravio odlican posao,odlicne performanse uz 3GB video memorije.. :smt006
     
  12. Sena

    Sena Veteran foruma

    Karta je super, samo malo da cijene slete.
     
  13. Esh

    Esh HWB

    Neki generalni prosjek po pitanju poboljsanja performansi je 20% u odnosu na GTX 580, do 40% u odnosu na HD 6970.
     
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Mogli su komotno izbaciti i verzije sa 1.5 GB memorije za one koji ne planiraju koristiti dva i vise monitora, a i cijena bi bila niza.
     
  15. Esh

    Esh HWB

    Pa pojavit ce se i dodatne kartice tokom prvog kvartala, malo strpljenja :)
     
  16. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Neka, ima da vas poderem s keplerom :p
     
  17. Sena

    Sena Veteran foruma

    Kupit cu i ja aBd Kepler, ali ne ove osakacene verzije sto ce izaci u Martu-Aprilu, nego monstruzni Kepler sa 1024 Cuda jezgre koji izlazi krajem 2012 ili pocetkom 2013.
     
  18. Esh

    Esh HWB

    Mozemo li malo pricati o arhitekturi, novim mogucnostima i performansama? Postaje odvec dosadno citati komentare "ja cu kupiti" ili "necu kupiti" od pojedinaca.
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    Hajd još ja posto nisam do sad :). Ništa posebno po meni, taman se može preskočiti ova serija. Bolje imat 2x6950 :)
     
  20. Esh

    Esh HWB

    Kako nije nista posebno?! Single-GPU rjesenje koje je od prethodnika u igrama brze do 40%, do 20-25% u odnosu na najbrzi single-GPU konkurenta...