AMD Zen / Ryzen procesori

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Decerto, Jul 24, 2015.

  1. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Ugledao sam Ryzen 5xxx na lageru, nevjerovatno.

    AMD CPU Desktop Ryzen 7 8C/16T 5800X (3.8/4.7GHz Max Boost,36MB,105W,AM4) box
    Dostupna količina: 10+


    AMD CPU Desktop Ryzen 9 12C/24T 5900X (3.7/4.8GHz Max Boost,70MB,105W,AM4) box
    Dostupna količina:8
     
    Esh likes this.
  2. bhd

    bhd Veteran foruma

    Neki link ,nesto kad se vec hvalimo :)

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    Interesantna ali ne baš korisna informacija :D

    @bhd, ma bio je stavio link, ali neki distributor pa treba login.
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Vjerovatno nam to kolega moze nabaviti pa ko je zainteresovan. Eto, dostupno :)
     
  5. bhd

    bhd Veteran foruma

    ah sorry onda :D kontam ima raje zainteresovane da se bukira ako su cjene dobre :)
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    GN ima dobre testove procesora. Detaljno je radio sa ryzen modelima i pokazao koje uber hladjenje treba da se dobije deklarisana brzina. Nasao sam i nekoliko korisnih klipova za ram obzirom da je ryzen mušicav sa tim. Ali je Linus flat out postao debilan. Ne znam ima li iritantnijeg recenzenta hardvera. Cilja desetogodišnjake sa svojim stilom i onda djeca od njega naprave meme da je morao bradu pustiti.

    Ali su svi oni tu negdje u pet deka. Jbg, ne zive od naših klikova. I kada ih uzmem sve u obzir, uz Wendella, GN je mozda najnormalniji. A praznih klipova ce uvijek biti obzirom da trebaju biti konzistentni sa izbacivanjem sadrzaja radi $.
     
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    GN je detaljan, moze bit dosadan, ali je od svih najdetaljniji i izdvaja najvise vremena za review.
    Linusa ne pratim vise samo zbog pretjeranog reklamiranja. Od 10min klipa pola je ad na sponzore + sto reklamira svoje proizvode.

    Dobri su Jayz2Cents i Pauls Hardware, ponekad i Bitwit.
     
  8. igor.g

    igor.g Komšija

    Jayz i bitwit se krevelje, pored GN još samo pratim hardware unboxed.
     
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Sreca pa ih ima puno, velik je izbor :)
     
  10. bhd

    bhd Veteran foruma

    a ja sam sve zive pregledao :)
    3900 radna temperatura kad opteretim 70+ stepeni. idle 50 :D
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja jos uvijek citam recenzije.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Sena and hurmash1ca like this.
  12. Decerto

    Decerto Komšija

    Koliko god da je Steve smor (lik iz gamernexusa) ,ima znanje, a ne da se kupit za bilo kakav hardver. Zato ga svi postuju pocev od linusa,vinca (kingpin),igora,Ilije (evga),ljudi koji su inzinjeri,a ne neki balavi revieweri.
     
  13. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Manje-više. Ovo vam može nabavit svaka radnja, distributer je ASBIS. 5800x oko 1150 a 5900x oko 1360 sa PDV-om. To je s nekim maržama ispod 7%. Čak je i 5600x bio neki dan :eek: Ja čekam 3700 na rasprodaji, ako bude neđe oko 400 KM. Možda.
     
  14. selvin

    selvin Moderator

    Isto. Osim za neke stvari sto zelim da vidim "uzivo" kako izgleda. Kod recenzije mogu lakse preskocit sto me ne zanima ili otic na conclusion ako mi se ne cita detaljno i preletit dijagrame i slike. A sad da gledam nekog lika kako sat vremena iritantno prica i drzi procesor u ruci.. no thanks.
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Izuzetak su recenzije igara, tu fakat treba video.
     
  16. selvin

    selvin Moderator

    To ne gledam jer ne igram. Ali pogledam nekad recenzije mobitela, periferije i slicno, gdje se treba malo vidjeti i steci dojam o dimenzijama i izgledu.
     
  17. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Evo dolazi 23. januara i 5600x. Čini se ako do nas dolazi 10+ komada da se pomalo rješava gridlock stanje na tržištu. Uglavnom, nabavna cijena bit će nešto malo ispod one prodajne što je na OLX-u. :mad:
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa dzaba ako dolazi ako je cijena previsoka.
     
    AdoSA likes this.
  19. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Aludirao sam na to ako naši dobavljači mogu doći do lagera, moglo bi i stanje na tržištu uskoro biti bolje.
     
  20. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ma nasi uzimaju marze, da je 20 km procesor, kod nas bi bilo milja :D