Apollo 11: Slijetanje na Mjesec

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Esh, Jul 22, 2009.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Koliko je besmisleno to znaju oni koji su to radili. Vjerujem da stotine naucnika koji su na tom radili i odlucili da to urade imaju malo bolje argumente od tebe. Sto se tice NASA-e, i generalno istrazivanja svemira, treba tebi, a i ostalima, biti jasno da svijet danas ne bi bio kakav jeste da nije bilo istog. Skrecem paznju samo na cinjenicu da se veci dio elektronske komunikacije danas obavlja preko satelita, pa tu je internet, televizija, gps itd. S tvojim izjavama imam osjecaj kao da pricam s nekim starim dedom od 90 i kusur godina.
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Pa cuj Nails, ljudi istrazivaju svemir, idu na mjesec, unaprijedjuju tehnologiju i buducnost, a ne bave se nacionalnim netrpeljivostima, Dzekom i biometrijskim pasosima. :smt005
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Heheh ..dobra Dog ova zadnja recenica.

    Jest vala.. ipak je Džeko dijamant, a ne Mjesec :lol:

    Mislim da sam pogresno shvačen, odnosno mozda se pogresno izrazavam. Nebitno. Nisam se odrekao nauke i naprotiv, pratim i volim to koliko mogu. Zbog nekih sitnica koje su mi nebulozne i govorim da ima "rupa u sistemu". Ako se sjetim boljih argumenata javima. Da.. kaosto se iz F1 i WRC tehnologija prenosi na luksuzne automobile, i kako je katastrofalno ograničavanje buidjeta na sami napredak F1 timova, tako bi bilo lose da reže budjet nasinim projektima. Ali, neke stvari su toliko besmislene da ni sami oni nemaju opravdanje. Kao sto rece, ak ose sjetim konkretnijeg i veceg "poduhvata" javim. ;)

    Da bude "interesantnije" zal neko neku "ozbiljnu" stranicu gdje se govori zavjera o slijetanju na Mjesec. Pa izjave samih kosmonauta, pa slike koje su ufatile numerisanje odredjenih kamenja/stijena i slicno.

    Da podupiremo i drugu stranu "mislioca".
     
  4. syss

    syss Veteran foruma

    @nails... da ne postoji svemirski program, ne bi morali čitat sad tvoje nebulozne postove pošto bi još uvijek bili na bbs-u kojeg ti ne bi znao postaviti preko 9600 modema iz komandne linije :D
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    A eno ga sad tvrdim da ne trba ni postojat teleskop. Aje dobro.. neka bude.
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    pa daj mi objasni onda šta se pobogu financiralo u toj nasi u datom trenutku, ako to nije odlazak na mjesec??

    ko da razvijaju f1 bolid i staze i sve, a na kraju kao finalni produkt izbace gran turizmo 5 za plejku.

    sam sebi skačeš u usta.
     
  7. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Nevjerovatno je koliko ratovi uticu na razvoj nauke i tehnologije. Ne govorim da su ratovi dobri, gluho bilo, ali je njihov utjecaj na nauku neosporiv (naprimjer Amerikanci su ustedili milione dolara i spasili se od moguceg medijskog sikaniranja samim time sto su dosli do spisa njemackih doktora koji su radili brutalna istrazivanja u konc-logorima, o uvjetima u kojim ljudsko tijelo moze da prezivi i koliko su neke supstance opasne. To je kasnije doprinijelo do mnogih otkrica u medicini). Isto vazi i za razvoj atomske tehnologije, spomenute rakete itd. Nazalost sudbina covjecanstva nije u rukama naucnika i inzinjera nego politicara.
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    A ma ne govorim samo o odlasku na Mesec. Opet pogresno. Da,. finansiralo se da se ode na Mjesec, otisli i upalili roštilj i sve u svemu. Moje licno misljenje - da nije natezanja bilo nebi niakda ni otsli. Ok.. kako bi oruzije napredovalo ak ose nebi takmiclili izmedju sebe ko ce bolje izvest, pa tako i u svemirkosm poduhvatu. Neka konkurencije to nije posrno ali ..ima jako dosta nesvatljivih poduhvata i projekata koje zaista ne znace nista. Al necu dalje razglabat jer ne navodim niti jedan pa tako, neka ostane na ovome.

    Opet ponavljam, ne pljujem ja na NASA-u, naprotiv ali.. ne mogu da pušim i americke price kao vjerodostojne i opravdavajuce.
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne kapiras, politicko preklapanje je bilo dobar "razlog" za takva ulaganja.
     
  10. extibo

    extibo Komšija

    Mogu se opkladiti da je Apollo 11 bio buduci plan bivse nacisticke Njemacke. :roll: Ako nije bio buduci plan, onda je sigurno ukradena tehnologija (od strane amera naravno). Btw, trka ko ce prvi prodrijeti u Berlin je rezultirala tim natezanjima izmedju SAD-a i Rusije.
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Pogledaj nebulozne (opet znam) Hitlerove poduhvate sa inovacijom u ratu. Ne bi oni napustili ni atmosferu. Imao je fine ideje ali su projekti bili malo reci katastrofa. Sama cinjenica govori da je vise pilota poginulo u uzljetanju/slijetnu nego u brobi. Imali su mnogo para ali slabo sruke. Meni jedan od drazih jesut "podvodni tenk" s kojim su htjeli napast Engleze. A i ona (do tada) najveca jedrilica. Koja je trebala nostiti par kamiona, tenkova i oko stotinjak vojnika. I liovi umjesto da dodaju 4 motora oni su uzeli dva aviona koja su koristili 2 motora i spojili :lol: Brilijantno nema sta. Doduse jesu tu jedrilicu nekako sklepali i koristili nesto malo protiv Rusije al et.

    Da ne idemo vise u off

    Fina slika koju nisam vidio na "oficijalnoj" stranici http://history.nasa.gov/alsj/ArmstrongOnMoon_bw.jpg
     
  12. Esh

    Esh HWB

    Mozete li se vratiti na moj prvi post iz ove teme? Hvala. Preseravanja velikih razmjera poslije ovog posta brisem.
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja sam od onih likova koji vjeruje da ameri mjeseca očima nisu vidjeli u taj vakat :D
     
  14. GW

    GW Moderator

    I sad ja u Matrix stilu uletim ovdje i pitam:
    Da li bi ste raspravljali o zavjerama da ih ja nisam spomenuo? :lol:
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma bi sigurno, znas da se mnogi hrane s tim.
     
  16. GW

    GW Moderator

    Vjerovatno si upravu. Ipak, treba se zahvaliti ljudima za dobru zabavu.
     
  17. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    al ga usraste :D mozda i jesu sletil a mozda i nisu ko ce ga znat :lol:
     
  18. zalizani

    zalizani Aktivista

  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    To pitanje ce visiti "u zraku" dok se ne uhvate fotke dovoljno dobre rezolucije koje ce prikazati LEM module i tragove tockova po povrsini.
     
  20. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    I opet ce neko reci pa to je fotomontaza.
     
Thread Status:
Not open for further replies.