Apple iPhone - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Jan 10, 2007.

  1. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Meni se ne gasi wifi na 6.0.1.

    @kvaju

    Meni defaultna mail app radi push instant ne fetch, samo gmail dodas kao exchange u settingsu.

    Gmail app me zivcira, kao i sve googlovo na appstoru ne radi fluidno, slicno kao i nove mape, youtube i sl.

    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ne znam kojem je pametnjakovicu to palo na pamet, ali mu medalju treba dati. Stoji mi telefon pored mene, u neka doba se sjetim da vidim ima li sta, i onda dodje 10 mailova, viber pokrenem tamo poruke pozivi.. jos to na WP-u odradjeno boze sacuvaj. Ako nije pokrenut sad tu nema ga. I onda skype ako hoces da koristis moras ga drzati pokrenutog, i upaljen telefon non-stop, da bi bio dostupan. Ista stvar sa viberom, samo on ima push notifikacije koje rade samo kada telefon nije zakljucan.. tj kada ti radis nesto na njemu.. Lijepi Symbian :D
     
  3. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Dolaze notifikacije quleru, uvijek, ne brini.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    Mozda na iOS, ali ne na WP...
     
  5. zoi

    zoi Veteran foruma

    Kakve veze ima WP sa iPhoneom?
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Quler masio temu :)
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma prica je bila o gasenju wifi i viberu i skype-u. Tu sam rekao da ne dolaze notifikacije na WP kad je zakljucan, eto na iOS dolaze.
     
  8. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Je li imao ko kakvih iskustava sa ovim XSIM unlockom? Radi se konkretno o 4S modelu, vidim neka poplava na PIKu a tako "otkljucani".

    Ima li kakvih velikih mana, da li se mora cuvati baseband pri upgradeu, zeza li signal?
     
  9. apokalipso

    apokalipso Aktivista

    Koju navigaciju koristite na iPhone-u i koja je po vama najbolja? Valja li cemu originalna Apple-ova ili Google-ova (koje su besplatne) ili pak neka komercijalna tipa iGO, Navigon ili DON'T Panic? Koristi li neko ovu zadnju i kakva je po vama? Prijatelj ima iPhone i zeli navigaciju ali nece da jailbreak-a telefon a spreman je i platiti za program. Vidio sam da je do nove godine akcija DON'T Panic Europe za 20€ i da koriste vlastite mape za HR i BiH a za ostalo (Evropa) TomTom.
     
  10. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ja imam kupljen iGo primo Europe 75$. Tesko da ima ista bolje za nase prostore i Evropu.
     
  11. apokalipso

    apokalipso Aktivista

    Za Mireo sam citao da ima bolje i detaljnije mape BiH i HR jer ih oni rade i redovno azuriraju a sto se tice Evrope kako vidim svi su isti. Pitao sam za Mireo jer je i na akciji trenutno za 18$ a iGO 65$. Ipak je to podobra razlika u cijeni.
     
  12. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Na Mireo sajtu stoji:

    Bosnia & Herzegovina
    Street level map of BiH
    Map vendor:
    Mireo, @ 2012
    File size: 3 MB

    Sad koliko detaljna mapa od 3 MB može biti, ne znam čije mape koriste, čini mi se TomTom.
    Pročitaj review kupaca na iTunesu.

    https://itunes.apple.com/hr/app/mireo-d ... 02483?mt=8

    iGO je detaljan do jaja kod nas i svugdje.
     
  13. apokalipso

    apokalipso Aktivista

    Onda cu mu definitivno preporuciti iGO kad je vec spreman da plati jer nece da uradi jailbreak.
    Hvala na pomoci.

    PS.
    Kako se kupuju aplikacije za iPhone? Je li preko iTunes-a?
     
  14. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Preko Appstorea na telefonu ili iTunesa na racunaru. Ima i iGo eastern europe jeftiniju verziju, ako ne treba cijelu Evropu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  15. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    E ovako: dobio sam iz Norveske iphone 3gs 32gb i izgleda da je zakljucan na Telenor mrezu.Posto imam sim karticu norvesku,normalno udjem u njega a probao sam i sa nasom karticom i ne moze naravno.Sada me interesuje da li se ovo cudo moze otkljucati samo jailbrake-om ili moram neki dr metod korisititi?Pocetnik sam cisti sa apple telefonima a sto se software-a tice,na njemu je ios 6.0.1 sa baseband-om 5.16.07 .Ima ovaj video jedan pa ne znam da li mogu koristiti ovu metodu: https://www.youtube.com/watch?v=dbSKWx8FuDk U vezi ovog serijskog br. sto spominje meni je ovaj : 5K0051XXXXX Hvala u naprijed.Rodica je spominjala da joj se tel nekad gasi i da nekad gubi mrezu.Ne znam sada je li to do baterije jer je jako slaba,jedva dan izdrzi jedan.Mislio sam ovo cudo prodavati ali mi se poceo svidjati pa evo pitam sta dalje.
     
  16. Eldorado

    Eldorado Komšija

    iskreno nadam se da nije ovo bas tacno, tj da ce biti opet moguce JB :D


    iOS 6.1 softver koji bi trebao da izadje najkasnije na proleće(verovatno kad i iPad 5 i iPhone 5S) će biti prekretnica u svetu Jailbreak-era. Ovaj put Apple je odlučio da podvuče crtu, i da već dugo poznat exploit, koji se "vuče" kroz sistem još od iOS 4, popravi, tojest da ga uklone.

    Da li to znači da više neće biti jailbreaka?

    Odgovor koji Vam dajemo je nažalost DA.

    Nema više Cydie, Customizinga, Tema i ostalih stvari na koje smo navikli. Inače ovo je potvrdjeno od strane ion1c hakera koji je pomagao oko jailbreaka za iOS 5, koristeći baš ovaj exploit. Dok su on i grupa hakera testirali iOS 6.1 beta 1, koji spremaju JB(verovatno je ceo Dev-team uključen) primetili su da je Apple uklonio ovaj "nesostatak", a evo šta su rekli:

    There must have been some change of guard at Apple.iOS6.1 adds again tougher protections although public JB community hasn’t broken iOS6 yet.

    Poslednji Jailbreak, koji će verovatno biti upisan u istoriju je iOS 6.0.1.
     
  17. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Pa ko treba JB ostat će na starijoj verziji iOS-a i mirna Bosna, ko ne treba ići će na zadnju i ćao.
     
  18. Eldorado

    Eldorado Komšija

    ma iskreno bez nekih cydia aplikacija ne znam kako bi koristio iphone, mada na sve se covjek navikne.

    radije bih uvijek JB nego bez njega, al bzv mi je imati iphone 5 na njemu iOS 6.1 a vec apple ima sistem 7.0 ili cak 8.0 :)

    vidjet cemo, ipak se nadam da ce bit neki mozgova da to opet JB
     
  19. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Jao tekst je nidje veze. Prvo, covjek nije nista potvrdio, ne znam da li autori znaju engleski, ali se nigdje ne spominje da je to zadnji jailbreak, nego samo da je sigurnost pojacana i da ce biti daleko teze naci nesto. Drugo, ne moze se zasigurno reci da jailbreaka vise nece biti, nije jos 6.1 finalan a i ako zakrpe ovo sto se navodno vuce od 4, uvijek je moguce da ce izletiti neki drugi exploit. To nas dovodi i do trece stvari, a to je da nema toga sto se vuce od iOS 4 a da je zajednicko za sve uredjaje pa da se jailbreak zasniva na tome. Postojale su razne stvari, od absinithe do greenpoisona, a i npr A4 uredjaji ce se uvijek moci jailbreakati (npr i sad mogu untethered na 6) radi hardverske "greske" na cipu, i niko ne garantuje da tako nesto moze izletiti i za neki novu generaciju. U sustini, teze jeste, ali nije nemoguce, i svakog dana nesto moze izletiti.

    Ali :) Meni recimo jailbreak u zadnje vrijeme nije ni potreban. Jedina stvar koju koristim jeste SBSettings i jedan tweak za tastaturu, a ostalo manje vista nista i ne koristim. A mislim da je sve vise korisnika koji su spremni odustati od jailbreaka kako novije verzije iOS-a izlaze.
     
  20. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Pa definitivno i ja bi radije koristio noviji iOS nego JB.
    Skupljao bi ove free bodove da kupim app od 0.99 .
    Jedino ima neki na cydia aplikacija poput zypher koji su po meni fakat genijalni ne koristim home button furka, mada mozda to apple i ubaci u iOS 6.1 :)

    A tekst sam copy sa ajfon.rs sajta, al slazem se tj i ja mislim da ce hackeri naci neki lijek za novi JB :D


    Sent from my iPhone using Tapatalk