Apple iPhone - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Jan 10, 2007.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

  2. Esh

    Esh HWB

  3. pac

    pac Komšija

  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Apple iPhone

    Sta imas od 720p klipova na mobu? :?
    Fotke na mobu i dalje uzas.
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    Re: Apple iPhone

    3,2MP kamera, VGA video je sasvim dovoljno za mob. Slike na N82 su mrvu bolje nego na N73, jedino sto je prednost xenon blic. Da ja biram telefon, bio bi nesto kao Xpress 5800, samo sa xenon blicom, i mozda ugradjenom memorijom, 32GB mozda... 3.2MP, VGA video, 3,5mm audio, TV out, touchscreen, sasvim dovoljno.
     
  6. Shenron

    Shenron Komšija

    Re: Apple iPhone

    A vrijeme je da se vise maknu od 4:3 videa na mobitelima. Cijeli svijet ide na WS, samo mobiteli ostaju na 4:3 snimanju :D . A zasto ne 720p snimanje na mobu? Nije uvjek zgodno nositi kameru sa sobom, a mobitel je uvjek u dzepu, nabrzaka izvadis, snimis u 720p i to je dovoljna kvaliteta za recimo stavit na Youtube.

    Fotke na mobitelima su isto oke za, recimo, stavit na Facebook :lol: .
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    Re: Apple iPhone

    pa z ayoutube i fb ti i ne treba nista vise od VGA i 3.2MP...cak je i 3.2 puno :D
     
  8. Shenron

    Shenron Komšija

    Re: Apple iPhone

    Odosmo malo u OT, ali ja bi radije filmove staljvao u HD nego u SD na Youtube :D .
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Apple iPhone

    jel' ko instalirao ovaj beta 3.0 firmware? rade li sa njim ove turbo-sim (unlock) kartice?
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Apple iPhone

    Trebalo bi da rade, ali ja ga ne bih instalirao (odn. nisam ga instalirao na Touch) dok ne izadje finalna verzija vjerovatno u julu.
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Apple iPhone

    aha. Jer sad kad upalim 3G (firmware mi je 2.2.1) izgubim skroz signal, pise No Service i onda je pegla jedno 15 minuta dok opet napravim da hvata mrezu ikako. Kod cure je 2.2 i softverski otkljucan i kad upali 3G normala joj bude sve. Bit ce da je do ove turbo-sim kartice.
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Apple iPhone

    imas na dealextremeu turbo sim kartica za smijesne pare, pa procitaj komentare radi li kako treba na ajfonu.
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Apple iPhone

    ovu platio 80 KM, nedam vise ni marke :twisted: Bit ce valjda kakvo softversko rjesenje za 3.0
     
  14. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Re: Apple iPhone

    Kad si apple korisnik novac nije bitan. Ili mijenjaj mobitel, ili promjeni sebe. :D
     
  15. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Apple iPhone

    volio bi N97 al bit ce zara. Do tad - dovoljan i ovaj :p
     
  16. XTRage

    XTRage Veteran foruma

  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Apple iPhone

    Ova druga ima bolje ocjene cini se. Da sam ja u pitanju, zbavio bih obje, pa onda kasnije eventualno jednu prodao.
     
  18. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Re: Apple iPhone

    Narucio sam drugu, ako bude sve OK uzet cu jos par komada za kolege...
     
  19. salocha

    salocha Novi član

    Re: Apple iPhone

    Jedno jednostavno pitanje:
    Ako mi prijatelj kupi iphone 3g u USA otkljucan i contract free, jel ga mogu koristiti sa BHmobile sim bez problema i da li ce biti potrebno neko dodatno hakerisanje?
     
  20. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Apple iPhone

    Koliko znam, legalno se moze kupiti samo uz ugovor. Tako da se namece zakljucak da ako je otkljucan, moze jedino biti softverski otkljucan, tj. firmware 2.2 ja na njemu. Radit ce sve ok sem sto NE SMIJES update-at na 2.2.1 (a iTunes ce ti konstantno nuditi da ga updejtas)