Apple iPhone - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Jan 10, 2007.

  1. Esh

    Esh HWB

    Re: Apple iPhone

    Placena reklama:

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  2. ming

    ming Veteran foruma

    Re: Apple iPhone




    Prvi post na ovoj temi;
    Wed Jan 10, 2007 2:56 am


    Gdje si ti bio majstore ranije da nas prosvjetlis?
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  3. Tamiya

    Tamiya Novi član

    Re: Apple iPhone

    sta je ovo, bože, de bi reci dali sve ovo ide sa ovog uređaja :shock: :shock: :shock:
     
  4. ming

    ming Veteran foruma

    Re: Apple iPhone

    Toliko o tvom muzickom obrazovanju :lol:
     
  5. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Re: Apple iPhone

    Možda se momak pretjerano izrazio sa "neuništiv", ali je uređaj ko beton što samo mogu potvrditi. U mene je djevojci ispao na beton i onda je ne vidjevši da je ispao još i štiklom stala direktno na ekran i "drobila ga" dok nismo oboje čuli da joj je nešto ispod cipele. Mene je prvo šlag strefio, ali kad sam podigao phone, ne samo da nema na prednjem staklu ništa, već ni na poleđini koja je relativno osjetljivija. Koliko puta mi je ispao to da i ne pričam. Isto je i sa viljuškom ili ključevima u džepu koji ni traga na ekranu ne ostave. Jedino je ostatak maske podložan sitnijem grebanju.

    Većina stvari koje se na topic-u navode kao nedostaci, na iPhone-u su već odavno software-ski rješena. Sa novim 3.0 firmware-om to će samo preći u "seriju". Npr. iRealSMS je aplikacija koja nudi prakticno sve mogucnosti vezane za SMS i odavno je uvela landscape mode na iPhone. Također netačno je da su na AppleStore-u programi skupi. Jesu pojedini, ali se većina kreće do 5$, a mnoštvo je i besplatnih programa jer se razvila već relativno velika zajednica developer-a koja nudi besplatan software. Naravno pod pretpostavkom da se ima neka platica i da čovjeku nije žao po koju KM izdvojiti za originalni software, samo se bošnje navukle na crack-ovani software pa je svaka marka velika :).

    Usput, zaštita za ekran se itekako može grebati, i loša je za koristiti po danu jer od refleksije ne vidiš uopšte sadržaj ekrana. Obično ko je uzme, ne koristi je ni par dana.
     
  6. Tamiya

    Tamiya Novi član

    Re: Apple iPhone

    ima li na DS-u real guitar :D
     
  7. ming

    ming Veteran foruma

    Re: Apple iPhone


    Ima Guilty Whore Guiter whith Schoolgirls and Nuns, nema Real Guitar.

    edit;

    Koristi edit da bez veze ne brisem ionako postove spremne za brisanja.
     
  8. Tamiya

    Tamiya Novi član

    Re: Apple iPhone

    dobro čovječe..pogriješio sam napisati slovo..šta sad..a šta je to što si naveo..? :mrgreen:
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Apple iPhone

    Svaka generalno, ili samo one uber jeftine?
     
  10. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Re: Apple iPhone

    Ovo što sam imao prilike vidjeti, svaka. Prijatelj mi jedan izdvaja prilično novca za to, plaćena je zaštitna maska (prednja i zadnja) 120 KM - EchoScreen. Dodatni problem je što su teže za čistiti nego sam ekran iPhone-a.

    Ako se već stavlja zaštita, onda je zaista potrebna samo za poleđinu i praktično ćeš i nakon 1-2 godine imati uređaj kao nov. Zaštitni dio za staklo je ustvari više fancy varijanta i izgleda slično modelu LG Shine (da žene ne moraju nositi ogledalce u torbi :)
    Ali ono što su dobro odradili, jeste da se zaista ne osjeti gubitak funkcionalnosti display-a, nema nikakvog lag-a prilikom korištenja ekrana.
     
  11. frenki_23

    frenki_23 Aktivista

    Re: Apple iPhone

    ima li kod nas kupiti ovu zastitu za ekran za mobitel LG VIEWTY
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  13. Esh

    Esh HWB

    Re: Apple iPhone

    Bice neki model vjerovatno na predstavljanju u junu, mada sumnjam da ce ga ponuditi odmah.
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Apple iPhone

    Ne bi bilo lose da ovaj "lite" model bude u slobodnoj prodaji bez pretplate. Realno uz redovnu nadogradnju OS-a mogu ostati u trci cak i nakon sto hardver malo zastari. U junu/julu ce vjerovatno predstaviti novi iPhone, u septembru novu iPod liniju kako je to do sada bila praksa...
     
  15. Esh

    Esh HWB

    Re: Apple iPhone

    Mislim da bi Apple neku slobodnu prodaju prvog iPhonea mogao ponuditi tek nakon sto predstavi neki novi iPhone ili kad isteknu razni ekskluzivni sirom svijeta.
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Apple iPhone

    Nedavno procitah isto jednu zanimljivost da su Appleovi pravnici uspjeli naci rupu u ugovoru izmedju AT&T-a te da mogu bez vecih problema da naprave ugovor sa novim operaterom ili da puste stvar u slobodnu prodaju. A eto govori se da bi se mogli presaltati na Verizon u Americi. Ko zna, mozda OS 3.0 omoguci i legalno otkljucavanje telefona.
     
  17. Esh

    Esh HWB

    Re: Apple iPhone

    Za trenutak sam pomislio da to sve ima smisla i onda se sjetio da ipak govorimo o Appleu.
     
  18. pac

    pac Komšija

    Re: Apple iPhone

    Next Generation iPhone Details
    [​IMG]

    We've been keeping an eye on some reports coming out of Chinese forum Weiphone over the past couple of weeks, and it appears the reports are starting to spread. In early May, a forum poster from the Chinese site posted specs and a screenshot from what is claimed to be the next generation iPhone.

    The image above was uploaded and seems to depict a new iPhone model number "MB717LL" with 32GB of Storage. If the original poster's claims are to be believed, the new iPhone will contain the following features:

    - 600MHz CPU Speed (up from 400MHz)
    - 256MB RAM (up from 128MB)
    - Digital Compass and FM
    - 3.2 megapixel camera with auto focus
    - 32GB size
    - No major changes in battery, screen and external casing.

    As far as we can tell, the original poster has no track record for accurate information, though the Chinese web/forums have been a common source of early photos of recent Apple releases including the unibody MacBook and MacBook Pro casings.

    At this point, we're posting it for interest alone, though the information seems believable. It's certainly expected for the next iPhone to contain a digital compass and better camera. Increases in processor speed and RAM are also feasible.

    http://www.macrumors.com/2009/05/11/chi ... e-details/
     
  19. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Apple iPhone

    ma prevazidjeno je to, treba ganjat onaj Samsung mobitel sto snima clipove u 720p rezi :smt007
     
  20. zalizani

    zalizani Aktivista

    Re: Apple iPhone

    Vedo,koji model? :smt003