Anketa -- Omiljeni brand Nvidia grafickih kartica @ HWB

Discussion in 'Sadržaj, prijava problema i prijedlozi' started by Esh, Apr 30, 2009.

  1. Esh

    Esh HWB

    Logican nastavak prosle ankete i pitanje "Koji je vas omiljeni brand Nvidia grafickih kartica?" na http://www.hardwarebase.net.

    * Asus
    * BFG
    * Club3D
    * EVGA
    * Gainward
    * Gigabyte
    * MSI
    * Point of View
    * XFX
    * Zotac

    Ono sto nas zanima su generalna iskustva i razlozi zbog kojih ste eventualno vjerni nekom vendoru. Znamo da na listi nema Palit, Leadtek, Sparkle, ECS, PNY jer su kod nas poprilicno rijetki i ne bas popularni proizvodi u ovom trenutku.

    Inace, prema rezultatima prosle ankete, Sapphire i Asus su omiljeni brandovi ATI kartica.
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    XFX ima najljepsi logo / pakovanje / sitne extra dzidze. Riknula jedna ASUS karta i dvije EVGE (sve 3 karte sprzio spajanjem na TV). Doduse, imam EVGA 8800GT godinu i po', slusa fino (ne ureklo se). ECS volim zato sto cesto nude grafe sa S1, al ih nema na listi (UE.ba ih nudi). Od pondujenih - Gainward zbog finih rjesenja hladjena i crvene boje :p
     
  3. Moncho

    Moncho Komšija

    BFG, zato sto naprosto su beton karte, em uzivam u njihovom supportu i lifetime garanciji.
     
  4. syss

    syss Veteran foruma

    evo nas opet na garanciji :D
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Preduhitri me Syss sa pro tastaturom. :p
    Nema Moncho nista od te lifetime garancije btw.
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  7. ming

    ming Veteran foruma

    BFG, zato sto sam upravo dobio bukkake u facu od BFG marketing tima :lol:
     
  8. Esh

    Esh HWB

    Posto sam upoznat sa njegovom situacijom, javljam vam da ste ga nevinog zaskocili :D U pitanju je bio sarkazam :]
     
  9. apdejt

    apdejt Overclocker

  10. trna

    trna Novi član

    Moj glas ide za BFG :mrgreen: Koliko znam garancija za EU je 10 godina ali ukoliko se izvsri registracija na portalu u roku od 30 dana od dana kupovine. Ako ne onda je 24 mjeseca. Barem je kod nas tako
     
  11. mobsterc

    mobsterc Overclocker

  12. nFare

    nFare Komšija

    Gainward jer je jedan od najstarijih grafickih vendor-a, jedni od prvih koji su pokazali kako namlatit para na brendiranju kartica GS, expert tool itd... Znaci old school, tradicija ispred svega. :)
     
  13. syss

    syss Veteran foruma

    + gubitak garancije zamjenom venta.

    imho zaboravi, inače odličan potez jer svatko misli da to zna dobro uraditi :)
     
  14. Esh

    Esh HWB

    Dosta je vas navelo samo brand, a da niste naveli i zbog cega.
     
  15. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    EVGA i Gainward sam imao i obje su dobre al se EVGA klokala ko luda pa za nju glasam.
     
  16. Esh

    Esh HWB

    Zanimljivo je evo i kako do sada niko nije spomenuo hladjenje kartica pa mi se cini da vecina kupuje kartice sa ref. hladnjenjem i onda nekad, ako se ukaze prilika, mijenjaju hladnjak?
     
  17. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Hmmm, evga zbog fenomenalnog supporta, odlicnog foruma, software support-a poput EVGA Precision, GPU Voltage Tuner (prvi koji su omogucili gui promjenu napona na gtx seriji uz prihvatanje garancije). Ne znam da li je do mene ali uvijek sam mogao vise overklokovati evga kartu (uz asus i xfx), a gigabyte, msi, gainward, leadtek su podbacili na tom polju (u mom slucaju). Pricam o 9600gt, 8800gt, 9800gt, 9800gtx i gtx 260/80. Ostale proizvodjace nisam testirao. Znam ja kako to sve ide, referentni dizajn, bla bla. To je samo moje iskustvo, moze biti da je slucajnost, ali imam osjecaj da se oni jednostavno malo vise potrude oko toga (da li dobiju bolje cipove, selekcija vrm-a, voscije norme i sl. nemam pojma).

    Sto se tice hladjenja, bar kada je gtx serija u pitanju, nema nikakve potrebe za novim. Ako je u pitanju 8800gt/9800gt, tu na prvo mjesto stavljam asus i msi (gainward/xpertvision za sonic model). BFG ima zanimljivih solucija (i cini mi se jedini pasivnu 9800gt) ali nisam imao prilike da se igram sa njihovim proizvodima. 8800gts512/9800gtx/+ isto tako nemaju potrebe za zamjenom coolera.
     
  18. JasonH

    JasonH Aktivista

    xfx i evga definitivno
    evga jer uvjek dodje u bundlu nekih zezancija a i hladjenje nije lose , nezuji.
    XFX ima kod rodjaka , ali bundle i software je drama.
     
  19. pac

    pac Komšija

    ECS 8800gt+S1 = meni dovoljno
     
  20. syss

    syss Veteran foruma

    bilo šta + gro garancije = meni dovoljno :smt006